Zima přišla letos nějak dříve :)



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
21.3.2018 17:07

Letošní přelom zimy a jara je opravdu podivný. Mrazové šoky nedorazily jen do střední Evropy, ale i na Balkán. Minulý týden jsem si užíval tepla. Ještě v pátek hnal ovčák své stádo naší ulicí a nemusel jsem ani vytahovat sekačku. Ovce mi bohužel ukously i kabel od teploměrného čidla, před domem. V sobotu ráno bylo +9 st. A odpoledne +23. Město vyzdobené, deštníková promenáda, čápi, kvákající žáby... V neděli přišel šok minus 6 st. A těžký sníh. Rajčata a papriky jsem odnesl do garáže na jižní okno. Musejí ještě pár dnů počkat. Zatím by živořily i v bulharském pařeništi.

Mlsné ovce
Mlsné ovce
Deštníková promenáda
Deštníková promenáda
Ve sněhu
Ve sněhu
Čápům je taky chladno
Čápům je taky chladno
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 187.216 (?), 18.3.2018 20:09

Zkušební verze jara byla ukončena.  Pro další část jara je třeba si doplatit plnou verzi...:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?), 19.3.2018 16:02

A dnes, na Josefa, se sázívávaly brambory...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 19.3.2018 16:10

Taky jsem si vzpomněla, jak tchýně na Josefa sázela první brambory. Já jsem dávala kolem desátého dubna a to jsem měla pocit, že už je pozdě. wink. Touto dobou jsem měla, v normálním roce, zasetou mrkev, petržel, špenát, hrášek. No bývávalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.3.2018 16:37

u nás sa zemiaky sadili stále 1.5. to je štátny sviatok :) minulý rok bol sneh, tak sme sadili zemiaky 17.5. a keďže mám záhradu spojenú, tak ostatná zelenina sa dá sadiť až po zemiakoch (traktor), tak všetko sa sadilo až potom a do jesene všetko krásne vyrástlo. zemiaky som napr. vykopával cca 15.9. na uskladnenie a držia si kvalitu stále (red anna). kde sa tak ponáhľate? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 19.3.2018 16:47

Tak na Hané to jaro přichází většinou dříve než na Spiši. No a taky tady většinou málo prší, takže pokud se nechytí jarní vláha, tak se nic moc nevypěstuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.3.2018 17:07

Letošní přelom zimy a jara je opravdu podivný. Mrazové šoky nedorazily jen do střední Evropy, ale i na Balkán. Minulý týden jsem si užíval tepla. Ještě v pátek hnal ovčák své stádo naší ulicí a nemusel jsem ani vytahovat sekačku. Ovce mi bohužel ukously i kabel od teploměrného čidla, před domem. V sobotu ráno bylo +9 st. A odpoledne +23. Město vyzdobené, deštníková promenáda, čápi, kvákající žáby... V neděli přišel šok minus 6 st. A těžký sníh. Rajčata a papriky jsem odnesl do garáže na jižní okno. Musejí ještě pár dnů počkat. Zatím by živořily i v bulharském pařeništi.

Mlsné ovce
Mlsné ovce
Deštníková promenáda
Deštníková promenáda
Ve sněhu
Ve sněhu
Čápům je taky chladno
Čápům je taky chladno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika