Co je to za keř?



ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?)
8.10.2013 13:23

Ona by se spíše mohla jmenovat kořenatka. Zakoření každý výhon, který pár dní leží na vlhčí zemi. Jde ze řízků snadno, jak z dřevitých píchaných na jaře, tak z polodřevitých během sezony. Nezkoušel jsem to, ale myslím, že by zakořenil i proutek dnes ustřižený - ve skleničce, ve vodě. Jak píše Lída, je to rozlézající se, snadno kořenící potvora, na ochranu proti erozi. Dík tomu jak je hustá jí neprorůstá plevel, snese řez na pařez, obrůstá i do dvojnásobného objemu. Péčí jako rod Spiraea. Řežu jí i třikrát za sezónu. Než jsem jí dal ven, do volné půdy, měl jsem jí jako "bonzaj". Je to hezký dárek do zahrady - manželce manželčina otce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
cervenec - (3) - 192.13 (?), 7.10.2013 22:12, zobrazeno: 10246x

Ahoj, neznáte název tohoto keře?děkuji moc.


detail
detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.121 (?), 7.10.2013 22:48

Zatím vložím první písmena českého rodového a druhového názvu: k... k...

A vědecký název: S... i...

To jako nápovědu pro ty, komu to něco připomíná, ale není si jist.

A kdo ví, přidá další písmena (či rovnou celý název).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.33 (?), 7.10.2013 23:01

No jo, než jsem si vzpomněla na latinské jméno, tak jste to napsal. Je to pěkný keřík, ale mrcha zakořeňuje všude okolo, metr šířka mu nestačila, tak jsem ho podarovala kamarádce, které se to naopak hodí. Korunatka klaná kvete bíle, ale celkem nenápadně, je nenáročná na pěstování.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
cervenec - (3) - 192.13 (?), 8.10.2013 21:43

Děkuji moc, hned zítra jdu na lup:-Dje to obecní "zahrádka",tak mě snad nikdo neudá: P líbí se mi jeho podzimní vybarvení, chodím kolem něj pořád a všimla jsem si ho až ted.-) snad nebudu za pár let při jeho likvidováńí nadávat jak špaček co jsem si to nakradla:-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 8.10.2013 11:46

Koukněte se na Stephanandra (korunatka), podle zkratky nejspíše incisa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cervenec - (3) - 192.13 (?), 8.10.2013 21:39

Děkuji moc, jen jsem se modlila, aby pod Vaším příspěvkem někdo napsal ten název:-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.249 (?), 8.10.2013 21:58

I kdyby se náhodou nikdo nepřidal, dnes bych název samozřejmě napsal. A jak se pěkně rozproudila diskuse ;.-

Keřík není až tak všeobecně známý a český název každý nepoužívá, (Vědecký název jsem tam původně ani nechtěl psát.)  Běžně je to stefanandra, ale Korunatka klaná přece jenom zní lépe, tak jsem chtěl, aby tento český název i s tím běžně nepoužívaným slovem "klaná" tady zazněl.

Věřím, že keřík na zahradě snadno "ukočírujete" a když se Vám líbí nyní, tak že se Vám bude líbit i po několika letech zkušeností.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.10.2013 12:03

Nevíte náhodou, jestli se dá korunatka množit řízky, jestli odstřihnuté větvičky zakořeňují?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.33 (?), 8.10.2013 13:18

Určitě ano, protože větvičky všude tam, kde se jen dotknou země, zakořeňují samy.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 8.10.2013 13:23

Ona by se spíše mohla jmenovat kořenatka. Zakoření každý výhon, který pár dní leží na vlhčí zemi. Jde ze řízků snadno, jak z dřevitých píchaných na jaře, tak z polodřevitých během sezony. Nezkoušel jsem to, ale myslím, že by zakořenil i proutek dnes ustřižený - ve skleničce, ve vodě. Jak píše Lída, je to rozlézající se, snadno kořenící potvora, na ochranu proti erozi. Dík tomu jak je hustá jí neprorůstá plevel, snese řez na pařez, obrůstá i do dvojnásobného objemu. Péčí jako rod Spiraea. Řežu jí i třikrát za sezónu. Než jsem jí dal ven, do volné půdy, měl jsem jí jako "bonzaj". Je to hezký dárek do zahrady - manželce manželčina otce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika