Odrůda Admiral



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
29.8.2019 7:35

Pán Morvai: Tak to som rád, že sa Vám tie populistické fotky páčili.

Aby som Vám vrátil kompliment - z Vašich príspevkov a fotografií jasne vidno, že sa v pestovaní ovocnín vyznáte. Výpestky máte parádne. Toto vlastne ani nie je kompliment, len konštatovanie skutočnosti.  IH

(P.S.: Sršne a osy ´milujú´ najmä Bohemiu, Rubín a Rubinolu. Ignorujú napríklad Florinu, ale aj Admiral a žltoplodé odrody. Pri Admirale je rizikom praskanie plodov v oblasti stopkovej jamky, ktoré môže nastať po výdatných dažďoch, najmä ak nasledujú po dlhšom období sucha. Zatiaľ sa to ale chvalabohu nedeje, napriek tomu že tie výdatné zrážky u nás boli).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 29.8.2019 17:56

Dříve měla každá sorta zařazení jako výběr a potom 1.jakost v příčném průřezu.To není dnes žádoucí toto zveřejňovat.Lidé by museli zjistit jak jsou okrádáni...

Ono je to trochu jinak. Nevím, jaké "dříve"máte na mysli, ale já tu nabídku jablek v obchodech před 30 a více lety dobře pamatuju. Jablka se nabírala z hromady plechovým naběrákem jako brambory a jejich velikost a kvalitu by dnes vzali tak akorát v moštárně. Teď nemyslím před Vánoci pod pultem prodávané balené Jonathany a Starkingy z Maďarska. O nějakých příčných rozměrech jste se nikde nedozvěděli, neznal je ani zelinář. Dnes jsou údaje všemm dostupné na webu.
   Existuje velmi málo zboží, v němž by byl tak propastný rozdíl tehdy a dnes, jako právě v jablkách. Tehdy každý zahrádkář nabídku ovoce z obchodu strčil svými jablky hravě do kapsy. Dnes se většině z nás plody odpovídající vzhledem a velikostí těm z marketu vypěstovat nepodaří.
    Jiná věc je cena jablek převyšující cenu banánů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 28.8.2019 21:39

Zdravím pán Hlavatý, máte parádne tie Admirály, palec horeyes.Vidieť že sa vyznáte v tvarovaní stromov.A ako je vidieť aj na fotkách pána Hlavatého, akoby sršne a osi tie Admiraly ani nezaujímaly.Napríklad na takej Rubinole si hmyz u mňa napriek vyveseným pet flašiam s pivom vo veľkom pochutnávajú, tie Admiraly úplne ignorujú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 29.8.2019 7:35

Pán Morvai: Tak to som rád, že sa Vám tie populistické fotky páčili.

Aby som Vám vrátil kompliment - z Vašich príspevkov a fotografií jasne vidno, že sa v pestovaní ovocnín vyznáte. Výpestky máte parádne. Toto vlastne ani nie je kompliment, len konštatovanie skutočnosti.  IH

(P.S.: Sršne a osy ´milujú´ najmä Bohemiu, Rubín a Rubinolu. Ignorujú napríklad Florinu, ale aj Admiral a žltoplodé odrody. Pri Admirale je rizikom praskanie plodov v oblasti stopkovej jamky, ktoré môže nastať po výdatných dažďoch, najmä ak nasledujú po dlhšom období sucha. Zatiaľ sa to ale chvalabohu nedeje, napriek tomu že tie výdatné zrážky u nás boli).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 29.8.2019 11:33

Veľmi pekne dákujem pán Hlavatý.Ale ako každý jeden z nás, ani ja sa tu nevyhnem problémom s odrodami.Najviac ma teraz trápi spomedzi jabloní moja akási srdcovka, odroda Rozela.Mám z nej vysadené tri stromy, jeden na m26 a dve na m9.A práve na tom 5 ročnom na m26 mám už väčšinu plodov pehovitú, a ešte pred dvoma týžňami boli plody čisté.A aj na tom jednom z tých dvoch čo mám na m9 mám pehovitosť, aj ked to je len ešte 2 ročný strom.Na tom staršom strome som mal aj minulý rok pehovitosť na Rozele.A čo je v tomto roku zaujímavé, že veľmi náchylné odrody ako Vanda a Admiral nemajú pehovitosť.Na tej Rozele my však tú pehovitosť mohlo spôsobiť aj to že som na nej robil letný rez, kým na Vande a Admiraly som to nerobil.Pán Polehla tu včera spomínal, že dával 5 postrekov vápnikom, ja som ho dával 3 krát, a asi to bolo málo pre tú Rozelu.Zaujímavé však je, že jedna Rozela na m9 nemá žiadnu pehovitosť.Najmladšiu Rozelu mám vysadenú na začiatku môjho pozemku, tú najstaršiu na m26 v strede pozemku a tú poslednú, tiež 2 ročnú na konci pozemku a sú postupne od seba asi na vzdialenosť 20m.

Admiral   m9
Admiral m9
Admiral   m9
Admiral m9
Admiral   m9
Admiral m9
Rozela m9,strom č.1 bez pehovitosti
Rozela m9,strom č.1 bez pehovitosti
Vanda m9
Vanda m9
Vanda m9
Vanda m9
Vanda m9
Vanda m9
Rozela  m26
Rozela m26
Rozela m26
Rozela m26
Rozela m26
Rozela m26
Rozela m9,strom č.2 s pehovitosťou
Rozela m9,strom č.2 s pehovitosťou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 0.218 (?), 6.9.2019 9:29
admiral u mna, prva uroda, postrek ca ziadny, fungicid 3x, insekticid 5x


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 6.9.2019 10:01

indecision Promiňte, ale když toto čtu, nemůžu si odpustit smutné povzdechnutí:  A pak vyčítejme něco zemědělcům, jak nadbytečně používají chemii, a chtějme něco změnit kvůli svým potomkům a udržitelnosti ekosystému... sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 0.218 (?), 6.9.2019 10:24
petr, mas na mysli moju chemicku ochranu admiralu? vapnik som nedal nech viem ako sme na tom s pehovitostou. vychadzam z predpokladu ze pokial prinesie mlady stromcek prve plody ciste tak ako starsi by pehovitostou trpiet nemal. fungicid dostal sucasne s nachylnymi odrodami (golgen, jonathan, coxova) a vacsi pocet insekticidnych osetreni bol z dovodu aby prve plody nieco nezozralo. starsie jablone postrekujem len 2x proti obalovacovi (1.integro, 2.spintor). u admiralu to bude v dalsich rokoch tiez takto. tomas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 12.9.2019 21:35
Česká 'rezistentná' odroda ADMIRAL - priebežný stav u mňa. Fotky sú dnešné, pochádzajú z celkove 3 stromov Admiralu (podpníky M26, M26 a M9). Strašiak menom pehovitosť u mňa nehrozí - fotky sú dúfam toho jasným dôkazom. Mal som obavy z inej fyziologickej poruchy - praskania plodov v oblasti stopkovej jamky po výdatných dažďoch, čo sa u Admiralu u mňa v minulosti už raz vyskytlo (a teraz nedávno boli prívalové zrážky tiež). Našťastie aj v tomto smere je to (zatiaľ) v poriadku. Hádam to s Admiralom aj tento rok nejako doklepeme až do oberačkovej zrelosti. IH











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.0 (?), 14.9.2019 12:46

Rastie Admiral skutocne tak bujne ako sa stretavam v popise tejto odrody kedze je to triploid?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 14.9.2019 14:27

U mne Admirál neroste vůbec bujmě ani na M9 ani na semenáči. Zato roste dost neuspořádaně. Bujnější růst pozoruji u Orionu a Siriusu, dokonce i Merkur se mi jeví vzrůstnější. Nemohu však vyloučit, že má u mne Admirál slabší růst proto, že na něj vyšlo horší místo, než na ostatní výše jmenované odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika