Pěstování rozmarýnu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 173.5 (?) 
22.5.2010 21:28, zobrazeno: 221267x

Poraďte mi prosím jak správně pěstovat rozmarýn.Mám už asi 20 keřík rozmarýnu a opět mi umřel, vždy mu uschnou a opadnou lístky.Umístěný byl vždy na slunci v květináči i zahraděk, zalévala jsem je i vůbec ne a pokaždé ten samý výsledek.Nechápu když někdo řekne nenáročná rostlina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 22.5.2010 21:57

90% lidí ho zahubí zálivkou... rozmarýn nesnáší vlhko, jakmile ho jednou na chvíli přemokříte tak už to nezachráníte...

zalévat jen když je půda skutečně už proschlá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.22 (?), 22.5.2010 22:26

Také jsem si to myslela, že roste dobře i v suchu. V Chorvatsku jsou tak veliké keře a rostou v kamenité zemi. Mám doma na okně stromeček rozmarýnu, který jsem zalévala minimálně a když jsem se ho dotkla začal opadávat. Pořádně jsem ho zalíla a hned obrůstal jasnými zelenými výhonkami. Teď jsem si koupila keříkový rozmarýn v zahradnictví a hned jsem si všimla, že je pořádně zalitý a tak ho také zalévám hodně. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem na rozpacích protože už je podle Vás přemokřený. Jsem zvědavá jak poroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 30.7.2014 23:59

Pred nejakou dobou se mi ujal pokusny drevity rizek rozmarynu  (ale ne uplne stare drevo, odhadem lonske). Jen jsem jej pichnul do substratu, bez stimulatoru. Nyni ma krasne koreny a po celou dobu jsem udrzoval rostlinku ve vlhkem substratu.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.85 (?), 29.3.2017 6:07

Tak tady čtu všelijaké moudré rady, jak pěstovat rozmaryn, osobně si myslím, že nejlépe je řídít se vlastní intuici.Přes léto jsem měl rozmaryn na zahradě a přes zimu v mistnosti s teplotou mezi 10 až 2 stupni c.a v mísce pod květináčem stále vodu.Myslín, že moc záleži na tom v jaké teplotě rostlinka je.Hodně ůspěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.231 (?), 5.2.2012 19:17

Myslím, že nemáte vůbec pravdu. Vždy když rozmarýn koupím, je zelený, půda je vlhká a kolem keříku roste mech. Pak si přečtu takové moudré rady jako že nezalívat dokud není půda vysušená a do 2-3 měsíců je po rozmarýnu. Stalo se mi to asi 3x za sebou. Tak teda nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 6.2.2012 19:02

Rozmarýn pokud se pěstuje v místnosti která je vytápěná kolem 20 st C tak nemá rád přemokření, ale potřebuje vlhký vzduch, chce to rosit rozprašovačem nebo 1 týdně osprchovat. V přírodě roste na jihu Evropy kde je půda spíš suchá, ale je tam vlhký mořský vzduch. bylinář Vláďa

vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.173 (?), 10.5.2013 11:11

Mám doma v květináči již třetí rozmarýn, roste dobře, když ho nezaliji každý druhý den, svěsí větvičky. Ale mým problém je v tom, že ho mám dva měsíce a větvičky dostávají stříbrnou barvu. Je to v pořádku, nebo dělám někde chybu. Prosím o radu. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.241 (?), 26.3.2012 12:25

Naprosto s Vámi souhlasím. Několik rozmarýnu jsem zlikvidovala suchem. Od té doby co zalívam každý druhý den, jsou stromky krásně zelené a meprosychají. Mám je v kuchyni na onkě, teplota stálá po celý rok kolem 21 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.11.2014 13:31

a vy vubec nezimujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika