Poraďte - hořící láska



Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?)
23.5.2008 18:54

Tak jsem byla dnes v místě, kde žila babička, od které tuto květinu znám a toužila jsem po ní, no a v zahradnictví hned věděli a je to tedy hvozdík bradatý vousatý (Dianthus barbatus), a to je ta fotka "nejvíc se podobá". Problém vyřešen, jenom říkali, že je to trvalka, ale ona to asi trvalka není (bude to dvouletka), uvidíme. Všem doporučuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 14.5.2008 19:00, zobrazeno: 36849x

Prosím poraďte, babička pěstovala kytku, asi dvouletku a říkala jí hořící láska. Chtěla bych si koupit sazeničky, ale nevím, jak se tato krásná a voňavá kytka opravdu jmenuje. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.50 (?), 14.5.2008 19:33

Kohoutek chalcedonský - Lychnis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.7 (?), 15.5.2008 8:35

děkuju 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 15.5.2008 14:42

Tak jsem zjistila, že kohoutek chalcedonský je něco jiného, to babiččino si červené nepamatuju, odstíny od světle do tmavě růžové u různých rostlin,  stvol dost pevný, aby unesl květenství. Snad by to mohl být hvozdík bradatý (velkokvětý), ale to bych musela vidět.  Dnes jsem byla v trhu a taky typovali kohoutka chalcedonského.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.62 (?), 15.5.2008 16:25

to nebude kohoutek. moje mama tu kytku zna a taky se ji snazi sehnat. bohuzel si nemuzu vzpomenout na nazev, ale u mamy zjistim. je to kytka, o ktere si rika, ze kdyz je velke vedro, muze zacit horet, protoze je snad plna nejake pryskyrice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.136 (?), 15.5.2008 16:39

Není to srdcovka? Taková ta srdíčka, co teď kvetou? Bílá až tmavě růžová?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.10 (?), 15.5.2008 22:47

Ta kytka, co může začít hořet, by mohla být třemdava, říká se jí také hořící keř Mojžíšův.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 16.5.2008 7:10

Třemdava to není, srdcovka také ne, nejvíce se babiččiny květiny podobaly vzhledově obr., který předkládám a snad to bude vidět... ofoceno z balíčku hvozdíku velkokvětého, ale ten to není. Děkuju všem.

třemdava
třemdava
nejvíce se ta květina podobá...
nejvíce se ta květina podobá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.7 (?), 23.5.2008 18:54

Tak jsem byla dnes v místě, kde žila babička, od které tuto květinu znám a toužila jsem po ní, no a v zahradnictví hned věděli a je to tedy hvozdík bradatý vousatý (Dianthus barbatus), a to je ta fotka "nejvíc se podobá". Problém vyřešen, jenom říkali, že je to trvalka, ale ona to asi trvalka není (bude to dvouletka), uvidíme. Všem doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.73 (?), 27.5.2008 8:15

naše babča tomu říkala "zapálená láska",je to opravdu hvozdík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika