Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?)
11.6.2015 21:26

Když dodržíte OL, tak to nevadí. Calypso a Mospilan jsou velmi podobné (neonikotinoidy) a mají se použít kvůli vzniku rezistence jen 2x za seónu (buď Calypso 2x nebo Mospilan 2x, nebo Calypso 1x a Mospilan 1x). Ale na dvou stromech si rezistenci obaleče nevypěstujete. To hrozí hlavně v intenzivních sadech. Tak klidně ošetřete Calypsem nebo Mospilanem. Ale můžete na prostřídání použít třeba organofosfát Reldan. Ten zrovna nezanechává rezidua dlouho.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 192.76 (?), 11.6.2015 17:46

Taky jsem dnes stříknul. Calypsem 1.genereci obaleče. AMS bylo celkem k ničemu. Prostě byla letová vlna kdy byly 4 dny po sobě bylo okolo 21°C ve 21h a 7 dní po tom, což je dnes, tak jsem to postříkal. Strupovitost zatím nemám, spíše dost padlí na Bancroftech a idaretu, to ale nejsou moji favoriti, co se chuti týče. Zdá se mi že je letost více kdejaké havěti - mšice, zámotky housenek v listech apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.26 (?), 11.6.2015 20:49

Prosim o radu od zkusenych. Chtel bych osetrit dve jablone proti obalecovi. Letos uz sem dvakrat strikal Calypsem, mohu ted pouzit Mospilan, i kdyz je taky systemovy, nebo uz je to nevhodne? Popripade co byste mi doporucili, dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 11.6.2015 21:26

Když dodržíte OL, tak to nevadí. Calypso a Mospilan jsou velmi podobné (neonikotinoidy) a mají se použít kvůli vzniku rezistence jen 2x za seónu (buď Calypso 2x nebo Mospilan 2x, nebo Calypso 1x a Mospilan 1x). Ale na dvou stromech si rezistenci obaleče nevypěstujete. To hrozí hlavně v intenzivních sadech. Tak klidně ošetřete Calypsem nebo Mospilanem. Ale můžete na prostřídání použít třeba organofosfát Reldan. Ten zrovna nezanechává rezidua dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.26 (?), 11.6.2015 21:54

Dekuji za rychlou odpoved. Mam jeste jednu mozna hloupou otazku, ale jak je mozny, ze ja si na dvou jablonich rezistenci nevytvorim a ten kdo ma sad treba s padesati jabloni si ji vytvori? Mozna zkusim zitra sehnat ten Reldan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.158 (?), 11.6.2015 22:47
na dvou jablonich rezistenci nevytvorim... rezistence se nevytvari "na (dvou) stromech", rezistenci "ziskavaji" skudci a choroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 11.6.2015 23:01

Takový sad je vlastně uzavřené společenství. K Vám létají i obaleči ze širokého neošetřovaného okolí. Tím se zkušenost s pesticidem zřeďuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ppgarden - (7) - 115.102 (?), 12.6.2015 7:35

Tak jsem taky včera stříklnul Calypsem (Blanensko). Amet skoro odpovídá, v lapáku už delší dobu žádná větší vlna. Stříkal jsem kolem 8 večer a viděl jsem spousty obalečů - možná už se chystali klást. Vajíčko jsem jako vždy nenašel žádné. Jak píše host výše, letos veliký tlak mšic a zámotků housenek v listech. Kdybych chtěl bio jablka, nedokážu si představit tu armádu slunéček, aby zredukovaly ty mšice. Na třešních také mnoho mšic, bohužel dozrávají, takže postřik až po úrodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 12.6.2015 8:40

Letos byla pvní vlna taková rozcouraná a počet ulovených obalečů byl menší, než jiné roky. Uvidíme, co na to druhá vlna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?), 12.6.2015 8:50

Pane 133.26,proti 1.generaci obaleče už třetí postřik?Není to trochu moc?Na obaleče používám Integro.Je přísně selektivní a nehubí přirozené predátory.Stačí mě jeden postřik (letos 5.června) protože účinná látka hubí obaleče ve všech larválních stádiích, hubí i čerstvá vajíčka nakladená na ošetřenou plochu.Reziduálně (zbytkově) působí po postřiku 21 dní.Zahradkáři raději používají Mospilan, Calypso z důvodů účinnosti na mšice.Integro je ovšem nejšetrnější s dlouhou účinností.K mé spokojenosti používá již několik let.2.generaci řeším Madexem. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mejstrik - (13) - 112.110 (?), 12.6.2015 19:02

,Dekuji za vysvetleni ohledne te rezistence, ted uz tomu myslim rozumim. Ja s postriky teprve zacinam. Mam devet asi sestiletych stromku a bez postriku uroda tristni. Krome tresni vlastne zadna. Calypsem sem strikal nejdriv proti pilatce a tak sem vzal i jablone, aby tam nebyly msice. Proti obaleci jsem strikal pred ctrnacti dny.Ted bych chtel prave postrik zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika