Strupovitost?



dasado - (10) - 38.185 (?)
29.6.2009 8:11

Já tam teda žádný bělavý povlak nevidím. Listy z nejvíc zasaženého letorostu jsem odtrhla a vyfotila zvlášť, jsou menší, víc zdeformované (foto. Některé z těch ostatních mají ta proschlá místa jen z jedné strany, jako by to to bylo spálené.

Vzala jsem si lupu, hledala mšice a žádné jsem neviděla. Loni jsem ho zasadila a když jsem si všimla, že výhony zakrňují a jsou tam mravenci, postříkala jsem to proti mšicím a pomohlo to. Protože mám v trávníku plno mravenců, dala jsem letos na kmen lepivý pruh. Měla jsem dojem, že tam mšice nejsou.

Strom sám jsem nehnojila, ale kolem něj je trávník, který hnojím. Přidávám foto.

Velké díky za rady. Byla bych docela ráda, kdybych se mohla vyhnout chemii. Ale nevím, jestli to jde.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
dasado - (10) - 38.185 (?), 28.6.2009 10:58, zobrazeno: 15496x

Prosím vás, mám jablůňku Letní průsvitné, loni sázenou. Má 5 krásných jablek, která nejsou nijak poškozena. Ale listy na některých výhonech se kroutí a usychají. Zespoda jsou vidět drobné hnědé suché flíčky. Zkoumala jsem to lupou, ale nic a nikoho jsem nenašla. Můžete mi poradit, co to je a co s tím?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.61 (?), 28.6.2009 20:31

spíše padlí

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 48.128 (?), 28.6.2009 22:20

Na obrázku prvním bych tipovala strupovitost, na druhék padlí a strupovitost. nicméně Průsvitné letní vlastním rovněž. Je náchylné ke strupovitosti i padlí. Provedla bych postřik Baycorem-je na strupovitost a jako vedlejší účinek aplikace se uvádí i na padlí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dasado - (10) - 38.185 (?), 28.6.2009 22:28

Děkuji za reakce. Připadá mi divné, že na jablkách samotných žádné strupy nejsou. 

 Je možno teď aplikovat postřik? Jablíčka by měla být zřejmě brzo zralá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 48.128 (?), 28.6.2009 22:49

Buďte ráda, pokud je strupovitost už i na plodech, zasahuje se proti ni hůře. Tato odrůda jablek mi zraje tak v srpnu. Takže musíte dle návodu spočítat, zda se vejdete do ochranné lhůty-doba od termínu postřiku do termínu sklizně-je v návodech uvedena, z hlavy ji neznám a do stodoly teď nepůjdu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
dasado - (10) - 38.185 (?), 28.6.2009 22:53

Díky, do stodoly nechoďte :-)  Mně šlo jen o orientační údaj, jestli musím čekat až po úrodě nebo to můžu teď postříkat. Jsem totální začátečník. Zítra si skočím pro Baycor a vše nastuduji. Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 94.12 (?), 28.6.2009 23:15

Stříkat po úrodě nemá smysl. To potom až na jaře. Já si ale nejsem zcela jist, jestli je jabloň postižena právě strupovitostí. Šedé okrouhlé skvrny na líci listů, typické pro strupovitost,  jasně nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 28.6.2009 23:45

Mohlo by to být od mšic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 29.6.2009 3:18

Bělavý moučnatý povlak na listech, listy se deformují... Konce letorostů bývají rovněž zasaženy.Odrůda sama často trpí padlím.Hnojila jste hodně hlavně dusíkem?   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dasado - (10) - 38.185 (?), 29.6.2009 8:11

Já tam teda žádný bělavý povlak nevidím. Listy z nejvíc zasaženého letorostu jsem odtrhla a vyfotila zvlášť, jsou menší, víc zdeformované (foto. Některé z těch ostatních mají ta proschlá místa jen z jedné strany, jako by to to bylo spálené.

Vzala jsem si lupu, hledala mšice a žádné jsem neviděla. Loni jsem ho zasadila a když jsem si všimla, že výhony zakrňují a jsou tam mravenci, postříkala jsem to proti mšicím a pomohlo to. Protože mám v trávníku plno mravenců, dala jsem letos na kmen lepivý pruh. Měla jsem dojem, že tam mšice nejsou.

Strom sám jsem nehnojila, ale kolem něj je trávník, který hnojím. Přidávám foto.

Velké díky za rady. Byla bych docela ráda, kdybych se mohla vyhnout chemii. Ale nevím, jestli to jde.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika