Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



host - 133.26 (?)
11.6.2015 21:54

Dekuji za rychlou odpoved. Mam jeste jednu mozna hloupou otazku, ale jak je mozny, ze ja si na dvou jablonich rezistenci nevytvorim a ten kdo ma sad treba s padesati jabloni si ji vytvori? Mozna zkusim zitra sehnat ten Reldan.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 192.76 (?), 11.6.2015 17:46

Taky jsem dnes stříknul. Calypsem 1.genereci obaleče. AMS bylo celkem k ničemu. Prostě byla letová vlna kdy byly 4 dny po sobě bylo okolo 21°C ve 21h a 7 dní po tom, což je dnes, tak jsem to postříkal. Strupovitost zatím nemám, spíše dost padlí na Bancroftech a idaretu, to ale nejsou moji favoriti, co se chuti týče. Zdá se mi že je letost více kdejaké havěti - mšice, zámotky housenek v listech apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.26 (?), 11.6.2015 20:49

Prosim o radu od zkusenych. Chtel bych osetrit dve jablone proti obalecovi. Letos uz sem dvakrat strikal Calypsem, mohu ted pouzit Mospilan, i kdyz je taky systemovy, nebo uz je to nevhodne? Popripade co byste mi doporucili, dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.6.2015 21:26

Když dodržíte OL, tak to nevadí. Calypso a Mospilan jsou velmi podobné (neonikotinoidy) a mají se použít kvůli vzniku rezistence jen 2x za seónu (buď Calypso 2x nebo Mospilan 2x, nebo Calypso 1x a Mospilan 1x). Ale na dvou stromech si rezistenci obaleče nevypěstujete. To hrozí hlavně v intenzivních sadech. Tak klidně ošetřete Calypsem nebo Mospilanem. Ale můžete na prostřídání použít třeba organofosfát Reldan. Ten zrovna nezanechává rezidua dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.26 (?), 11.6.2015 21:54

Dekuji za rychlou odpoved. Mam jeste jednu mozna hloupou otazku, ale jak je mozny, ze ja si na dvou jablonich rezistenci nevytvorim a ten kdo ma sad treba s padesati jabloni si ji vytvori? Mozna zkusim zitra sehnat ten Reldan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.158 (?), 11.6.2015 22:47
na dvou jablonich rezistenci nevytvorim... rezistence se nevytvari "na (dvou) stromech", rezistenci "ziskavaji" skudci a choroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.6.2015 23:01

Takový sad je vlastně uzavřené společenství. K Vám létají i obaleči ze širokého neošetřovaného okolí. Tím se zkušenost s pesticidem zřeďuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ppgarden - (7) - 115.102 (?), 12.6.2015 7:35

Tak jsem taky včera stříklnul Calypsem (Blanensko). Amet skoro odpovídá, v lapáku už delší dobu žádná větší vlna. Stříkal jsem kolem 8 večer a viděl jsem spousty obalečů - možná už se chystali klást. Vajíčko jsem jako vždy nenašel žádné. Jak píše host výše, letos veliký tlak mšic a zámotků housenek v listech. Kdybych chtěl bio jablka, nedokážu si představit tu armádu slunéček, aby zredukovaly ty mšice. Na třešních také mnoho mšic, bohužel dozrávají, takže postřik až po úrodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 12.6.2015 8:40

Letos byla pvní vlna taková rozcouraná a počet ulovených obalečů byl menší, než jiné roky. Uvidíme, co na to druhá vlna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 77.140 (?), 12.6.2015 8:50

Pane 133.26,proti 1.generaci obaleče už třetí postřik?Není to trochu moc?Na obaleče používám Integro.Je přísně selektivní a nehubí přirozené predátory.Stačí mě jeden postřik (letos 5.června) protože účinná látka hubí obaleče ve všech larválních stádiích, hubí i čerstvá vajíčka nakladená na ošetřenou plochu.Reziduálně (zbytkově) působí po postřiku 21 dní.Zahradkáři raději používají Mospilan, Calypso z důvodů účinnosti na mšice.Integro je ovšem nejšetrnější s dlouhou účinností.K mé spokojenosti používá již několik let.2.generaci řeším Madexem. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mejstrik - (13) - 112.110 (?), 12.6.2015 19:02

,Dekuji za vysvetleni ohledne te rezistence, ted uz tomu myslim rozumim. Ja s postriky teprve zacinam. Mam devet asi sestiletych stromku a bez postriku uroda tristni. Krome tresni vlastne zadna. Calypsem sem strikal nejdriv proti pilatce a tak sem vzal i jablone, aby tam nebyly msice. Proti obaleci jsem strikal pred ctrnacti dny.Ted bych chtel prave postrik zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika