Černooká Zuzana



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 40.135 (?) 
19.4.2010 10:02

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, jestli se Zuzana zaštipává? Jestli ano, tak kdy a jak? Děkuji za radu. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 171.228 (?), 19.4.2010 19:43

Já zaštipuju za druhým děložním lístkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.135 (?), 20.4.2010 10:10

Děkuji, takže to znamená, že teď, když mi ze semínek vyrašily výhony, tak už můžu zaštipávat. A potom už ne? Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 20.4.2010 11:07

To gabca

Druhý děložní lístek neexistuje.

Dvouděložné rostliny klíčí ze semene dvěma proti sobě stojícími lístky jednoduchého, většinou eliptického tvaru. Těmto lístků se říká lístky děložní, protože mezi sebou skrývají pupen - jako děloha plod - ze kterého pak vyroste celá rostlina. Další růst pak pokračuje již listy tvarem odpovídajícími příslušné kytce. Zaštipujete tedy za druhým párem pravých listů, neníliž pravda...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 20.4.2010 15:16

Děkuji všem:)  už mám dva páry pravých lístků a třetí pár se klube, tak ho jdu odštípnout. Pěkný den a pěkné jaro všem, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 171.228 (?), 20.4.2010 17:21

Děkuji za osvětu, nevěděla jsem jak to správně pojmenovat. Ale paní to určitě pochopila, jen já jsem o něco chytřejší. 

Takže za druhým párem pravých listů.

Jinak já zaštipuju jen ze začátku, pak už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.20 (?), 23.4.2010 13:09

Přeji hezké odpoledne, asi mám problém, když mám zuzanu již asi 15 cm vysokou a vubec jsem nezaštipivala. Mohu to ještě nějak napravit? Dále prosím o radu, zda obecně platí u pnoucích letniček, že se musí zaštipovat. Např. u "bílé a fialové velké zvonky" (nevím jak se to přesně jmenuje),  které jsem si táke sama vypěstovala a jsou již cca 10 cm. vysoké.

Děkuji za rady, jsem samouk a navíc začátečník. Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 23.4.2010 17:29

Já jsem Zuzanu nikdy nezaštipoval a kvetla a větvila se sama od sebe až až, takže to není nutné Totéž platí pro ostatní popínavé letničky - ty fialové zvonky jsou asi vilec - Cobea. Zaštipování je důležitější u kytek, které chceme vypěstovat do kvaru keříku, hustého trsu, to popínavky nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.20 (?), 27.4.2010 10:13

Jiří, děkuji za odpověď, byla jsem však jako vždy ryhlá,  a tak jsem ji zaštípla dle rady uvedené výše. Budu Vás informovat o výsledku mého pěstitelského pokusu.

Hezký den. Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 171.228 (?), 27.4.2010 19:36

Moniko, nejsem odborník přes kytičky jako Jiří, ale zuzanu mám už asi 4 rokem a zaštipuju ji tak pokaždé a roste dobře, viz. foto.

Tak ať vám rostou zuzany tak nebo tak.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika