Černooká Zuzana



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jablíčko - (29) - 172.4 (?) 
4.5.2010 18:13

Dobrý den, právě jsem se tady dočetla, že se zaštipují popínavky. Mám předpěstovanou právě zuzanu, ale i kobeu, hrachor a lichořeřišnici, takže druhy všechny mám zaštípnout nad druhým párem pravých listů? A u nízké lichořeřišnice taky, aby byla košatější?

Do teď jsem si myslela, že se to dělá jen u květinek typu petúnie..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 208.119 (?), 28.2.2012 16:15

Dobrý den, letos jsem se rozhodla vypěstovat zuzanu ze semínek. Už je mám nasazené 7 den a pořád nic neroste. Za jak dlouho Vám začala semínka klíčit? Substát udržuji pořád vlhký a semínka jsem zasadila asi 0,3cm pod povrch.Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Elfriede - (12) - 188.105 (?), 28.2.2012 16:50

Zkoušela jsem Thunbergii předloni a klíčení trvalo dlouho. Nevím už, kolik dní, ale pamatuju si, že jsem se už obávala, že nevzejde. Nakonec vyklíčila většina semen, ale vykvetly jen tři rostliny. Rozhodně jsem nedosáhla nádherné husté popínavky jako byla na obrázku, možná to bylo tehdejším deštivějším létem. Ale krásná byla smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 28.2.2012 17:06

Já jsem loni koupila zuzany jako sazeničky v zahradnictví, zpočátku rostly docela pomalu, ale pak se rozjely a rostly jako blázen, dokonce vrostly až do koruny stromu, který stojí blízko plotu. Kvetly krásně - obsypáno květy.

Je to hodně osluněný plot a napřed, potvory, kvetly jen k sousedům... (na té slunečnější straně) - ale později už všude, květy vydržely hrozně dlouho. Přezimovat jsem je nezkoušela, vůbec mě to nenapadlo, že by měly šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Elfriede - (12) - 188.105 (?), 28.2.2012 17:16

Tak to je zajimavé. Možná jsem měla začít ze semínka pěstovat dřív, aby stihla narůst. A kdyby ještě k tomu byla možnost přezimování, bylo by to godně lákavé.  smiley  Jestli by to ale spíš nechtělo vytápěný skleník. Nemá někdo další zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 28.2.2012 17:25

Klídek,  naroste, vždyť je únor. :-) Já to sázela dost pozdě, někdy snad až v květnu, mohly mít do 30 cm a narostly jako blázen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.40 (?), 11.7.2010 13:26

Mno vážení, právě jsem se dočetla v 20 let staré knížce co jsem objevIla při úklidu knihovny, Že Zuzana... tedy Thunbergia Alata není letnička, ale v bytě je to vytrvalá rostlina. Pochází z jihovýchodní Afriky a je to křehká 1,5-2m dlouhá liana. Při umístění na plném slunci, v teple a s dostatečnou zálivkou kvete vlastně celoročně. Další v popise všechny tunbergie pěstujeme ve směsi kompostu, drnovky a rašeliny, tedy v těžší, výživné zemině. Od jara do podzimu bohatě zaléváme a každý týden přihnojujeme. V zimě zálivku buď omezujeme velmi málo. Thunbergie množíme snadno řízky, které koření i ve vodě.    Tolik k odrůdě, které říkame ZUZANA...

jsou i další odrůdy- t-fragans - s velkými bílými květy, t grandiflora -+laurifola - s až metrovými převislými hrozny květů - kdo má dostatek místa, nebo tojoensis přes metr vysoká - slabě popínavá s modrými květy s žlutým jícnem.
To všechno je v knížcerostliny pro suché byty
Tkaže půjdu shánět oporu do květníku a zkouše tu mou žlutou zakořenit ve vodě... Uviodíme jak to je... Nebylo by to marné mít v zimě na okně zářící zuzku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 22.1.2011 18:20

ještě se chci vrátit k Zuzaně, také ji každoročně pěstuji, a to na mřížce kolem pergoly, nezaštipuji ji a přesto je dost hustá. Každoročně kupuji semínka v semenářství, a to sáček, kde jsou zuzany v různých barvách a přesto mi vždycky vykvete jenom žlutá a to jeden odstín.Vykvetla vám zuzana i ve světlé barvě, téměř bílá, jak je na fotografii se semeny? Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.154 (?), 23.1.2011 14:13

Dobrý den, také jsem se nad tím již několikrát zamyslela, na sáčku jsou vícebarevné a kvete mi jen žlutě. Ale možná je to tím, že se mi z celého sáčku podaří do květu vypěstovat jen tak tři rostlinky, možná je ta žlutá nejodolnější, nevím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 187.130 (?), 30.1.2011 13:52

Taky jsem si jednou koupila barevnou směs, vzešla mi všechna semínka, i přesto mi vykvetla jenom žlutá.

Ale nakonec jsem byla ráda, že vykvetla aspoň ta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika