Černooká Zuzana



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
5.3.2002 22:45, zobrazeno: 138899x
Jakse jmenuje rostlina Černooká Zuzana?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 6.3.2002 22:54

Černooká Zuzana , latinsky Thunbergia alata / Acanthaceae / je rostlina, dosahující výšky až 3 metrů. Její žluté květy s tmavými oky jsou původci jejího jména. Proč Zuzana, toť otázka. J. Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.78 (?), 27.4.2007 16:14

Díky za inforamaci a ještě by mě zajímalo jaké podmínky potřebuje /slunce, zemina , voda atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.100 (?), 25.8.2007 16:42
Chtěla bych se zeptat, jak získat semínka na příští výsev. V odkvetlých kvítcích jsem nis nenašla a ani nodpovídají původním zakoupeným semínkám. Před odkvetem by to tvarem odpovídalo, ale zdá se mi to barbarské.
Děkuji Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.128 (?), 10.2.2009 11:41

Semínka jsou po odkvětu vystřelována a najdete je v nejbližším okolí. Jsou to černé kulaté kuličky, podobné černému pepři vcelku.Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.98 (?), 24.6.2019 12:24

Dobrý den, semena jsou vystřelována hned po té, co odpadne květ nebo musí nějakou dobu uzrát. V prázdné "tobolce" vidím hned po upadnutí květu jen takový jakoby zbytek stopky. Mám zuzanu prvním rokem a chtěla bych svoje semínka. Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MilusV - (45) - 216.103 (?), 28.8.2012 9:42

Černooká Zuzana jde přezimovat jako muškáty a pak si jí můžete nařízkovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 21.2.2008 7:40

Dobrý den všem,  Zuzana proto, že fr. je to takhle: Suzanne avec les eyeux noir. Jinak potřebuje sluníčko a hodně vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 12.2.2009 15:39

Dobrý den, mě t aky zaujala černooká Zuzana, sázela jsem původně semínka přímo k plotu, ale vzešlo jich málo a byly slabé a nekvetly. Vloni jsem je vysela počátkem března do kelímků s výsevní zeminou - tu kupuji hotovou a osvědčila se mi. Po vzejití ji přesadím do kelímků po třech rostlinkách a v květnu je vysahuji do velkého květináče, kde zapíchnu bambusové t yčky do kruhu a nahoře je svážu lýkem. Ke každé tyčce vysadím zuzanu. Na krraj květináče pak vysadím třeba modré lobelky.  Zuzanu mám na slunci, kde je částečně ale stěhovavý stín - část dne stíní strom. Přihnojuji a udržuji zem vlhkou. Stalo se mi, že některé rostlinky ještě v květináčcích začaly žloutnout a vypadaly mizerně, domnívám se že byly napadeny nějakou chorobou, protože jiné rostliny rostly krásně. Tak jsem je postříkala postřikem proti houbovým chorobám, nevím název, potom se vzpamatovaly i ty nemocné rostliny. Zuzana popnula celé tyče, kvetla krásně. Semínka jsem sbírala ještě před tím, než úplně dozrála a dosušovala jsem je v kelímku přikrytém papírem, protože semínka vystřelují docela daleko. Přeji hodně zdaru Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.249 (?), 18.4.2010 20:20

Thunbergia je znama v mnoha zemich pod nazvem "cernooka Zuzana", rozhodne ne jen ve Francii.

Ja zuzany prezimuji, na jare sestrihnu.. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika