Příspěvky uživatele - 12.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odplevelení pod stromky, 18.5.2012
Spoločne s p.Melisou považujem ako najzmierlivejší a rozumný názor v tomto vlákne príspevok p.Vysloužila. Akorát netuším, kde p.Melisa videla polámané konáre marhule od ľadu. Ja som ich teda nevidel a som úprimne rád, že sa mi na jedinej marhuli v... celý příspěvek >
Orion, 18.5.2012 Obsahuje fotku
Zdravím Vás pane Vlastimile! Vyjadril ste to výstižne a presne- Orion sa mal volať Chameleon. Tento rok ale u mňa prestal s pretvárkou a to, čo v predjarí pripomínalo kvetné puky, naozaj vykvitlo. Ako keby sa zľakol, že ho plánujem preštepiť, pustil... celý příspěvek >
Proč nerodi hrušeň wiliamsova, 16.5.2012 Obsahuje fotku
U Williamsovy červenej som krotil jej rast letným vyväzovaním konárov do oblúkov. A pravidelne rodila ako strhaná. Teraz tento spôsob aplikujem na Dicolorke- na snímke.
Odplevelení pod stromky, 16.5.2012 Obsahuje fotku
Veľmi dobre chápem p.Vinšálka a nehnevám sa za negáciu toho, čo sme viacerí napísali o dôležitosti nezaburinenia či nezatrávnenia pod stromkami na typových podpníkoch. V jeho prípade je to všetko o vzťahu či emóciách nie k diskutovanému problému, ale... celý příspěvek >
Letos zasazená Renkloda Alth. neraší, 16.5.2012
Dobrý deň! Korunka je zo škôlky zapestovaná pekne a rovnomerne. Ešte aj teraz máte šancu korunku predpisovo pod správnym uhlom zakrátiť (dve tretiny dreva odstrániť, posledný púčik smerom von z korunky) a dobre zalievať. Pokiaľ si neviete rady,... celý příspěvek >
Proč nerodi hrušeň wiliamsova, 16.5.2012
Pokiaľ hnojíte a režete či vyväzujete konáre u Williamsovej rovnako ako u ostatných hrušní v jej okolí, a pritom sú všetky stromy zdravé, potom vidím problém v negatívnom vplyvu podpníka na rodivosť Williamsky, alebo menej pravdepodobný vplyv... celý příspěvek >
Odplevelení pod stromky, 16.5.2012
Pre p.PP: Hnojenie jabloní slepičincami do dier v trávniku pod stromami popísal váš priateľ, skúste zaloviť v histórii fóra. Neviem, čo máte na mysli výrazom "vplyv na vinárou"? Ak ste mal na mysli vplyv môjho príspevku na záhradkárov- vinárov, ktorí... celý příspěvek >
Odplevelení pod stromky, 15.5.2012
P.Wimpi veľmi správne poznamenal, že na väčšine záhradiek sa pestujú jablone na náročnejších typových podpníkoch. Vysoké košaté stromy na semenáčoch sú už dnes výnimkou. Nástielka mladou posekanou trávou v rozumnej vrstve je tiež dobrá... celý příspěvek >
Odplevelení pod stromky, 15.5.2012
Predpokladám, že väčšina prispievajúcich má skôr záhradky a záhrady ako ovocné sady. Tam už obrábanie pôdy pod takým množstvom korún nie je pre 1 človeka s motyčkou jednoduché. Jedným zo spôsobov je použitie záhradnej techniky pri rozumne zvolenom... celý příspěvek >
Réva Saphira, 15.5.2012
Oechsleho muštomer udáva rozdiel hustôt muštu a vody. Napr. Vami udávaný údaj 90 st Oe znamená, že mušt má hustotu 1,090 g/cm3. Na základe merania Oechsleho muštomerom môžete vyrátať percento ceľkového extraktu, koncentráciu cukru a dokonca... celý příspěvek >
Odplevelení pod stromky, 14.5.2012
Použitie niektorých herbicídov, najmä za teplého počasia, prináša riziká. Chemická látka sa môže odpariť a zničí aj to, čo by nemala. Herbicídmi spálený trávnik pod stromami nevyzerá vábne. O priedyšnosti takéhoto mŕtveho koberca sa dá diskutovať.... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 14.5.2012
Niekedy stačí stieblo trávy, ktoré občas brnká o spodný list hostiteľskej rastliny. Mravci využijú zlomok sekundy, aby preskočili zo stiebla na list. Stromčekové ríbezle môžete tiež natrieť lepom- kmienik aj kolík. Už ma to ale prestalo baviť. Dnes... celý příspěvek >
Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu, 14.5.2012 Obsahuje fotku
Honzovi a Jirkovi z Pardubicka som ostal dlžný odpoveď, ako to dopadlo s ľadovou ochranou dokvitajúceho 9-ročného stromu Leskora. Že som už "za vodou", som naznačil v čase, keď po Veľkej noci začali praskať sukničky kvetných kalichov pod brúškami... celý příspěvek >
Nemocná - uschlá meruňka, 14.5.2012
Dobrý večer! Neviem, či je to optický klam, ale na odchádzajúcej marhuli vpravo na prvej snímke vidím zmenu farby kôry na kmienku. Ak je kôra podmínovaná vláknami Monilie, už by som sa o záchranu stromku nepokúšal.
Podnož pre hrušku, 14.5.2012
Ďakujem pane Vladislave za dobrý tip. Budem teda zháňať vrúble chutných zimných balerín a naštepím je do ramien mohutnej Melodie, takže porastnú netypicky- vodorovne? S ošetrovaním plodonosného obrastu by nemali byť problémy?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika