Staré odrůdy jabloní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?) 
14.12.2013 11:47

Já si zase myslím, že dohadovat se tady o hloupostech, vzájemně se dokonce podezřívat je k ničemu a ztráta času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 14.12.2013 11:55

Úplně pravdu nemáte ani jeden.  Myslím si, že chvalozpěvy na tyto moderní odrůdy pějí místní diskutující zcela upřímně, protože jim prostě chutnají. Popularita těchto sort není dána nekritickou mediální reklamou, ale jednoduše tím, že tyto odrůdy dobře vypadají, dobře plodí, dobře chutnají a nemusí se stříkat.  Jako milovníkům chuti koksovek a jonatánů nám to může být líto, ale to je tak vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 14.12.2013 12:02

Trochu mi daly zabrat ty koksovky. Už mi to tak nepálí. Přemýšlel jsem o koksovém výhřevném a kosové renetě a pak mi to teprv seplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.12.2013 12:07

laugh Mě poprvé napadlo spojení s koksem, při slovenském výrazu "koksovková" príchuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.154 (?), 13.12.2013 18:29

dobrý večer :) považuji se za "mladého pěstitele", neb 35 járů mi ještě neumožnilo získat všechny znalosti o pěstování ovocných stromů. A můžu zde uvést, že zkušennosti z posledních let a také moje nadmořská výška, mne stále více ovlivňují ve výběru odrůd a inklinuji spíše ke starším odrůdám. Jsem velice spokojen se sortimentem pana Peška ze Starých odrůd a navíc poštou mi stromky třikrát došly vždy v perfektním stavu. Toť za mne a přeji všem klidné Vánoce! smiley Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 13.12.2013 15:37

Matčino je jedna z nejspolehlivějších odrůd na valašsku oddávna. Navíc jako podzimní odrůda se ve zdejších podmínkách stává zimní a v zatravněném sadě je konkurence schopná jak ve vzhledu, tak v kvalitě chuti. Foto z letoška.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 13.12.2013 16:46

cheeky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 13.12.2013 16:48

Mám v plánu dosadbu své zahrady právě jabloněmi a hrušněmi ze starých odrůd.Jednak mi vyhovuje jejich vyšší vzrůst, dále konstatuji, že lety byla dostatečně prověřena.Na zahradě několik takových stromů dosud plodí, tak bych rád zachoval její cekový ráz.

Zbývá pouze jediná otázka, kam pro stromky, máte někdo typ (Východní čechy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 13.12.2013 17:23

Eshop školky Strážnice a "stareodrudy" p.Pešek, dotazem můžete zkusit i Ing Bočka (sbocek@centrum.cz), staré odrůdy mají i školky Arbia Malenovice (ale podívat se do "katalogu" - v "nabídce" mají uvedené jen některé, nesasílají. Ve vých.Čechách o ničem nevím, řešila jsem to objednáním.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.12.2013 16:57

Welathy jsme měli na staré zahradě před lety obyč a red mutaci. Byly toho hromady pod stomy, když se nevyrosilo, bylo zelené jak brčál. Není špatné, má příjemnou vůni ale šlupka je divná, ne snad tuhá, ale taková papírovitá. Dosti kyselé u nás. Řídká dužina. Rubín je lepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika