Mala brokolice kvete



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
22.7.2016 9:20

Loni byly krásné brokolice a žádné cukety. Letos brokoli nestojí za nic, zato cuket je nevídaně. Ten nahoře si s nama hraje...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 10.6.2016 22:22, zobrazeno: 10691x

Dobry den, potrebovala bych poradit. Zasadila jsem asi nekdy v kvetnu sazenice brokolice ven. Stale nejsou moc velke, asi 15 cm a uz kvete. Je to maly kvet, v prumeru asi tak velky jako kdyz se spoji ukazovacek a palec. Proc se tp deje? Jak to ucviknu, uz tam zadna dalsi ruzice nebude, jen nejjake malinke bocni...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 11.6.2016 8:32

Brokolici se mi daří lépe na podzim, asi na ně bylo už dost teplo. Převážně br. Vitamina měla malé růžice a brzo vybíhala do květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.6.2016 9:02

Těžko říct, co se jí nelíbí. Opravdu kvete, tedy otevírají se poupata? Výsadba v květnu není nic neobvyklého. Když počasí dovolí, vysazuju od 20 dubna. Možná špatná odrůda. Loni byla ta samá a v pořádku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 21.7.2016 22:53

Dobry den, nevim, zda loni byla ta sama odruda, kupovala jsme v zagradnictvi. Na tom slunecnem miste jsem je mela poprve. Vetsinou jsem je daval do skleniku nebo pred a tam je vetsinu dne stin... tam to bylo ok, mozna az na par sazenic. Ale letos katastrofa. Primo nezacly hned kvest, ale poupata nedrzela uz pohromade a ruzice tam byla moc brzo. Fakt nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.7.2016 7:59

Letos není brokolicový rok. Jindy touto dobou sklízím brokolice jak z hypermarketu, letos se mezi listy krčí malinký chomáček květů. Spusta rostlin má zakrnělý vrchol a žádný květ. Ani listy nenarostly jako jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 8:29

Brokolice potřebuje spoustu vody, podobně jako květák. Vadí jí i nízké teploty po vysazení, též skoky v teplotách "nastartují" tvorbu malých hlaviček a z nich květů a ne velkého květenství, které obyčejně sklízíme. Rostliny mají třeba jen 10-15 cm a už tvoří drobná květenství. také je možné, že rostliny navštívila květilka. Květák miluje, třeba jí chutnají v době nouze i brokolice. Pěstuji obyčejně odr. Calabrese, ta dělá jednu větší a pak až do zimy menší postranní růžičky, u ní to poškození terminálu způsobí to, že ty postranní jsou menší. Řekl bych, že starší odrůdy (ne F1) mají větší toleranci k výkyvům v teplotách i vlhkostních poměrech. V těch vedrech by to mohlo mít spojení s poruchou přísunu K, P, fyziologickým nedostatkem stopových prvků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.7.2016 8:36

Možné je lecos, vodu vylučuji. Nízké teploty řekl bych taky, když je dobré počasí, sázím na záhony i po polovině dubna pod netex a výnosy jsou vysoké. Možná ty nové hybridy jsou opravdu choulostivé, mně se kdysi velmi osvědčily Kermit a Corvet, ty už nejsou. Ostatní vlivy neřeším. Mám zkušenost, že každý rok se na zahrádce zeleniny daří něco více a něco méně. Letos to odnesla brokolice. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.7.2016 9:20

Loni byly krásné brokolice a žádné cukety. Letos brokoli nestojí za nic, zato cuket je nevídaně. Ten nahoře si s nama hraje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.7.2016 9:39

Podobně u nás, já jsem taky loni sklidil cuket jen několik, tykev dokonce nevyrostla žádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 9:43

Když bych si měl všimnout toho co neroste tak jak vloni, tak mi letos nevyšly moc dobře ani saláty. Letní odrůdy šly hodně brzo do květu, kvete i ledový. Solidní byl hrášek, kedlubny popraskaly po kroupách, ale jíst se daly, vodnici dost žere květilka. Solidní jsou i košťáloviny, na brokolici z pozdní výsadby se podívám odpoledne. Fazolky, řepa, celery (obyč. i řapíkatý) jsou pěkné, cukety už asi budu s potížemi rozdávat. Když jezdily děti na tábory v této době, byl pro nadprodukci odbyt, ale letos už jsou zpátky... Majoránka už se po kroupách nevzpamatovala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika