Starkinson



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?) 
18.11.2008 6:35

To máte úplnou pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 136.16 (?), 18.11.2008 14:13

V této době se cpu odrůdou Kids Orange Red.Musím ji pochválit.K tomu Starkrimsonu-jsem 400 m.n.m.,postřikama se snažím neplýtvat, jen to nejnutnější.Zpod stromu jsen odvezl několik koleček hrbolatých, pokřívaných jablek, tak okolo 5cm.i v dřívějších dobách na jeden hezký velký plod připadalo mnoho odpadu.Také na nich byla hodně strupovitost.Budu vykopávat.Někde v Polabí by plody nejspíše vypadaly jinak.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 18.11.2008 18:52

Přestože Kids Orange má polovinu genů se Starkrimsonem shodných (je to kříženec Red Delicious a Coxovy renety), příliš se mu nepodobá, ani vzhledem, ani chutí. Zkušenosti mám stejné jako p. Pepík.  Kidsy jsou vděčná odrůda, zatímco Starkrimson (v mém případě Red Spur, ale je to skoro to samé) skončil vykopaný jako palivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 21.10.2010 19:57
No vytahnu tuto diskusi na svetlo ;) mam doma jednu starkinsomku a jelikož byla vysazena na slunce od rana skoro do večera chutove je velmi odlišna vynikajici a spořádána jako jedna s prvnich, ale již 5 rokem ma rakovinu díky vysoke spodni vodě. Mam již vybrane misto kam ji vysadim kde by mohla opet mít dobré stanovište i s nizkou spodni vodou. Jen se chci zeptat zda nejsou nejake klony více odolne strupovitosti či velikosti plodu a pod..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 22.10.2010 10:54
poradí nekdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.67 (?), 22.10.2010 11:46
Zdravím, mám ešte 4starkrimsonky, u nás(ZA) ich voláme "jahôdky".Veľkosť plodu, táto odroda rodí kvalitné a veľké plody(170g) iba na 2ročnom, max. 3ročnom dreve, potom konár vyhodiť.Medzitým treba samozrejme nechávať nové výhony pre budúce úrody, je s tým dosť práce... Proti chrastavitosti je odolnejší Red Delicious.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.12.2010 11:26

To, co zmiňuje host 133 67 bych zdůraznil. Na mladém dřevě rostou plody pěkné velikosti, na starších plodonoších jen drobné šušně. To je jedna ze slabých stránek odrůdy (krom nároků na teplo, citlivosti ke strupovitosti a k mrazům) Kvůli tomu taky řada pěstitelů zrušila stromy hned jak dosáhly dospělosti,  namísto aby upravili způsob řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.234 (?), 22.12.2010 11:02

To je fakt, koupila jsem je se zahradou a nejprve jsem se na ně šlebila, ale po pobytu ve sklepě jsou fajn,  nečervivá, nikomu to prostě na stromě nechutná. Sice bych si je nepořizovala, ale ani je nehodlám rušit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.125 (?), 24.12.2010 16:28

Pred dvomi rokmi som kupil záhradu kde okrem hrušiek bola zasadená aj jedna jabloň.Povodný majiteľ mi poradil aby som ju zrezal.Neposluchol som Bol to starkminson.Tento rok sa mi odvďačila velkou úrodou. Ešte aj dnes ich mám na štedrovečernom stole.

Libor, Dubnica nad Váhom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.234 (?), 28.11.2011 21:16

V našem městysu máme malý sad se 2 vysokými starými jabloněmi tohoto druhu. Velmi plodí, ale nikdo o ně namá zájem. Vloni vše zmzlo. Letos to vypadalo podobně, tak jsem nyní koncem listopadu část otrhal a zbytek otřepal a vymoštoval, celkem asi 200 kg. Nehnijí, nečervaví, jsou pěkná, odolná proti otlaku, část i po pádu z 8m se odvažuji skladovat, uvidíme. K protikladu k tomu, co se zde píše, se o ně nikdo nestará, je to 480 m.n.m, severovýchodní svah, kolem jsou vysoké parkové stromy. Už se těším, až mi ve sklepě trochu dojdou. Letos byl na ovoce opravdu požehnaný rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika