štíhlé vřeteno



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
4.3.2013 16:45

to je zajímavé ohýbadlo! no vidět to ještě v praxi

Jinak už mám ořezáno a vytvarováno, vyřešil jsem to nakonec tak, že jsem dal vrut do kůlu, ale ne celý a díky tomu jsem motouzy-takové černé, jsou lepší, vedl až k letorostům, myslím, že je to vcelku solidní a jsem prozatím spokojen, čas vše ukáže

Jinak hrušně jsou již narašené - alespoň vrcholové pupeny

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 4.3.2013 12:06

Kdysi jsem silnější větve vyvazoval svářecím drátem-měl jsem ho dost.Dnes vyvazuju provázkem koupeným v papírníctví.Myslím že se používá jako pomůcka k pečení na převazování rolád, nebo k uzení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.3.2013 12:18

a tím přivazujete ke stromku nebo k opěrnému kůlu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 4.3.2013 12:32

K čemukoli co je nejblíže, a v požadovaném směru, tzn.ke hřebíkům na opěrném kůlu, k nejbližší vhodné níže položené větvi, ke kůlu v zemi pro tento účel přibitému, ke drátěnce.Vhodné jsou závažička(betonová, železná).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.3.2013 12:40

To je zvláštní otázka, pane mičurinče. Mohu vás ubezpečit, že na vyvazování větví žádná univerzální a všeobjímající pomůcka neexistuje. Je to obvykle dílo improvizace a vlastní kerativity. Můžete k tomu použít nejrůznější provázky, elastické pásky, drátky, dráty, tyčky, rozpěrky, háčky, kolíčky, závaží, a já nevím co ještě, fantazii se meze nekladou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.3.2013 12:48

já jen jestli není v profi sadech něco, co se používá, proto se ptám - než naohýbám větve z 24 hrušní tak to chvíli potrvá :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 4.3.2013 12:51

Je na to takové umné samonosné ohýbadlo. Až najdu obrázek, postnu ho sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.140 (?), 4.3.2013 14:59

Pane mičurinec, fandím Vašemu nadšení ale pokud nemáte zkušenosti z pěstování štíhlého vřetene na jabloních tak to bych si sakra rozmyslel to zkoušet poprvé na hrušních (bujný růst).Já jsem k tomu odvahu nenašel.Raději jsem hrušeň(Lucasova) zapěstoval jako zákrsek.Ve stálé výšce jej udržuji sesazovacím a letním řezem.Jinak hodně zdaru - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 4.3.2013 15:11

Zatím jsem si vždy hrál jen s provázky. Letos budu poprvé zkoušet plastové fixační sponky - sám jsem zvědav. Zadejte do vyhledávače ASTFIX I/II. V jednom zajímavém e-shopu z Náměšti nad Oslavou je mají.

Zdraví Mitwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 4.3.2013 16:27

Není to moc intuitivní, když bude zájem, o víkendu to nafotím, okótuju a postnu sem. Drát pr. asi 3 mm, celková délka kolem 150 mm.

Ohýbadlo
Ohýbadlo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.3.2013 16:45

to je zajímavé ohýbadlo! no vidět to ještě v praxi

Jinak už mám ořezáno a vytvarováno, vyřešil jsem to nakonec tak, že jsem dal vrut do kůlu, ale ne celý a díky tomu jsem motouzy-takové černé, jsou lepší, vedl až k letorostům, myslím, že je to vcelku solidní a jsem prozatím spokojen, čas vše ukáže

Jinak hrušně jsou již narašené - alespoň vrcholové pupeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika