Zima přišla letos nějak dříve :)



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
19.3.2018 16:37

u nás sa zemiaky sadili stále 1.5. to je štátny sviatok :) minulý rok bol sneh, tak sme sadili zemiaky 17.5. a keďže mám záhradu spojenú, tak ostatná zelenina sa dá sadiť až po zemiakoch (traktor), tak všetko sa sadilo až potom a do jesene všetko krásne vyrástlo. zemiaky som napr. vykopával cca 15.9. na uskladnenie a držia si kvalitu stále (red anna). kde sa tak ponáhľate? :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 187.216 (?), 18.3.2018 20:09

Zkušební verze jara byla ukončena.  Pro další část jara je třeba si doplatit plnou verzi...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 19.3.2018 16:02

A dnes, na Josefa, se sázívávaly brambory...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 19.3.2018 16:10

Taky jsem si vzpomněla, jak tchýně na Josefa sázela první brambory. Já jsem dávala kolem desátého dubna a to jsem měla pocit, že už je pozdě. wink. Touto dobou jsem měla, v normálním roce, zasetou mrkev, petržel, špenát, hrášek. No bývávalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.3.2018 16:37

u nás sa zemiaky sadili stále 1.5. to je štátny sviatok :) minulý rok bol sneh, tak sme sadili zemiaky 17.5. a keďže mám záhradu spojenú, tak ostatná zelenina sa dá sadiť až po zemiakoch (traktor), tak všetko sa sadilo až potom a do jesene všetko krásne vyrástlo. zemiaky som napr. vykopával cca 15.9. na uskladnenie a držia si kvalitu stále (red anna). kde sa tak ponáhľate? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 19.3.2018 16:47

Tak na Hané to jaro přichází většinou dříve než na Spiši. No a taky tady většinou málo prší, takže pokud se nechytí jarní vláha, tak se nic moc nevypěstuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.3.2018 17:07

Letošní přelom zimy a jara je opravdu podivný. Mrazové šoky nedorazily jen do střední Evropy, ale i na Balkán. Minulý týden jsem si užíval tepla. Ještě v pátek hnal ovčák své stádo naší ulicí a nemusel jsem ani vytahovat sekačku. Ovce mi bohužel ukously i kabel od teploměrného čidla, před domem. V sobotu ráno bylo +9 st. A odpoledne +23. Město vyzdobené, deštníková promenáda, čápi, kvákající žáby... V neděli přišel šok minus 6 st. A těžký sníh. Rajčata a papriky jsem odnesl do garáže na jižní okno. Musejí ještě pár dnů počkat. Zatím by živořily i v bulharském pařeništi.

Mlsné ovce
Mlsné ovce
Deštníková promenáda
Deštníková promenáda
Ve sněhu
Ve sněhu
Čápům je taky chladno
Čápům je taky chladno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika