Starkinson



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 102.191 (?) 
18.8.2008 23:20

No páni musím vám povedať, že ste ma práve dostali do riadnej dilemy. Absolútne neviem a nie som si istý, čo mám na záhrade. Či Golden Delicious Red alebo Starkrimson... Aspoň ste ma vyviedli z presvedčenia, že to nie je to isté. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 19.8.2008 7:53

To poznáte snadno. Pokud máte plody, tak podle jejich barvy i tvaru (řada červených má typicky kalvilovité). Goldeny mají taky o poznání světlejší listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 26.8.2008 18:44

Tuto odrůdu mám snad na zahradě.Barva je sytě červená až do fialova.U kalichu jsou výrazná žebra.Plody jsou takové šišaté.Když je málo plodů jsou docela velké, v opačném případě množství malých nevyrovnaných plodů.Chuť sladká ale nevýrazná, fádní.Dobré tak do výkupu jako padanky, nebo naředit s kyselými odrůdami na mošt.Zdraví Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.111 (?), 26.8.2008 23:28

Pokud máte opravdu Strakrimson, tak taky záleží na lokalitě, jestli vám tam dozrává. Jinak bych nazval vaše zacházení s těmito pro náš milovanými jablky (viz předchozí zájemci o tuto odrůdu) za trestuhodné

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 27.8.2008 7:55

Pepíkova odrůda vypadá skutečně jako Starkrimson. Ale může to být i Red Spur, Starking, Richared Delicious a mnoho dalších mutací. I Gloster je hodně podobný.
I když svým typickým tvarem a chutí je to - zejména pro nás starší - kultovní jablko, rozloučil jsem se s ním s lehkým srdcem. Když se zadařilo, byly plody krásně žebernaté, pod tuhou, lesklou ale nikoli mastnou slupkou žlutá, příjemně nahořkle sladce chutnající dužina. V horších letech ale drobné, dužina nazelenalá, chuť špatná. Taky často zmrzal v květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 27.8.2008 21:48

Je to opravdu starkrimson delicious.Kupoval jsem jej v r.1976 v dnes již zaniklé školce v Pňovanech u Stříbra.Právě ta hořce sladká chuť (jak ji definoval p.Vysloužil) mi nesedí.S namrznutím v květu jsem problémy neměl.Letos je násada plodů veliká, budou malé a různě pokřivené.Prosím o prominutí, ale celkově toto jablko beru jako: když už není co by po psu hodil, kousnu i do něj.Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 27.8.2008 22:01
divím se, že nekdo napise o teto odrude, že ma chut fadni... prave, ze chut je opravdu vytecna a jak toto jablko krupne... proste bomba, stejne jako me kdysi oblibene Čistecké, jsem vegetarián takže si myslim, ze na ovoce a zeleninu mam nos:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.61 (?), 29.8.2008 23:22

 kvalitní názor

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 29.10.2008 23:50

Ti, co kritizují Starkrimson co do chuti by se měli zamyslet nad prostředím, kde ho pěstují, nebo pěstovali. Je to jablko, které vyžaduje teplé prostředí a hodně slunečního svitu. K nám se nehodí, protože bez dostatečného tepla nevyzrává. Proto ta fádní chuť a tuhá dužnina vhodná pouze do moštu. Těžko asi ochutnáte kvalitní jablko toho druhu, neboť i dovezená jablka jsou sklizena nedozrálá se zelenou dužninou. Správně vyzrálý Starkrimson má dužninu žlutou až mírně nazelenalou, chuť velmi sladká s typickým aroma. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 30.10.2008 19:38

Přesně tato jablka jsem koupila v akci (promiňte, sadaři, vlastních nemajíc) a jsou skvělá. Připomínají mi starší odrůdu Starking, která též byla skvělá, ale jen dočasně. Pak náhle začala chutnat jako divná jíška a taky se tak moučnatě rozpadala. Na vyhození. Mají asi omezenou skladovatelnost (?). H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika