kroucená vrba



host - 1.3 (?)
3.4.2008 11:53

doma ne, vrba musí ven

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 93.242 (?), 5.6.2008 18:29

Já si myslím, že by neškodilo vedle vrby zapíchnout delší kůl, kmínek obtočit kolem kolíku nahoře přivázat (neutahovat) a nechat tak růst do příštího roku. A kmínek obtáčet, až do výšky jak chceme, aby byla vrba vysoká. Samozřejmě větvičky vyrašené pod korunkou odstřihávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 16.2.2014 19:36

Kroucený kmínek - v podstatě nejde přirozeně nikdy vypěstovat ale uměle vytvořit ano. Dělá se to tak jak to popisujete. Od spodu rostoucí letorosty se ve tvaru šroubovice omotávají vzhůru po kmínku s přichycením provázkem po cca 10-20 cm, tyto větvičky přirozeně časem zesílí a opticky vytvoří šroubovicový dojem krouceného kmínku. - KKmínek vrb všeobecně je v podstatě ukončený vývoj rostliny, proto kroucený efekt se projevuje pouze u větví. A nejedná se jen o vrby ale všechny okrasné "kroucené rostliny!!!

PS - Pokud chcete kroucený efekt kmínku vytvořit i u jiných stromkových rostlin použijte k tomu břečťan, ten spolehlivě během pár let roucený efekt kolem kmínku vytvoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 17.3.2008 8:51

Přinesla sem si domů větvičku kroucené vrby, dala jí do vody a ona zakořenila, můžu jí takto dát do země? Poroste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.37 (?), 18.3.2008 23:14

Ano poroste. Já jsem si ji také tak namnožila. Napřed jsem ji dala do květináče s hlínou a chvilku jsem ji měla doma. Potom do skleníku a když bylo hezky tak na zahradu. Musíte ji trochu otužit. No a pak už roste jako divá, vydrží skoro všechno a vy lítáte okolo vrby a stříháte a rozdáváte větvičky a děj se opakuje. Hodně radosti přeje Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 19.3.2008 9:51

Děkuji, už je v květináči a jak bude hezky dám jí na zahradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.145 (?), 23.3.2008 9:37

I já mám jako velikonoční dekoraci ve váze kroucenou vrbu a pokud mi pustí kořeny, chtěla bych ji si ji zasadit do zahrady, ale nevím jaké ji vybrat nejvhodnější stanoviště.Mám poměrně rozlehlou zahradu s písčitou půdou a nevím je-li vhodná pro výsadbu vrby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.176 (?), 3.4.2008 10:26

Dobrý den. Chci se zeptat jestli mohu vrbu pěstovat pouze v květináči doma. Děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 3.4.2008 11:53

doma ne, vrba musí ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 3.4.2008 12:16
Vrba může být maximálně květináči na balkoně. Ale i tak potřebuje hodně velký květináč a hlavně hooooooodně vody. Rozhodně je jí líp venku v zemi. Já mám na zahradě z jedné původní větvičky už 3 kroucené vrby. Musí se stříhat, stříhat a stříhat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 3.4.2008 13:31

Můžete ji pěstovat doma v květináči, má to ale ale. Nejspíš bude vrba potřebovat období vegetačního klidu, tzn. když jí ho přes zimu nezajistíte (tj nedáte ji i s květináčem na zimu ven), tak nejspíš uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika