Stavba udírny s grilem svépomocí



host - 32.72 (?)
21.12.2012 17:37

Ještě jednou dobrý den, to jsem já co jsem poslal předcházející příspěvek, ale ňák se mi nepodařilo poslat obrázek co jsem chtěl.Tak ještě jednou.

udírna
udírna
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
   
host - 32.72 (?), 21.12.2012 17:37

Ještě jednou dobrý den, to jsem já co jsem poslal předcházející příspěvek, ale ňák se mi nepodařilo poslat obrázek co jsem chtěl.Tak ještě jednou.

udírna
udírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jirka_Kovi - (5) - 165.212 (?), 5.5.2012 22:10

Tak jsem konečně začal se stavbou udírny i krbu. Potřeboval bych poradit právě s udírnou: koukněte na fotky a poraďte jak vyřešit ten kouřovod (přikrýt zeminou? zamaskovat dřevem?). Tou zeminou - není problém potom s vlhkostí?

- A ještě jeden dotaz: šamotky - můžu je nechat normálně na pospas povětrnostním vlivům (déšť)?

-A teda ještě jeden: dvířka udírny (bude to klasická "dřevěná budka") mám v plánu zároveň se stropen udírny - nebude to problém?

-A další :) : Musí se nějak dvířka těsnit? 

Uzák
Uzák
Zadek uzáku
Zadek uzáku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 6.5.2012 8:04

Ahoj Jirko,
kouřovod budeš muset tepelně zaizolovat (jestli k tomu použiješ vatu, nebo kouřovot dodatečně obezdíš, případně zasypeš zeminou je jen na Tobě. V případě obezdění potřebuješ základ, pokud použiješ zeminu, tak budeš muset zaizolovat asfaltovým pásem stěnu udírny a tepelně (vatou) a následně lepenkou zaizolovat ohniště. Řekl bych - takový špatný detail...
Šamotky Ti vydrží, když nebudou stále pod vodou (déšť jim nevadí). Dřevěná nástavba udírny je dobrá věc, je v podstatě jedno, jak ji uděláš. S drobnými netěstnostmi si hlavu nedělej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stastnyvladimir - (1) - 135.4 (?), 9.5.2012 22:16

Ahoj všichni

dávám pár fotek mého výtvoru, otázky a kritika vítány :-)

Kamený krb s udírnou
Kamený krb s udírnou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 12.5.2012 11:25

Hmm, pěkný. Je vidět, že co kosek, to originál. A tak by to u zahradních staveb mělo být. Ať slouží!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.2 (?), 3.6.2012 17:28

Dobrý den,

velmi hezký krb. Líbilo by se mi něco podobného. Zatím se rozhlížím po inspiraci. Mohl byste napsat nějaké podrobnosti? Zejména kolik jakého materiálu bylo použito a na kolik Vás stavba přišla. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.4 (?), 20.6.2012 23:48

Dobrý den.

Dík za ocenění. Takže kámen mimo topeniště (žulové nepodařené obrubníky, pár kostek a šamotky) je polní - zdarma cca 13 t navozeno na vozejku za autem, 2t makadamu,  4t písku a cement jsem nepočítal, nějaké armovací železo, okeničky, patky na pergolu-altán, střechu komína jsem posvařoval takže spočitatelné náklady asi 4000,-  Ale veškerou práci jsem dělal sám, takže asi rok a půl a všechen volný čas. Momentálně dotavuju zbytek, viz foto

Jestli vás ještě něco zajímá klidně se ptejte, taky jsem dlouho pátral.

e-mail: stastnyvladimir@centrum.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falet - (2) - 69.78 (?), 1.7.2012 21:05

Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl bych si postavit zděnou udírnu, ale mám jeden problém. Na betonovém základu by měla být nějaká hydroizolační folie (IPA) aby cihly nenatáhli vlhkost. Mám ale strach aby z této folie neunikali nějaké škodlivé látky do masa. Mohl by mi prosím někdo poradit jak se to má správně udělat aby bylo všechno v pořádku nebo doporučit nějakou jinou hydroizolaci? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 7.7.2012 9:23

Vyřešit to lze třeba tak, že na lepenku před zděním uděláš 3cm betonovou mazaninu. Tím ochráníš izolaci i maso :).
Další variantou je použití hydroizolačních folií, které se pouze položí na základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.32 (?), 22.8.2012 20:17

Hotovo.:-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika