svahovky



janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?) 
13.5.2008 14:57, zobrazeno: 30405x

Dobrý den, potřebovala bych poradit jaké rostliny se hodí zasadit do tzv. svahovek, dutých betonových "tvárnic" které se používají na zahradě jako zpevnění svahů či při tvorbě svahů. Chtěla bych tam dát kvetoucí i nekvetoucí rostliny, nejlépe trvalky a trávy které budou i převislé abych skryla beton. Celý den na ně bude svítit sluníčko.

Děkuji za typy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 13.5.2008 21:51

Kdysi jsem o tomto také uvažovala - máme tak zpevněný svah u domečku, je od rána do večera na slunci. Při představě jak to bude vysychat, jsem se toho nápadu zřekla. Už se vidím, jak kromě truhlíků a záhonů a kytek v květináčích a dvou dětí ještě pečuji o ca. 80 osázených betonových svahovek.... Ani omylem. Takže já bych to viděla na nějaké suchomilné rostlinky, třeba rozchodníky, netřesky, mateřídoušky atp. Třeba i nějaké nenáročné keře - jako skalníky nebo mochny by snad mohly být vhodné, ale to nevím jistě. Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 14.5.2008 6:15
nakupte skalničky a je to.Mate ty svaovky zalite betonem? a nebo jsou jen prosypane hlinou a beton tam neni zadny tzv.sucha zidka.V druhem pripade bych se nebal nasadit i jine druhy rostlin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.75 (?), 14.5.2008 9:16

Dobrý den, děkuji. Svahovky budou vyplněné pouze hlínou, uvažovala jsem o trvalkách které vydrží na slunci a jsou převislé, nechci aby bylo vidět moc betonu, macešky sice převislé nejsou ale jsou nenáročné a na slunci snad vydrží a taky nějaké trávy ale zase se bojím aby se mi trávy (plevele) nevysemenily do trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.15 (?), 14.5.2008 10:08
No.ted nevim jestli mi rozumite svahovky nejsou posazeny v betonu jen tak jedna v druhe? na sucho poskladane? A pak je prosypete hlinou... V tom pripade je to bezproblemu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 14.5.2008 10:28

svahovky, jsou dle mého pojetí, betonové "tvárnice", duté, které se dávají na svah, do nich se sype hlína a pěstují se tam rostlinky a květinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.4 (?), 15.5.2008 10:37

Dobrý den,  také mám na zahradě svahovky a v nich např. phloxy a tařičky různých barev (krásně svahovku překryjí), mateřídoušku,  iberku, mochnu, rozrazil, chameleonku, převislé hvozdíky, netřesky, petrklíče, hořce,  nízké zvonky. Přidám vždy pár letniček - afrikány, nízké hledíčky, hledíkovky, vitálky, lobelky atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika