Střih jabloně - je správně?



host - 29.59 (?)
14.5.2013 19:18

  Záleží taky na tom, jestli pan Burian bude chtít vypěstovat pohlednou jabloň,  nebo smuteční vrbu. Pokud mu větvičky pro budoucí kostru stromku plody udrží a neklesnou, můžou tam jablka zůstat, ale zatím nevíme jak stromek vypadá. Hora.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.5.2013 8:36

Jestli jste pane Miloši zareagoval na příspěvek pana Fidly, tak si myslím, že p. Fidla ale nepsal o případném ponechání koštovacího jablka na stromečku, ale že spíše sem dolů ještě připsal svůj názor na provedený řez těch starších jabloní, viz. výše. Tak jen aby to snad někoho nemátlo…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 14.5.2013 8:34

na jabloni Rajka, která byla zasazena na podzim loňského roku a nyní má asi na 30 květů....není to nějak moc? Ostříhal jste ji? Nějak si nedovedu představit stromek na podzim zasazený a na jaře pěkně ostříhaný aby měl 30 květů. To se tam ani nemůže snad vejít. Ale jestli tam jsou tak je tam nechte, stejně to asi všechno opadne samo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 222.58 (?), 14.5.2013 12:51

Dobrý den pane inženýre, nevím jestli mám ostříhaný stromek Rajka dobře, stříhal jsem to poprvé, ale jak mě to ukázali v zahradnictví při kupování, tak jsem to ostřihal.Zítra se pokusím udělat fotku a poslat a můžete mě při tom říci jak jsem to zbabral, ale kvete. Mám radost z toho, že aspoň někdo projevil zájem a poradil. Moc děkuji. Burian

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 14.5.2013 13:17

Nevím, proč by to nešlo. Stačí 3 -4 dobře vyvinuté květní pupeny a je to tam. Stejně jako kolegové, mám názor zatím to nechat. Bude Vás to těšit. V červnu něco propadne, z toho co zůstane vyberete 4 nejlepší a z nich stejně jeden, dva spadnou. A to co zbyde, stromek lehce vyživí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.59 (?), 14.5.2013 19:18

  Záleží taky na tom, jestli pan Burian bude chtít vypěstovat pohlednou jabloň,  nebo smuteční vrbu. Pokud mu větvičky pro budoucí kostru stromku plody udrží a neklesnou, můžou tam jablka zůstat, ale zatím nevíme jak stromek vypadá. Hora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.94 (?), 15.5.2013 15:21

posílám fotku jabloně Rajka, jak je to s tím střihem, je to špatně?

Rajka
Rajka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 15.5.2013 17:10

To se nedá říct, že špatně, snad vám stromek celkem dobře obráší, tak to bude dobré.

Ale kdybych si ten stromek donesl ze školky já, tak bych ty větvičky zkrátil asi na polovinu co máte vy a ještě bych tak 1až 3 větvičky ustřihnul úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.94 (?), 15.5.2013 18:29

Dobrý den, tak jsem to asi dobře nezvládl, a co stím nyní.Něco dělat ještě teď, je asi pozdě, mám to nechat až zase na jaro?Přikládám ještě jednu fotku z jiné strany. Děkuji za to, že se aspoň na to podíváte a poradíte. Jsem v tom úplný laik. Burian

Rajka
Rajka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 15.5.2013 19:18

Ale zvládl, nepodléhejte panice. Nechte to být, je to akorát. Některé rady bývají trochu extrémistické, musíte si na to zvyknout a nedat na první dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 15.5.2013 20:29

Na opravný řez není pozdě.Já ho dělám i začátkem léta-když potřebuju.Terminál seříznout na vnitřní pupen, postraní kosterní na pupen vnější.Rány bezpodmínečně zatřít štěpařským voskem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika