Zima přišla letos nějak dříve :)



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 95.36 (?)
18.3.2018 17:44

Tak ja som preniesla včera marhuľku zo sklenníka do obývačky, lebo tam začala už rozkvitať, budeme robiť včielky opeľovačky, hoci neviem, či to pomôže a ako ustojí bytové podmienky, aspoň si potešíme oči. Vonkajšie skoré cibuľoviny a Čemerice zatiaľ ustáli tieto holomrazy. Eva T.

Novosadská Rodná
Novosadská Rodná




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 2.93 (?), 15.3.2018 19:28, zobrazeno: 7091x

Tak jsem zastřihl stromky a keře a už je tu zase zima. Stihlo vám někomu něco uzrát? Né, teď vážně.

Díval jsem se na stromky a pomalu se nalívají pupeny. V naší oblasti v podbeskydí by, dle předpovědi na příští dny, mělo být až -9°C. Měl bych těch svých 6 stromků 3 roky staré, zakrýt netkanou textílií, nebo to ty pupeny přežijí? (meruňky, jabloně, třešně)

Jak se vy zkušení zachováte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.3.2018 20:30

Zakrývání v tuhle dobu a při teplotách které hlásí, nemá smysl.V jižních částech Evropy už mají z větší části "sklizeno".Jabloně to zvládnou, nalité květní pupeny peckovin pomrznou (viz.přízpěvek pana Fialy ve vlákně meruňka Bergeval).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2018 6:42

Stihlo vám někomu něco uzrát?

Přestože se snažím, letos jsem toho ještě moc jedlého nevypěstoval. Pár listů salátu, naťový fenykl, mladý česnek... Věřím, že to s tou zimou nebude až tak tragické.

Fenykl
Fenykl
Salát
Salát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 2.93 (?), 16.3.2018 9:15

no já s těmi saláty bojuju doma. Zkouším je předpěstovat v kelímcích a z 20ti pokusů se daří zatím jednomu. Má 8lístků a očividně roste.

Nasadil jsem dalších asi 30semínek různých salátů a postupně je dávám do substrátu. Nejzdařilejší další má 2 děložní a 2 pidi pravé lístky a na výšku tak 1cm. Je to zasazené asi 4dny, tak se uvidí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2018 11:46

Já jsem měl saláty přez zimu venku. Jedny od října, druhé od listopadu. Zdá se, že je ani silné mrazy nezahubily.

Salát sázený až v listopadu
Salát sázený až v listopadu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 95.36 (?), 18.3.2018 17:44

Tak ja som preniesla včera marhuľku zo sklenníka do obývačky, lebo tam začala už rozkvitať, budeme robiť včielky opeľovačky, hoci neviem, či to pomôže a ako ustojí bytové podmienky, aspoň si potešíme oči. Vonkajšie skoré cibuľoviny a Čemerice zatiaľ ustáli tieto holomrazy. Eva T.

Novosadská Rodná
Novosadská Rodná




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.199 (?), 18.3.2018 19:20

Přenesení stromku do obýváku mu ale ublíží, ve skleníku je snad přece jen chladněji Proč není zasazená venku v zemi? Není to přece skleníková rostlina a pokojovka už vůbec ne.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 18.3.2018 19:26

Asi tu meruňku zakoupili v kontejneru a třeba nestačili zasadit... Když je takto narašená, tak by mohla v tom skleníku vzít za své, má mrznout několik dní a třeba na Moravě dnes ráno bylo -9 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 18.3.2018 19:34

Včera jsem byl v královéhradeckém Hornbachu, a tam už to taky podobně kvete a raší. Mají vše nastěhované dovnitř, včetně kontejnerovaných stromkůno. Chybí už jen ty včelky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 95.36 (?), 18.3.2018 19:42

Je to kontajnerová- minimarhuľka- trpaslík- rodila mi v kontajneri už po 2 roky, zimujem ju vždy v studenom sklenníku, ale teda do obývačky som ju ešte nikdy neprenášala- dúfam, že prežije, aj keď plody nebudú. Eva T

Novosadská Rodná
Novosadská Rodná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika