Uchovávání roubů



host - 92.38 (?)
12.1.2021 16:05

Ničím nenahrnujte. Rouby, co zůstaly na stromech taky nikdo nenahrnul.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 92.38 (?), 12.1.2021 16:05

Ničím nenahrnujte. Rouby, co zůstaly na stromech taky nikdo nenahrnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.81 (?), 24.1.2021 11:18
A čo teraz, keď je už pár dní +6 - +8? V pivnici je +2. Neuveriteľný január.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.161 (?), 12.1.2021 17:19

Souhlas, vůbec to neřešte. Nechte ležet na zemi ve stínu, vydrží vám bez jakékoli úhony až do konce zimy. Toto mám samozřejmě prakticky několikrát ověřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.109 (?), 20.12.2020 21:09

Pane Mičurin,

já mám naopak vyzkoušené právě ze stromu na strom. Zatím jsem měla vždy stromy pro odběr roubů v okruhu max cca. 2 km. Takže to bylo možné. A za mne pokud to takhle jde, tak největší spokojenost. Teď to bohužel takhle nepůjde. Strom ze kterého se budou rouby odebírat je cca 250 km daleko. Takže musím rouby uchovat. S uchováním v lednici moc dobré zkušenosti nemám. Často mi v pytlíku začnou plesnivět. Pokud nebude mrznout, tak asi zkusím zapíchat venku za stodolu (jak zmiňujete), pokud to nepůjde tak asi dle rad sklep a nebo studna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.173 (?), 20.12.2020 21:18

Měla jste rouby v lednici zabalené do novin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.12.2020 23:09

To je v pořádku pane 82.109.Pokud máte dobré zkušenosti s roubováním ze stromu na strom tak to používejte.Každý máme svoje postupy.Doufám, že se bavíme o roubování v míze za kůru.Já absolutní většinu roubů dostávám poštou v únoru, musím je tedy založit.Přivedl jste mě však na nápad.Přeroubovávám část stromu odrůdou Vanesa a budu používat letorosty z již ujmutých roubů této odrůdy na totožném stromku.Provedu odběr části roubů v únoru a část ponechám na den roubování.Jsem zvědav jak to dopadne.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 21.12.2020 8:55

Ten skelp je podle mých zkušeností nejhorší možnost. Myslím takový normální skep s teplotou okolo 8°C a uskladněnými jablky. To už radši udělejte malý krecht (zakopaná odpadní roura na severní straně domu).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.254 (?), 26.12.2020 19:04

Já zapichuji lletorosty do země při stříhání stromů v lednu nebo únoru za teplých dnů, Zapichuji do země cca 5 - 10 cm u paty stromu, abych věděl, který druh to je. Zatím se mi nestalo, že by rouby byly suché a neujaly se. Pro zajímavost v květnu mi některé letorosty začali samovolně rašit a nebo kvést. Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika