Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Veľmi pekne dákujem pán Hlavatý.Ale ako každý jeden z nás, ani ja sa tu nevyhnem problémom s odrodami.Najviac ma teraz trápi spomedzi jabloní moja akási srdcovka, odroda Rozela.Mám z nej vysadené tri stromy, jeden na m26 a dve na m9.A práve na tom 5 ročnom na m26 mám už väčšinu plodov pehovitú, a ešte pred dvoma týžňami boli plody čisté.A aj na tom jednom z tých dvoch čo mám na m9 mám pehovitosť, aj ked to je len ešte 2 ročný strom.Na tom staršom strome som mal aj minulý rok pehovitosť na Rozele.A čo je v tomto roku zaujímavé, že veľmi náchylné odrody ako Vanda a Admiral nemajú pehovitosť.Na tej Rozele my však tú pehovitosť mohlo spôsobiť aj to že som na nej robil letný rez, kým na Vande a Admiraly som to nerobil.Pán Polehla tu včera spomínal, že dával 5 postrekov vápnikom, ja som ho dával 3 krát, a asi to bolo málo pre tú Rozelu.Zaujímavé však je, že jedna Rozela na m9 nemá žiadnu pehovitosť.Najmladšiu Rozelu mám vysadenú na začiatku môjho pozemku, tú najstaršiu na m26 v strede pozemku a tú poslednú, tiež 2 ročnú na konci pozemku a sú postupne od seba asi na vzdialenosť 20m.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika