Pěstování rozmarýnu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?)
19.6.2013 14:10

Kupte si novej, tenhle stejně zajde, jak začne, už to dokončí. Ten novej okamžitě přesaďte, je to v průmyslovém susbstrátu přesně zavlažovaném a to doma nejde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 13.3.2013 20:21

Asi to opravdu chce těch pět šest stupňů v zimě, občas zalít. Jinak to nemá asi cenu. To je také má zkušenost.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 14.3.2013 9:15

Moje zkušenosti jsou takové: Venku mi zmrzl, ve verandě kde je kolem 10°C i přes veškerou péči uschl a v kuchyni na okně se zatím drží ikdyž taky trochu proschnul. Zrovna je v troubě s krůtim masem a slaninouwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.228 (?), 22.3.2014 11:49

Vloni na jaře jsem si koupila převislou rozmarýnu, celé léto byla v květináči na terase. Na podzim jsem jí přenesla do domu na schodiště, kde je světlo a chladno-kolem 5°C. Letos v únoru mě mile překvapila, obsypala se drobounkými modrými kvítky:-)

rozmarýna
rozmarýna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jfalta - (39) - 220.94 (?), 14.3.2013 10:21

Rozmarýn, levanduli a tymian zazimovávám v pařeništi a nechávám obvykle bez zálivky. Pařeniště nemá zaklady, takže tam nějáká vlhkost vyvzlíná z okolí. Loni jsem o ně měl kvůli silným únorovým mrazům docela strach, ale všechno přežilo bez úhony. Pár rostlin tymiýnu, co šlo do studené chodby, vypadalo po zimě hůř. Předpokládám, že kvůli vlhkosti půdy, která v malém objemu květináči špatně udržuje. V pařníku je po celou zimu půda jen lehce navlhlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
barborka - (1) - 254.80 (?), 19.6.2013 13:58

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na hlínu vhodnou pro rozmarýn. Mám stejný problém jako ostatní tu - rozmarýn mi schne, opadávají jehličky. Na internetu jsem se dočetla, že na slunko a moc nezalívat, ale vždyť on vypadá, že schne... Může to být hlínou? chtěla jsem ho po zakoupení přesadit, ale pak jsem četla, že potřebuje jílovitou půdu a je pravda, že v obchodě byl v takovém skoro písku, úplně něco jiného než má hlína... Ale umírá. Tak co? Mám ho přesadit a dát do chladu? Teď jej mám v prosklené verandě, bydlíme v horách, takže moc slunka sem nepřijde. Díky moc za rady :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 19.6.2013 14:10

Kupte si novej, tenhle stejně zajde, jak začne, už to dokončí. Ten novej okamžitě přesaďte, je to v průmyslovém susbstrátu přesně zavlažovaném a to doma nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.42 (?), 13.7.2013 0:57

Stačí smíchat hlínu, písek a zahradnický substrát. Důležitá je dobrá drenáž. Lepší je chráněná poloha. Co se týče slunce chce to alespoň 1/2 dne.

V tuto dobu bych ho nechal venku na nějakém chráněném místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xHackerM - (1) - 44.201 (?), 14.3.2014 19:03

Ahoj všem,

poraďte mi, prosím, jak na můj rozmarýn. Kupovali jsme ho někdy na jaře nebo v létě loňského roku v zahradnictví. Nechali jsme si poradit jak na něj. Přes léto byl na slunném balkóně a nebyl jedinný problém. Na zimu jsem ho dal za dveře, takže na chodbě bytového domu může být tak 10-15°C. Zálivku provádím nejdříve po týdně a vždy do suché hlíny. Takže nepřelívám. Přiznám se, že jsem ho nikdy nehnojil a neměnil jsem ani zeminu. To jsem si nechával na radu zahradnice až na jaro. Ale podívejte se sami, jak vypadá... sad  Protože už sluníčko začíná vylézat, tak jak to jde, dávám rozmarýn na slunné místo. Dnes jsem zakoupil substrát na bylinky a přes víkend přesadíme jak rozmarýn, tak ostatní bylinky (mimochodem všechny jsou na tom stejně). Po přesazení rozmarýn orosím a nechám nasát vodu v kýbli cca půl hodiny až hodinku a dám ho zpět na chodbu. Pak už jen čekat, než bude moci jít ven.

Co jsem napsal špatně, co bych neměl dělat a co byste mi doporučili? Co třeba se stříháním?

Děkuji moc...

chudáček
chudáček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 2.12.2014 16:39

Muj vypada podobne, akorat jsem ho tady na rady pred zimou ostrihala. Pak nekdo psal, ze strihat az na jare... Tak pak pulku jeste seriznu vice a uvidim. Ale na zazimovani to asi tak vypadat ma, ne? Na jare by to melo pustit. Tak nejak si to predstavuju podle rad tady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 15.3.2015 11:41

Ahoj, nas rozmarynek je pres leto venku, na plnem slunci, zalevam kdyz zem uschne a to i v zime na chodbe, kde je do 15ti st. To se mu vzdy spicky vetvicek ohnou. Zatim zije:), na jare ho presadim a dost zastrihnu. Je muj postup spravny? Diky! Sterba


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika