kroucená vrba



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
kvetinka272 - (3) - 149.26 (?) 
4.7.2008 19:29

Dobrý den. Před třemi roky jsem zasadila asi 6 spletených větviček. Krásně to chytlo a rostlo jako cop. 3 okousali naši psi a tak zůstaly jen 3 větvičky a už to začíná srůstat. Vypadá to zajímavě. Letos se mi začátkem června začaly kroutit lístky a teď silně opadávají. V květnu a červnu jsem ji stříkala proti mšicím. Čím to může mít - přežije?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 96.111 (?), 31.7.2008 12:55

Dobrý den, máme ten samý problém a opravdu netušíme čím to - nové výhonky okamžitě zčernají a zaschnou, ale větvička ze které vyrostly, je živá, protože se okamžitě začnou oběvovat další nové větvičky, které posléze jakoby spálené od sluníčka zase zaschnou. Tohle se děje až do výše asi 2/3 vrby, vrcholek je normálně zelený a zdravý Vrba je asi deset let stará, roste vedle potoka a je to překrásná solitéra a je nám líto jí skácet.. navíc se to děje i s druhou, která je mnohem menší Na té jsme tedy našli veliké chlupaté housenky, ale nedokáži si představit, že by každým rokem od jara takhle plenily téměř celý strom. Neporadil by mi prosím někdo co s tím?? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.110 (?), 23.5.2010 21:44

Tento problém mám rovněž u obou vrbiček.Provedla jsem postřik-vodu a v ní rozpuštěnej tabák.Zda se mi, je to dva dni, že se stav zlepšuje.Budu provádět ještě jeden postřik a uvidím.Pro ostatní, kteří by chtěli aby vrbičce spadavaly větvičky, je třeba uvázat zátěž k jednotlivým větvičkám.Jinak celé větvičky po seříznutí namočit do vody.Během pár dnů vyběhnou kořínky.Zasadit kamkoliv ven -pozor nemá ráda průvan.     Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.218 (?), 3.8.2016 9:36

Mám dobrou zkušenost s nakvašenými kopřivami, následným zředěním vodou a roztokem polití a zalití poškozených či napadených keřů, květin...

Do kbelíku natrhám kopřivy, zaliju po okraj vodou, přikryju a nechám cca tři týdny venku kvasit. Hotový sediment plus cca dvě třetiny vody, dost zapáchá, ale většinou pomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.170 (?), 3.4.2017 12:35

Tvarování kroucené vrby

Dobrý den, nevím přesně kam s tímto dotazem, tak snad tady nebude vadit. Zapíchla jsem si loni do země větvičku kroucené vrby a letos jsou na větvičce zelené lístky - tak teda asi přežije, snad. Můj dozat ale zní, viděla jsem kroucenou vrbu jako keř i jako krásný převislý strom. Docílím toho převislého stromu? Nevím totiž, jestli jde o větvičku z keře nebo ze stromu. Děkuji za rady

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.4.2017 13:27

   Docílit lze všeho. Můžete ponechat jen jeden výhon jako kmen a ten pak nechat rozvětvit až v určité výšce. Musíte ovšem počítat, že i kmen bude poněkud kroucený a od kořenů budou vyrážet další pruty. 
  Druhou možností je naštěpovat kroucenou vrbu ve výšce korunky na výhon jiné vrby, která roste rovně a méně odnožuje.
    Je úplně jedno, pochází-li Vaše zakořeněná větvička z keře nebo stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 3.4.2017 15:02

Jak píše kolega, je úplně jedno, jestli je váš jedinec ze stromku či keře, vždy se dá dopěstovat stromek.

Nyní můžete zakořeněný řízek střihnout nízko u země a nechat růst jeden až pět silných výhonů. Pokud se výhon v bylliné fázi vyvazuje k pevnému kolíku, převládne rovný tvar nad volně krouceným. Po zpětném sesazení může být přírůstek za jeden rok delší i více než 2 m, ale na kmínek bude použitelné cca 1,5 m. Příští zimu vyberete nejsilnější a nebo nejrovnější výhon pro kmínek a ostatní odstraníte. Pokud nebude kmínek dosti vysoký, zkrátíte vybraný výhon o 2/3 a prodloužení pěstujete podobně jako v prvním roce... (ale max 3 konkurenční kmínky). s vyvazováním. Mírné zvlnění kmínku nevadí, postupným tloustnutím se kmínek "narovná".

sfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.4.2017 15:52

SfK má recht. Kmen když zestárne je rovný. Ani výmladků moc není. Horší bude ten převislý růst, záleží asi na kultivaru. Běžná roste spíš jako koště vzhůru. Hlavní je nenechat ji "utéct " moc do výšky. Když má pod sebou vodu, je k neudržení. Snad by se dalo zkusit v potřebné výšce zapěstovat jakási silnější ramena, z kterých by se to větvilo. Jen sním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.92 (?), 28.10.2020 9:55

Pěkný den, má někdo zkušenosti jak správně zasadit kroucenou vrbu? Vybral jsem místo cca 2m od studny. Může to mít vliv na přítok do studny, který je cca v 5 metrech? Může kořenový systém porušit skruže? Díky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.41 (?), 6.3.2021 17:38
Zdravím. Máme kroucenou vrbu asi 2m od studny. Zasadila jsem původně dativany proutek. Vrba měla třetím rokem výšku okolo 4 m, hustá, košatá, nádherná. Pak jsme se mrkli do studny... Skoro celou šíři standartni studny vyplňoval ohromně široký kořen. Vypadal jako štětka na čištění sklenic.. S průměrem 1m! Povolali jsme kamaráda, kořen že studny vyřezali, vrba roste dal, neuschla. Vodu na pití že studny nepoužívame, ale kdyby vrba zschla, nevadilo by to, dost nepříjemně mě překvapila. Byla chyba, že jsem ji zasadila tak blízko studny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika