malé bulvy celeru



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?)
24.11.2023 8:42

Tak zase podobná zkušenost, od výsevů celeru jsem upustil z důvodu nutnosti příšerného piplání. Sázíme a hnojíme to tak nějak všichni stejně, takže kde je pes zakopán bude těžké zjistit. Možná odrůda, místní vlivy, poloha měsíce při výsadbě a podobné zásadní okolnosti. Nám v podstatě těch 7 cm vyhovuje, nevím na co bysme zpracovali ty kilové koule z HM. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 23.11.2023 22:54

To jsou bulvy! Radost pohledět. A ten pór, takový mi nikdy nevyrostl. Gratulaceyes.Celer jsem nikdy ze semen nepěstoval, na to jsem prostě neměl nervy, tady pane Milane klobouk dolů. Vždy jen z koupené sadby, před 35 lety jsme mívali okolo 20 bulev jako na fotce, něco pro sebe, něco na prodej. Celer chce teplo a hodně živin, pravidelnou zálivku, zvlášť v 2. polovině léta. aby narostl. Teď kvůli sadaření už nemám tolik záhonů a na celer zůstává místo až po sklizni raných brambor. Někde jsem dostal koncem jara balíček takových malých neduživých sazeniček. Tak jsem je vysadil na záhon v červenci po bramborách. V mém případě jsem použil ledek vápenatý a cererit, později ještě trochu síranu draselného. Sklidil jsem celery jen asi 5-7 cm velké. Na můj vkus docela slušné, když na snímku z 21. srpna na záhonu nebylo skoro nic. Walter

celer
celer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 24.11.2023 8:42

Tak zase podobná zkušenost, od výsevů celeru jsem upustil z důvodu nutnosti příšerného piplání. Sázíme a hnojíme to tak nějak všichni stejně, takže kde je pes zakopán bude těžké zjistit. Možná odrůda, místní vlivy, poloha měsíce při výsadbě a podobné zásadní okolnosti. Nám v podstatě těch 7 cm vyhovuje, nevím na co bysme zpracovali ty kilové koule z HM. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 24.11.2023 16:21

Díky. Zdá se, že slepé kuře našlo zrno.wink Teď jen, jestli tuší proč.

Jinak na Cererit nedám dopustit, má optimální složení pro období po vyklíčení či výsadbě - má dostatek fosforu. Ledek je spíš jen doplňkové hnojivo pro dusík a vápník. Ale to zas melu známé věci. Já na ten celer před i po výsadbě nepoužil vůbec nic chemického, jen ten hnůj a slepičinec. Totéž s pórkem. Samozřejmě dostával VIP zálivku spolu s okurkami a cuketami. Byl ale letos na slunečnějším místě než loni. Ale musím říct, že ta moje sadba nevypadala zdaleka tak dobře jako kupovaná (omrkl jsem si ji, když jsem byl v zahradnictví pro něco jiného), takže jsem byl "v pokušení". Odolal jsem. Jenomže teď mi to zahradnictví ukončili, takže budu odkázán jen na sebe. sad

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 24.11.2023 17:28

S tím Cereritem souhlas, přidávám jednu granuli do květináčku při přepichování veškeré sadby. Zdá se, že to pomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 24.11.2023 23:07

Já ho drtím v kleštích.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 24.11.2023 12:00

My chodíme kupovat sadbu do trhu. Je to takový rituál l Začne to 10 x kedlubna bílá 10 x salát  . A otázka celer ještě není?Kdepak to je ještě brzy? No to vím taky ale za okno doma možná ne. Pak koupíme nějaký starý hrnec nebo kroužky na slepice a jedem domu. Za čas tam zase jedem, a konečně narazíme na celer. Hezké sazenice. 5 Kč kus. Pan říká ze nad 10 ks jsou za 3 Kč kus. Beru 20 ks a dostávám informace. Sadba je Holandská tady u nás nám ujel vlak, kvalita a pod. Jo a tento celer už nenastydne jen roste a roste. Za čtrnáct dni jedem znovu a kupujeme zase nějaký salát u jiné paní  . Říká to je holandsky salát. Já říkám to máme štěstí, máme už celer který je odolný na zimu a teď ještě možná i ten salat bude nějak zvlaštní. Ona říká tak tomu moc nevěřte. Celer je stále chulostivý na chladno. Tekže neveřme všemu. Z 20 ti ks bylo určitě 5 drevnatych. Jinak ostatní 7-9 cm. Hnojime jen kompostem, žádný hnůj, žádné hnojivo. Zaléváme každý den. 2 x presazujem, nikdy nezkracujem kořeny. V roce 22 byl větší, asi ze nebyl z NL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 24.11.2023 14:53

Jak jsem psal, ta velikost mi skoro vyhovuje, větší by trochu být mohl. Spíš mi vadí ten chomáč zamotaných kořenů vespod, to je podle mně důsledek předpěstování v sadbovači. Nevím, jestli by mělo význam ty kořínky před výsadbou nějak rozvolnit. Skoro věřím tomu, že zahradníci kupují průmyslově dělanou sadbu, Holanďani jsou v tomto mistři nejlepší. Ale trochu mi to ňák nejde pod fousy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 24.11.2023 15:33

Tak jsem našel doma jeden už sklizený tak před týdnem, ovadlý. Nicméně jsem ho vyfotil, abyste neřekli, že kecám. Manželka z něj právě dělá "smraďocha": mrkev, celer, česnek a majonéza.

Mám za to, že kromě dobrého roku na počasí vděčím za tu velikost 3 faktům: sazenice rostly v teplotě kolem 12 stupňů a já jim přidal fosfor v NPK. Proto krásné kořínky (ano, při sadbě jsem je "rozcuchal", to dělám u všech sazenic). Pak také tomu, že jsem sazenice dal méně hluboko a tomu, že jsem je, vlastně to byla z nouze ctnost, přikryl tou netkankou.

Milan

Listopadový celer
Listopadový celer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 3.7.2012 23:26

Co to je okratit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 3.7.2012 23:23

Jak zpretrham korinky, kdyz jsou pod zemi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika