Roubování



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?)
26.3.2024 12:32

Safra, to je ale šikovný.Bužírka je zřejmě elastická i když asi nejde použít pro menší průměry roubů nebo mít sadu různých průměrů.Kdo kopulací rouboval ocení pokud se rouby takto dají zafixovat a určitě bych tento spoj ještě omotal a stáhnul roubovací páskou.

 Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 114.177 (?), 17.8.2011 9:46
Zdravim Nemate nekdo skusenosti s roubovanim aroni na hloh. Minuli rok jsem ockoval na hloh kdoule a byl jsem prekvapen uspesnosti a velmi bujnym rustem. Mam velky pozemek zarostli hlohy tak se snazim aby to k necemu bylo. Jinak k roubovani peckovin mam skusenosti svestka merunka, m. myrobalan. Douho se mi to nedarilo az letos. Rouby jsem strihal na vanoce a zakopal. Rouboval jsem kopulaci na jednolete vyhony po seriznuti a na kozi nozku uspesnos me sameho prekvapila, Pavev Ajfel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.27 (?), 27.3.2024 22:48

Sice mám s odpovědí zpoždění, ale proč ne? Na hloh jdou docela dobře hrušky, aronii (temnoplodec) dávám na červený jeřáb, semenáčků je plný les. Sice po pár letech kvůli pomalejšímu růstu (aronie) vypadá srůst jako flaška, ale roste a plodí. A čím dříve, tím lépe, klidně v lednu.

A slivoně, meruňky, i mandloň v pohodě na myrobalán. Toho je rovněž všude plno. Měl bych si ještě rychle nějaké semenáčky nasbírat, začínají rašit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.95 (?), 20.9.2023 12:36

Extra stará diskusia, ale táto téma bude aktuálna asi navždy. Štepenie oskoruše na čomkoľvek inom je v literatúre veľmi často uvádzané. Celé nedorozumenie prišlo do našich končín zo staršej západnej literatúry. Tam autori už v 19. storočí opisovali ako oskoruša dokáže zrásť s inými drevinami. Len títo autori akosi stále "zabudli" dopísať, aký osud čaká takéto vrúble. Je to celé takpovediac sci-fi. Áno, oskoruša na zopár iných druhoch zrásť ako-tak dokáže, ale nasleduje toto:

Na hlohu žije oskorušový vrúbeľ nanajvýš rok, potom odumrie. Na hruške si požije "až" 2 alebo 3 roky, potom je mu koniec. Na dule doslova zápasí, hoci trošku aj porastie, 4 možno aj 5 rokov, potom je s ním amen.

S inými jadrovinami (arónie, skalníky, atď.) oskoruša nedokáže zrásť vôbec. Jediná jadrovina, ktorá nemôže existovať na ničom inom než na podnoži z vlastného druhu.

Úplne prekvapujúca je predovšetkým nezlúčivosť oskoruše v rámci vlastného rodu Sorbus (jarabiny). Oskoruša nezrastá vôbec s jarabinou vtáčou a ani so žiadnym iným druhom jarabiny. A nielenže nezrastá. Dodnes nik neobjavil (ani nevyvinul) žiaden hybrid oskoruše s inou jarabinou, hoci všetky jarabiny sa medzi sebou navzájom veľmi ľahko krížia (bežne vo voľnej prírode).

Takže oskoruša je ozajstný štepársky vyvrheľ, niet divu, že je taká zriedkavá. Môj príspevok asi mnohých nepoteší. Ale musel som to tu uviesť. Nepríjemná pravda je lepšia, ako nechať ľudí trápiť sa, míňať prostriedky a čas s niečím, čo je vopred odsúdené na neúspech.

Mimochodom táto absolútna nezlučiteľnosť oskoruše je v západnom svete potvrdená viacerými vedeckými prácami. Časť sveta, ktorá vytvorila mýtus o štepení oskoruše na iných druhoch ho nakoniec (a našťastie), aj ozrejmila a vyvrátila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 26.3.2024 10:01

Veľmi jednoduché štepenie bolo na facebooku spravil som pár fotiek.

Štepenie
Štepenie





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.3.2024 12:32

Safra, to je ale šikovný.Bužírka je zřejmě elastická i když asi nejde použít pro menší průměry roubů nebo mít sadu různých průměrů.Kdo kopulací rouboval ocení pokud se rouby takto dají zafixovat a určitě bych tento spoj ještě omotal a stáhnul roubovací páskou.

 Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.27 (?), 27.3.2024 22:39

Ač to vypadá efektně, nespoléhal bych na to. Jednak rozdílná tloušťka, pak to může ujíždět, páska je páska. Chybí mi tam fotka, že to srostlo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika