Uchovávání roubů



host - 39.254 (?)
26.12.2020 19:04

Já zapichuji lletorosty do země při stříhání stromů v lednu nebo únoru za teplých dnů, Zapichuji do země cca 5 - 10 cm u paty stromu, abych věděl, který druh to je. Zatím se mi nestalo, že by rouby byly suché a neujaly se. Pro zajímavost v květnu mi některé letorosty začali samovolně rašit a nebo kvést. Tom

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 92.38 (?), 12.1.2021 16:05

Ničím nenahrnujte. Rouby, co zůstaly na stromech taky nikdo nenahrnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.81 (?), 24.1.2021 11:18
A čo teraz, keď je už pár dní +6 - +8? V pivnici je +2. Neuveriteľný január.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.161 (?), 12.1.2021 17:19

Souhlas, vůbec to neřešte. Nechte ležet na zemi ve stínu, vydrží vám bez jakékoli úhony až do konce zimy. Toto mám samozřejmě prakticky několikrát ověřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.109 (?), 20.12.2020 21:09

Pane Mičurin,

já mám naopak vyzkoušené právě ze stromu na strom. Zatím jsem měla vždy stromy pro odběr roubů v okruhu max cca. 2 km. Takže to bylo možné. A za mne pokud to takhle jde, tak největší spokojenost. Teď to bohužel takhle nepůjde. Strom ze kterého se budou rouby odebírat je cca 250 km daleko. Takže musím rouby uchovat. S uchováním v lednici moc dobré zkušenosti nemám. Často mi v pytlíku začnou plesnivět. Pokud nebude mrznout, tak asi zkusím zapíchat venku za stodolu (jak zmiňujete), pokud to nepůjde tak asi dle rad sklep a nebo studna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.173 (?), 20.12.2020 21:18

Měla jste rouby v lednici zabalené do novin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.12.2020 23:09

To je v pořádku pane 82.109.Pokud máte dobré zkušenosti s roubováním ze stromu na strom tak to používejte.Každý máme svoje postupy.Doufám, že se bavíme o roubování v míze za kůru.Já absolutní většinu roubů dostávám poštou v únoru, musím je tedy založit.Přivedl jste mě však na nápad.Přeroubovávám část stromu odrůdou Vanesa a budu používat letorosty z již ujmutých roubů této odrůdy na totožném stromku.Provedu odběr části roubů v únoru a část ponechám na den roubování.Jsem zvědav jak to dopadne.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 21.12.2020 8:55

Ten skelp je podle mých zkušeností nejhorší možnost. Myslím takový normální skep s teplotou okolo 8°C a uskladněnými jablky. To už radši udělejte malý krecht (zakopaná odpadní roura na severní straně domu).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.254 (?), 26.12.2020 19:04

Já zapichuji lletorosty do země při stříhání stromů v lednu nebo únoru za teplých dnů, Zapichuji do země cca 5 - 10 cm u paty stromu, abych věděl, který druh to je. Zatím se mi nestalo, že by rouby byly suché a neujaly se. Pro zajímavost v květnu mi některé letorosty začali samovolně rašit a nebo kvést. Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika