Ochrana stromků v zimě před okusem zvěří



host - 136.34 (?)
30.11.2008 18:56

Jestli máte někde v okolí psa v   klasické boudě, strčte mu tam pruhy látky, ty pak zavažte okolo stromků, čas od času vyměnit. Pokud jste na samotě, nejlepší je háravá fena, pak se vam tam natáhnou toulaví psi a a ti už se o zápach postarají.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 29.10.2007 8:17
Musím se opravit je to AVERSOL.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ma.li - (10) - 115.229 (?), 28.11.2008 14:27

Pellacol alebo Lentacol. Mali by byť na celoročnú ochranu proti ohryzu aj ovocných stromov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.141 (?), 28.11.2008 18:24

Ja taktiež používam králikarske pletivo.  Kryjem kmene stromov viacmenej pre istotu. Už roky u nás po zajačkoch niet ani chýru, ani slychu.  Pametám na časy, keď som s dedom vyšiel na vzdialenejší majer a stovky zajacov nám vyskakovalo spod nôh. Keďže som poľovník na jednej strane ma to mrzí a závidím Vám a keď raz do roka zbadám jedného zajačka vyvoláva to vo mne spomienky, nie chuť po ťahaní spúšte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 30.11.2008 0:33

Také mám pletivo - je věčné,  jednoduchá práce.. Navíc, pokud vím, ta mulč.textilie je černá - asi by to stromkům v předjaří nedělalo dobře. Vždyť se natírají na bílo, aby se kůra nepřehřívala. A držela by na kmínku vlhkost, co by to udělalo v mrazech? To by měl stromeček ledový zábal? Stejně si myslím, že by tu textilii králík ruzcupoval na kousky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 30.11.2008 18:56

Jestli máte někde v okolí psa v   klasické boudě, strčte mu tam pruhy látky, ty pak zavažte okolo stromků, čas od času vyměnit. Pokud jste na samotě, nejlepší je háravá fena, pak se vam tam natáhnou toulaví psi a a ti už se o zápach postarají.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.52 (?), 23.1.2009 16:03

Ahoj všem, kdo se potýká s problémem okousávání všech druhů stromků nejčastěji srnkama. Máme zbytky starého plotu (na nový stále nezbývají finance), z jedné strany velká louka, z druhé les, takže srnky jsou u nás na zahradě jako doma, třebaže máme labradorku. Když ji pustím, zaštěká, srnky poodběhnou, počkají, až přejde na druhou stranu a v klidu se vrátí. Každý den je krmím (starý chleba, rohlíky, jablka, vločky), ale přesto nám začaly okusovat tůje. Ptala jsem se všude možně, až na lesní správě (jejich vlastní postřik už došel) mi poradili, abych se obrátila na Chem-bar s.r.o., Dublovice. Do týdne nám postřik zašlou - malé balení za přijatelnou cenu a vypadá to, že bude opravdu působit.  Zdravím a přeji všem zdravé stromečky Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 23.1.2009 16:34

To neděláte dobře, že srnky krmíte, tím si je tam nalákáváte. Vyzkoušel jsem několik postřiků proti srnkám, ale jediné co na ně najisto platí je nějaká mechanická ochrana. Ty postřiky jsou asi lepší než nic, ale nikdy žádný nefungoval na 100 procent. Tújky i potřené nějakým postřikem často srnky poničily tak, ne že by je ožraly ale jako by vzaly do tlamy větvičku a tu celou odlomily a nechaly tak, často ji odštípnou tak, že pak na kmínku ještě s větvičkou stáhnou kus kůry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.20 (?), 23.1.2009 19:22

Kamarád který dělá myslivost mi radil dát na stromky trochu vlny z ovcí. Prý stačí jen málo a srny jim už k posedu nepříjdou. Oni to nemají rádi, a tak to moc nikomu neříkají. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 27.1.2009 12:05

Kdysi moji rodiče koupili půlhektarovou neoplocenou třešňovku na kopci u lesa. Pěkné prostředí (pokud nefoukal severák), krásný výhled (pokud člověk zdvihl čelo skropené potem), zajíci, srny, hryzec vodní, špačci a místní vandalové.Postupné růčo vykopání více než desítky třešní, vybudování oplocení zčásti i doma vyrobeným pletivem, založení sadu... léta práce, občas i radost z prvních úrod. Ale k tématu: Když nebylo nic jiného, stačilo obalení kmínků papírem z pytlů od cementu. Jako úlitbu jsem zajícům a králíkům nařezal pár větví ze starších jabloní už před Vánocemi, aby měli co ohryzávat. Později jsem přešel na plastové pletivo, vlivem počasí se však rozpadlo. Teď už existuje pletivo s plastovou protikorozní úpravou, jen nevím, zda odpovídající hustoty. Naprosto zaručený prostředek proti všem škůdcům mi poradil správce Šumavského muzea, když mne předtím chvillku napínal před celým publikem. Jeho slova byla..."prodejte zahradu".  Z.E. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 7.2.2009 18:46

Před časem jsem náhodně koupil pár kusů tvarovaného černého pletiva s jemnými oky.Je pružné, dá se rozevřít podle síly kmínku.Nesvírá ani nezarůstá do sílícího stromku.Nepotřebuje údržbu.Bohužel, od té doby jsem ho už nikde neuviděl.Hotové kusy byly dražší, ale po letech stále slouží a koupil bych je znovu.Všechny ty dostupné chrániče z umělé hmoty mají na slunci krátkou životnost. Na stromky odřené od srnčí je žalostný pohled a stojí za to do chráničů investovat, aniž bychom museli "zahradu prodávat".AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika