Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd



Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.175 (?)
27.9.2017 14:36

Mám na vás dotaz.Kde nakupujete stromy.Na dobírku, neco tam a neco tu a nebo to máte v dosahu bydlište všechno.Ted sem našel zahradníctvocaklov.sk, mají tam hodne a za málo penez ale Admirál tam nemají.

Máte taky Ligol a jaký podpník tam mají P60,muže být.?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.175 (?), 27.9.2017 14:36

Mám na vás dotaz.Kde nakupujete stromy.Na dobírku, neco tam a neco tu a nebo to máte v dosahu bydlište všechno.Ted sem našel zahradníctvocaklov.sk, mají tam hodne a za málo penez ale Admirál tam nemají.

Máte taky Ligol a jaký podpník tam mají P60,muže být.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 27.9.2017 14:51

p. starší, ste z čiech, že?! máte tu nespočetne veľa školiek, ktoré ponukajú stromčeky aj na bujnjších podnožiach, ktoré ste minule dopytovali. "stare odrudy" bojkovce, straznice, arbia, kubaček, fytos, prodejstromku, stromky pro potoky, ovocna skolka... veľa z toho som "skomolil", lebo je to len z hlavy čo si pamätám... 

na slovensku su skolky čaklov, sabinov, pruske, plantex, lumigreen a ine... stapevajda ma dobré referencie.

P60 je poľský podpník, niečo medzi M9 a M26, keď si dobre pamätám... najlepšie je stromčeky kupovať osobne, keď si vyberiete to čo chcete, ale väčšinou sú v ponuke slaborastúce podnože. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 2.150 (?), 29.9.2017 7:53

To mne štve že se nedá všechno koupit na jednom míste, Strážnice asi nemá zásilkový prodej.

Já nejsu čech, já su lovák od BA, já jen tak žvaním česky, chci vypadat tady na inteligenta a v češtine mi to lépe myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 26.9.2017 19:25
Florina - zdravý vitálny štvrťkmeň na M9, zasadený v r.2006. Florina spoľahlivo rodí aj v zlých rokoch, v tomto u nás mimoriadne priaznivom sa ale doslova "odtrhla z reťaze". Desať bedničiek krásnych jabĺk zo stromu na M9 - ak by som ich vlastnoručne neoberal, tak neuverím... Pridávam už len fotky - na poslednej detail Floriniek, pekne do fialova vyfarbených aj s typickým "popraškom" - ojínením (to je určite čechizmus, správny slovenský výraz nepoznám). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.119 (?), 26.9.2017 19:38

Pan Hlavaty v ktorom roku po vysadbe vam zacali rodit jablone na M111. Aku maju vysku teraz a aky priestor zaberaju? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 26.9.2017 19:48
67.119: Na MM111 mám Heliodor a Karneval. Výška stromov je teraz asi 4 metre, šírka do 3 metrov (Karneval je široký len 2 metre). Heliodor má 7 rokov, rodiť začal ako 2-ročný, v tomto roku 7 bedničiek (malo by to tu byť tuším na tomto vlákne, aj s fotkou stromu). Skočili Ste mi do príspevku, dokončím ešte tie 2 fotky Floriny. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 26.9.2017 21:14

yes-až nás budou milióny, naskáčeme na vagóny, rozjedem se do Světa, touží po nás ten i tacheeky! Jo Příroda je MUDr., sype na nás pudr, závoj jemný, pod ním lesk, závidí nám ho i bleskwink. Za ta nádherná jablíčka napsal SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 26.9.2017 20:21

Božinku, to je úroda.To si v mých klimatických a půdních podmínkách nemohu dovolit, nemluvě o velikosti pozemku a pěstovaných tvarů.Musím ve velikosti kultivarů (štíhlé vřetena) brzdit pokud chci pěstovat různé chutě odrůd.Musí mě stačit 300 metrů čtverečních. Jsem takový bezzemek a intenzivní pěstitelské tvary jsou pro mě nezbytností. - Mičurin II (740 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 26.9.2017 20:45
Pán Polehla, tak ako to robíte je to aj lepšie... Pretože keď sa mi to takto šialene v jednom roku rozrodí, tak je zrazu v pivnici 60-70 bedničiek jabĺk. Mám vyše 35 odrôd jabloní, našťastie nie všetky už rodia... A to sa proste nedá spotrebovať jednou rodinou. Takže sa väčšina tak či tak rozdá. Alebo to ide do suda, ale aj tej jablkovice už máme toľko, že sa tiež tak či tak zasa len rozdá. Tento rok synovec zohnal takmer 200kg drienok a robí drienkovicu, on zasa nemá jablkovicu, tak s ním spravím výmenu 1:1, to bude skvelý "deal", pretože drienkovica je veľká vzácnosť a delikatesa. A s kamarátom zvažujeme aj časť úrody jabĺk dať na mušt, sú firmy ktoré to dajú do tetrapakových krabíc a pasterizujú, takže mušt vydrží viac mesiacov. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 42.58 (?), 29.9.2017 22:29

Přidám taky dosavadní letošní výsledky.

Jabloně, úroda velká, ale i přes dva postřiky proti první vlně a jednomu proti druhé vlně
letos zatím největší škody způsobené obalečem, strupovitost i padlí letos minimální:
- Rubinola, odhadem 75% obaleč, strupovitost a praskání kolem stopky po deštích
- Fantasia, první úroda, vynikající
- Merkur, první úroda, vynikající, opravdu padají zralé plody ze stromu
- Admirál, první úroda, jeden velký plod ještě na stromě, velké poškození pihovatostí
- Rozela, Sirius, Topaz, Golden Del., Karmína, Jonagold, Idaret, Melodie, Ontario ještě na stromě

Hrušky, nevím jestli květy pomrzly nebo nebyly opyleny, letos není ani na čistou hruškovici - smícháno s jablky, část plodů s mrazovým poškozením
Nashi, úroda pěkná, obaleč a hlavně hmyz mi nechali jako každý rok jen několik nepoškozených plodů
Boskve a nektarinky, kadeřavost minimální, úroda pěkná, bohužel hmyz a moniliová hniloba zničily část úrody.
Meruňky VP, Bergeron, Maďarská, úroda velká, kvůli suchu menší plody, bez moniliového úžehu, meruňkovice výtečná
Třešěň Karešova, višně Meteor Korai - úroda jako každý rok velká, bez moniliového úžehu, plody zdravé
Ryngle:
- Althanova, zdravé vynikající, bez monilie
- Zelená, po loňském přeplození pauza
Mirabelka Nancyská, první úroda pár plodů po asi sedmi letech, malé plody, chuť mě zklamala, jen sladká...
Švestky, krom Valjevky malá úroda, během kvetení chladnější deštivé počasí, pilatka si moc nevrzla,
obaleč i přes několik postřiků opět napadl odhadem 50% plodů, projevy šárky jen trochu na listech Valjevky:
- Toptaste, jako každý rok v druhé půli srpna vynikající zdravé plody, skoro bez přírustků
- Haganta, ještě pár velkých zdravých plodů na stromě, velmi bujná
- Stanley, už několik let po sobě výborná chuť
- Královna Viktorie, budu likvidovat, úroda velká, letos skoro bez monilie, ohledně kvality plodů - o mrtvých jen dobře
- Hanita, po přesazení nezaplodila vůbec
- Špendlík žlutý, vynikající krásné, zdravé plody
- Durancie, jen pár plodů, obaleč skoro ve všech
- Tipala, po loňském přeplození pauza
- Gabrovská nic
Ořech vlašský - zatím největší úroda, antraknóza řádila méně než v předchozích letech
Mandloňě:
- Vama, chybí opylovač...
- Supernova - první úroda, velké vynikající plody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika