Orion



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
19.12.2011 10:20

Ovšem. Orion jsme vyloučili, avšak Meteor rovněž, neboť ten by druhým rokem nezarodil pár plodů. Takže možná že je to Matčino a vy klidně zodpovědně hodnotíte Orion a dáváte rady od kláves. Ale ukončeme debatu.

           S pozdravem Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 19.12.2011 10:20

Ovšem. Orion jsme vyloučili, avšak Meteor rovněž, neboť ten by druhým rokem nezarodil pár plodů. Takže možná že je to Matčino a vy klidně zodpovědně hodnotíte Orion a dáváte rady od kláves. Ale ukončeme debatu.

           S pozdravem Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.12.2011 10:31

Ano, jistě to bude, jak píšete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?), 17.5.2012 14:35

Dobrý den pane Pal'o, tak jak Vám letos kvetl ORION?Přestože u nás tetos u jabloní vykvetl snad každý pupen (již dlouho jsem to nezažil).Orion sice kvetl ale zase málo.Tentokrát na čtyřletém obrostu ve spodní části vřetene.Je to dokonalý mistifikátor.Přestože jeho pupeny vidím jako květní, zakvete sotva polovina u ostaních pouze listové růžice, Pár květů ve střední části a loňských letorostech v horní části.Je to záhada.Vidím jasně dva sousední pupeny jako květní, jeden vykvete druhý ne.Loni jste to tady naznačil.Je to prostě chameleon.Pro jeho chuť si jej stejně ponechám. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 10.10.2013 22:10

Orion - 2013 - štíhlé vřeteno

Letos postižen brutálním propadem a zjistil jsem napadení listů strupovitostí.Ručně odstraněno, plody čisté.Pánové, všimli jste si v podvečer jak tato odrůda září na stromku?Naprosto úžasné.Šlechtitelé nemohly této chutné odrůdě dát lepší jméno. - Mičurin II





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 17.5.2012 15:38

Počátek kvetení mladého stromku Orionu. 

Orion
Orion
Orion
Orion
Orion
Orion
Orion
Orion
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.5.2012 20:59

Opačný problém než pan Polehla jsem měl letos s Opálem. Při jeho řezu na konci května jsem horko těžko našel na celém vřetenu jen pár květních pupenů. A tak jsem ponechal i výhony s pupeny, které květní jen trochu připomínaly. A na začátku rašení jsem ještě některé odřízl, protože se mi nezdály. Pak přišel čas kvetení a stromek docela slušně kvetl. Tak jsem se prohlásil za pitomce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 18.5.2012 0:01

Zdravím Vás pane Vlastimile! Vyjadril ste to výstižne a presne- Orion sa mal volať Chameleon. Tento rok ale u mňa prestal s pretvárkou a to, čo v predjarí pripomínalo kvetné puky, naozaj vykvitlo. Ako keby sa zľakol, že ho plánujem preštepiť, pustil sa plnými silami do rodenia. Máte pravdu, že jablká sú to chutné, s korenistou dochuťou a navyše veľké. Nadarmo sa neumiestňuje na predných miestach v českých degustáciách.

Orion 2012 (uprostred), vrchol palmety je prevrúbľovaný
Orion 2012 (uprostred), vrchol palmety je prevrúbľovaný
Orion po odkvete- 13.5.2012
Orion po odkvete- 13.5.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 8.10.2012 14:10

Jaká bude letos chuť této v současné době vysoce populární odrůdy?

Orion (1.10. 2012)
Orion (1.10. 2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.5 (?), 13.10.2012 22:14

Orion, stejně jako Sirius a nebo třeba Admirál, jsou triploidní odrůdy, bujně rostoucí hůře větvící a špatně tvarovatelné a snad proto mají méně nasazeno na květ prvních letech. Já myslím, že ve třetím roce po výsadbě je osm jablek až dost.

Plody všech tří odrůd jsou velké až masivní. Jako protipól v červené stavím Orionu právě Admirál, protože je v chuti taktéž se zvláštní až karamelově kořenitou dohrou na jazyku.  

Sirius už je dle mě trochu mimo, byť je možná vyváženější a harmoničtějčí v sladkosti a navinulosti. Po chuti se liší od sladkého Goldenu. Ale jako ve sklepě se neztratí a naopak bude dobrým držákem žluté barvy. Trochu mi u něj vadí delší vegetační doba a vyzrávání pletiv než u Orionu v horších polohách.

Výhoda možná všech tří je, že plodí víceméně jednotlivě a tak jablka jsou poměrně tvarově i velikostně vyrovnaná. Pominu-li vliv sání všudypřítomných mšic.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.10.2012 21:13

Sirius mám pětileté vřeteno, třetím rokem zaplodil docela slušně, loni a letos docela pěknou násadu plodů silně zredukoval květnový mráz.

Co se týče chuti, nedokáži jednoznačně říci, jestli předstihuje mého dosavadního pozdně zimního favorita Goldstar. Uprostřed dubna děláme rodinnou degustaci na téma, jestli více chutná Goldstar, či Sirius. Zatím to je fifty fifty. Sirius oproti Goldstaru vydrží v dobré kondici do konce května.

Co se týče tvarování, navidím u něho žádný problém. Do štíhlého vřetene se tvaruje téměř sám, podobně jako můj další triploid Sir Prize.

To takový Angold, Jonagold a hlavně Hana dají podstatně více starostí,uvidím, jak to bude s Admirálem, mám ho teprv první rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika