Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



host - 155.121 (?)
3.6.2011 15:28

Jak si vysvětlujete opožděný nástup ůčinku neonikotinoidů?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 29.5.2011 19:23

Tady najdete hodně měřících stanic po celé republice. Pro příslušnou stanici a škůdce se napočítavají procenta, když se blíží ke 100%, provede se postřik. Dnes jsem stříkal proti strupovitosti a padlí /Zato + Dithane/. Pokud nebude zlobit Medard, tak ještě dva postřiky v červnu /spolu s obalečem/ a bude pro letošek hotovo. + ještě jeden postřik proti obaleči čevenec/srpen. Na naší zahradě zmrzla částečně jen réva. Všeho ovoce bude dost. V lapáku se obaleč po dva dny neobjevil, že by klid před bouří? Hradec Králové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 31.5.2011 18:28

Myslím, že včera obaleč urrčitě létal a možná i kladl. V 21 hod u nás bylo ještě 2O°C, podobně to bude dnes. Protože mám na některých stromcích mšice, ošetřoval jsem proti nim a zároveň stříknul těch pár vřeten, kde nějaké plůdky jsou proti obaleči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 2.6.2011 7:20

A čím jste stříkal? Já budu o víkendu Mospilanem. Podle AMS to vychází na 31. 5. ovicidy a trochu později larvicidy. Podle lapáku to vychází taky na víkend. Na AMS SET jsou pro HK nesmysly, řídil jsem se podle Mokošínu a Jičínu. HK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 2.6.2011 21:14

Tak jsem nečekal na víkend a mám postříkáno - Mospilan a Baycor. Mospilanem se dá stříkat ihned po vrcholu letové vlny, takže akorát nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 2.6.2011 21:40

jdu zítra- mospilan a clarinet, popř. mospilan a baycor, uvidíme... židlochovicko..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.6.2011 21:58

Já jsem použil Mospilan + Reldan. U Mospilanu nebo třeba Calypsa (neonikotinidy) je třeba počítat s nástupem účinku tak 2 dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 2.6.2011 22:07

Takže do víkendu to je docela přesně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 3.6.2011 15:28

Jak si vysvětlujete opožděný nástup ůčinku neonikotinoidů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 4.6.2011 18:50

Já osobně si to vysvětlit nedovedu, ani jsem po tom nijak nepátral, ale mezi pěstiteli to je známo a je to i moje zkušenost z polní výroby. Prostě nemají tzv. knock-down efekt jako organofosfáty nebo jako kdysi mívaly i pyretroidy, ikdyž jsou jinak proti pyretroidům na škůdce daleko účinnější. Na značnou část škůdců jsou už pyretroidy málo účinné, na některé téměř neúčinkují, zejména za vyšších teplot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.7 (?), 9.6.2011 10:26

Dobrý den, potřeboval bych radu.Včera jsem se byl podívat na zahradě a zjistil jsem, že u loni na podzim zasazené Rubinoly jsou listy ze spodu nahnědlé a list se mírně zavírá.Co by to mohlo být a jak zakročit?  Díky.   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika