Postrek jabloni



insania - (10) - 208.250 (?) 
29.3.2018 12:16, zobrazeno: 4785x

Ahojte,

prosim o radu kedy striekat jablone. Minuli rok sme kupili zahradu kde su jablone nachylne na mucnatku (je tam 6 stromov stihle vreteno - 2ks Fuji ostatne neviem, ale su neskore - nie letne)

Na radu od znameho som kupil predjany postrek (Mero Stefes/Karate Zeon) ktory sa ma aplikovat po vypucani.Ako som pozeral na popis tohto postreku tak som nikde nenasiel ci mi pomoze aj proti mucnatke.

Co by ste mi doporucili? Dakujem velmi pekne za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.44 (?), 29.3.2018 14:14

Tento postřik na padlí (múčnatku) neúčinkuje.
   Já proti padlí nestříkám, jabloně vlastně proti ničemu. Ale asi jsou místa, kde se to hodí.
    Možná zkuste dřív, než vezmete postřikovač do ruky, si o chorobách stromů a jejich ochraně něco přečíst. Přece jen je to chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 29.3.2018 14:20

Předjarní postřik je proti přezimujícím škůdcům (ne chorobám). Mrkněte na vlákno "Padlí, strupovitost, svilušky...". Obnovil jsem ho pro letošní rok, ale ještě je na postřik proti houbovým chorobám čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
insania - (10) - 60.203 (?), 29.3.2018 22:29
Dakujem vam. My sme doma na zahrade nikdy nic nestriekali, ale pocul som vela nazorov, ze jablone bez postreku nerodia, aj pan byvaly majitel povedal, ze musim striekat. Samozrejme, ze by som sa tomu chcel vyhnut. Idem studovat vlakno ako ste mi poradili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.3.2018 9:53

Je to o dvou, možná třech proměnných:
1. O výběru odrůd a tvarů. U extenzivně pěstovaných kmenných tvarů a vhodně vybraných odrůd - starých odolných nebo moderních rezistentních se můžete chemické ochraně vyhnout
2. O prioritách. Musíte zvážit, co je pro Vás důležitější. Pokud skousnete, že ovoce nebude prvotřídní, krásné, s čistou slupkou, že část úrody zčervivi, to vše za cenu absence chemie, je to taky možnost. Chcete-li se vyrovnat jablkům z obchodu a bez větších ztrát, těžko se ochraně vyhnete.
3. Pěstitelská poloha. V příznivých teplých polohách se víc daří i většině škůdců a chorob (výjimkou je strupovitost). Škody tak bez ochrany bývají větší.  V těch nepříznivých ani intenzivní péče nemusí vést ke kýženému výsledku. Proto je v horských lokalitých lepší rezignovat na špičkové sorty a volit otužilé nenáročné odrůdy, co se mohou obejít bez chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
insania - (10) - 60.203 (?), 30.3.2018 20:55

mam 4 jablone v pasovej stene - na dratoch (3 podpniky budu asi MM106 lebo to rastie jak blazen do vysky) dve jablone stvrtkmen a asi jedna alebo dve stlpovite jablone.

Teraz idem sadit Priesvitne letne (pre manzelku) a jednu letnu odrodu MInerva - ta by mala byt tolerantna - tu striekat nemienim.   + jednu hrusku na dule Williams, lebo je tam Konferencia (na semenaci) a nema ju co opelovat.

Samozrejeme, ze sa chcem chemii vyhnut a vonkoncom nechcem vystavne kusy ovocia, ide mi len o skladovatelnost a hlavne o chut.

Ak by som aj spominany predjarny postrek vynechal, tak kvoli mucnatke ktoru som minuly rok na stromkoch videl budem musiet striekat.

este raz dakujem za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 4.38 (?), 13.4.2018 13:14

Striekam jedine obalovač a mušky, padlí sem tam až když se objeví.  s

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika