Skvrny na listech jabloní



host - 228.100 (?)
26.6.2017 22:40
Dobrý den, potřebuji poradit co udělat s listy napadené jablone. Plody tam nejsou. Moc děkuji. Trembač
list jablone
list jablone
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 3.6.2012 8:51

Tady ale mrazy nebyly už pěkně dlouho, jsme na jihu Moravy.

A mám pocit, že se to objevilo dost náhle - zčista jasna pod stromem napadané žluté listí a na stromě některé poškozené větve - to by snad musel být mráz teď někdy a tady teda bylo spíš horko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 3.6.2012 9:07

Větev na druhém obrázku svědčí, že jde o dost starý strom.Takové stromy akumulují většinou ne jednu chorobu.Minimálně strupovitost a monílii.Usychání některých větví není výjimkou.Bojoval jsem dlouho o záchranu podobného stromu, ale vždy se stejným výsledkem : kromě nádherných květů užitek žádný.Z kmene mám lavičku.           AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 3.6.2012 13:18

Tyjo, tak zatím máme 3 verze:

mráz

herbicidy

monilie a strupovitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 26.6.2017 22:40
Dobrý den, potřebuji poradit co udělat s listy napadené jablone. Plody tam nejsou. Moc děkuji. Trembač
list jablone
list jablone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 26.6.2017 22:43
Prosím o radu. Jaký postřik použít na tyto nevzhledne fleky?
jablon list
jablon list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 26.6.2017 22:53

Strupovitost jabloně. V téhle fázi se už toho moc nedá udělat. S postřiky se začíná při rašení a končí začátkem června. Teď bych vyzkoušel třeba Tercel, Mythos, Talent nebo Topas + Dithane. Dobrý byl i Syllit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 1.7.2017 21:09
Dobrý večer, dnes jsem se zhrozil. Na listech jablone jsem nasel toto neštěstí. Můžete mi prosím někdo pomoci? O co jde a jak se toho zbavit. Děkuji. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.2 (?), 27.11.2019 15:22

Dobrý den, také mám skvrny na listech jabloně (Gloster). Listí moc nepadá, je trochu okousané (lalokonosec? - mám brutálně okousané borůvky, také švestky a další stromky a keře - stříknout na jaře Decisem nebo nasadit hlístice?) Tu jabloň jsem letos ničím nestříkal, jablíčka byla převeliká, ale všechna od středu hnila, žádné nebylo k jídlu. Co s tím?  Jaký postřik a kdy? Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 27.11.2019 15:50
Gloster má sklon k tzv. fusariovej hnilobe jadrovníka (foto) - hubový patogén Fusarium spp. preniká do plodu ešte na strome cez kalich. Plody vyzerajú na pohľad normálne, ale pri skladovaní hnijú vo vnútri od stredu a sú nekonzumovateľné. Aký druh hubovej infekcie máte na listoch je už teraz jedno - po opade listov dajte postrek Kuprikol alebo Champion, takisto potom ku koncu zimy resp. skoro na jar - ešte pred rašením (vhodné je aby teplota bola nad 7°C). Lístie teraz pred zimou spod stromu zhrabte a vyvezte mimo záhradu. Fungicídna ochrana neskôr v priebehu sezóny je samozrejme možná a pri odrode Gloster asi aj potrebná. K požerkom sa vyjadriť neviem, bolo by treba prichytiť páchateľov 'in flagranti'. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.2 (?), 27.11.2019 18:12

Děkuji za rychlou reakci - podle obrázku je to přesně ten případ. A na toho "okusovače listů" se zaměřím na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika