Stavba udírny s grilem svépomocí



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?)
7.7.2012 9:23

Vyřešit to lze třeba tak, že na lepenku před zděním uděláš 3cm betonovou mazaninu. Tím ochráníš izolaci i maso :).
Další variantou je použití hydroizolačních folií, které se pouze položí na základ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
   
host - 32.72 (?), 21.12.2012 17:37

Ještě jednou dobrý den, to jsem já co jsem poslal předcházející příspěvek, ale ňák se mi nepodařilo poslat obrázek co jsem chtěl.Tak ještě jednou.

udírna
udírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jirka_Kovi - (5) - 165.212 (?), 5.5.2012 22:10

Tak jsem konečně začal se stavbou udírny i krbu. Potřeboval bych poradit právě s udírnou: koukněte na fotky a poraďte jak vyřešit ten kouřovod (přikrýt zeminou? zamaskovat dřevem?). Tou zeminou - není problém potom s vlhkostí?

- A ještě jeden dotaz: šamotky - můžu je nechat normálně na pospas povětrnostním vlivům (déšť)?

-A teda ještě jeden: dvířka udírny (bude to klasická "dřevěná budka") mám v plánu zároveň se stropen udírny - nebude to problém?

-A další :) : Musí se nějak dvířka těsnit? 

Uzák
Uzák
Zadek uzáku
Zadek uzáku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 6.5.2012 8:04

Ahoj Jirko,
kouřovod budeš muset tepelně zaizolovat (jestli k tomu použiješ vatu, nebo kouřovot dodatečně obezdíš, případně zasypeš zeminou je jen na Tobě. V případě obezdění potřebuješ základ, pokud použiješ zeminu, tak budeš muset zaizolovat asfaltovým pásem stěnu udírny a tepelně (vatou) a následně lepenkou zaizolovat ohniště. Řekl bych - takový špatný detail...
Šamotky Ti vydrží, když nebudou stále pod vodou (déšť jim nevadí). Dřevěná nástavba udírny je dobrá věc, je v podstatě jedno, jak ji uděláš. S drobnými netěstnostmi si hlavu nedělej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stastnyvladimir - (1) - 135.4 (?), 9.5.2012 22:16

Ahoj všichni

dávám pár fotek mého výtvoru, otázky a kritika vítány :-)

Kamený krb s udírnou
Kamený krb s udírnou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 12.5.2012 11:25

Hmm, pěkný. Je vidět, že co kosek, to originál. A tak by to u zahradních staveb mělo být. Ať slouží!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.2 (?), 3.6.2012 17:28

Dobrý den,

velmi hezký krb. Líbilo by se mi něco podobného. Zatím se rozhlížím po inspiraci. Mohl byste napsat nějaké podrobnosti? Zejména kolik jakého materiálu bylo použito a na kolik Vás stavba přišla. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.4 (?), 20.6.2012 23:48

Dobrý den.

Dík za ocenění. Takže kámen mimo topeniště (žulové nepodařené obrubníky, pár kostek a šamotky) je polní - zdarma cca 13 t navozeno na vozejku za autem, 2t makadamu,  4t písku a cement jsem nepočítal, nějaké armovací železo, okeničky, patky na pergolu-altán, střechu komína jsem posvařoval takže spočitatelné náklady asi 4000,-  Ale veškerou práci jsem dělal sám, takže asi rok a půl a všechen volný čas. Momentálně dotavuju zbytek, viz foto

Jestli vás ještě něco zajímá klidně se ptejte, taky jsem dlouho pátral.

e-mail: stastnyvladimir@centrum.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falet - (2) - 69.78 (?), 1.7.2012 21:05

Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl bych si postavit zděnou udírnu, ale mám jeden problém. Na betonovém základu by měla být nějaká hydroizolační folie (IPA) aby cihly nenatáhli vlhkost. Mám ale strach aby z této folie neunikali nějaké škodlivé látky do masa. Mohl by mi prosím někdo poradit jak se to má správně udělat aby bylo všechno v pořádku nebo doporučit nějakou jinou hydroizolaci? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 7.7.2012 9:23

Vyřešit to lze třeba tak, že na lepenku před zděním uděláš 3cm betonovou mazaninu. Tím ochráníš izolaci i maso :).
Další variantou je použití hydroizolačních folií, které se pouze položí na základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.32 (?), 22.8.2012 20:17

Hotovo.:-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika