Zima přišla letos nějak dříve :)



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
16.3.2018 11:46

Já jsem měl saláty přez zimu venku. Jedny od října, druhé od listopadu. Zdá se, že je ani silné mrazy nezahubily.

Salát sázený až v listopadu
Salát sázený až v listopadu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 2.93 (?), 15.3.2018 19:28, zobrazeno: 7135x

Tak jsem zastřihl stromky a keře a už je tu zase zima. Stihlo vám někomu něco uzrát? Né, teď vážně.

Díval jsem se na stromky a pomalu se nalívají pupeny. V naší oblasti v podbeskydí by, dle předpovědi na příští dny, mělo být až -9°C. Měl bych těch svých 6 stromků 3 roky staré, zakrýt netkanou textílií, nebo to ty pupeny přežijí? (meruňky, jabloně, třešně)

Jak se vy zkušení zachováte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.3.2018 20:30

Zakrývání v tuhle dobu a při teplotách které hlásí, nemá smysl.V jižních částech Evropy už mají z větší části "sklizeno".Jabloně to zvládnou, nalité květní pupeny peckovin pomrznou (viz.přízpěvek pana Fialy ve vlákně meruňka Bergeval).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2018 6:42

Stihlo vám někomu něco uzrát?

Přestože se snažím, letos jsem toho ještě moc jedlého nevypěstoval. Pár listů salátu, naťový fenykl, mladý česnek... Věřím, že to s tou zimou nebude až tak tragické.

Fenykl
Fenykl
Salát
Salát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 2.93 (?), 16.3.2018 9:15

no já s těmi saláty bojuju doma. Zkouším je předpěstovat v kelímcích a z 20ti pokusů se daří zatím jednomu. Má 8lístků a očividně roste.

Nasadil jsem dalších asi 30semínek různých salátů a postupně je dávám do substrátu. Nejzdařilejší další má 2 děložní a 2 pidi pravé lístky a na výšku tak 1cm. Je to zasazené asi 4dny, tak se uvidí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2018 11:46

Já jsem měl saláty přez zimu venku. Jedny od října, druhé od listopadu. Zdá se, že je ani silné mrazy nezahubily.

Salát sázený až v listopadu
Salát sázený až v listopadu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 18.3.2018 17:44

Tak ja som preniesla včera marhuľku zo sklenníka do obývačky, lebo tam začala už rozkvitať, budeme robiť včielky opeľovačky, hoci neviem, či to pomôže a ako ustojí bytové podmienky, aspoň si potešíme oči. Vonkajšie skoré cibuľoviny a Čemerice zatiaľ ustáli tieto holomrazy. Eva T.

Novosadská Rodná
Novosadská Rodná




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.199 (?), 18.3.2018 19:20

Přenesení stromku do obýváku mu ale ublíží, ve skleníku je snad přece jen chladněji Proč není zasazená venku v zemi? Není to přece skleníková rostlina a pokojovka už vůbec ne.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 18.3.2018 19:26

Asi tu meruňku zakoupili v kontejneru a třeba nestačili zasadit... Když je takto narašená, tak by mohla v tom skleníku vzít za své, má mrznout několik dní a třeba na Moravě dnes ráno bylo -9 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.3.2018 19:34

Včera jsem byl v královéhradeckém Hornbachu, a tam už to taky podobně kvete a raší. Mají vše nastěhované dovnitř, včetně kontejnerovaných stromkůno. Chybí už jen ty včelky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 18.3.2018 19:42

Je to kontajnerová- minimarhuľka- trpaslík- rodila mi v kontajneri už po 2 roky, zimujem ju vždy v studenom sklenníku, ale teda do obývačky som ju ešte nikdy neprenášala- dúfam, že prežije, aj keď plody nebudú. Eva T

Novosadská Rodná
Novosadská Rodná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika