Náprava sloupcovité jablone



Stránky: 1,  2   
host - 23.165 (?) 
5.4.2017 22:12, zobrazeno: 7459x

Poprosil bych o radu ohledně tvaru sloupcovité jabloňky kterou mi přivezl známí, nejspíš špatné strihanou, rozváděl se tak ji za každou cenu chtěl vykopnout.je asi 3az4roky stara, asi něco přes 2m vysoka a myslím že tam nedodržel ten sloupovity střih.poradte prosím jestli nějaké větve odstranit nebo už je pozdě nějak radikálně řezat a raději ponechat ten terminál rozdvojený?Nerad bych ju

 zbytečně poskodil.dekuju za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.165 (?), 5.4.2017 22:14

...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.50 (?), 6.4.2017 6:51

napr. takto.

Mimmo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.10 (?), 6.4.2017 9:01
Takze ji v podstate udrzovat pod jednim terminalem a k nemu vedlejsi vetveni? A kolik delky by mely maximalne dosahovat ty vedlejsi vetve k tomu terminalu po dalsich letech... kolik ji dal strihat? Diky moc za nakres a rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 6.4.2017 15:31

Vršek bych nesrážel. Podřízené větve dole bych zkrátil, ale neodstraňpval. Kmen je ve spodní části vyholen. Holé to bude vypadat blbě. Ty dva konkurenční terminály bych odstranil.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.28 (?), 6.4.2017 16:35
"Four in (on) one". Rozhodnite sa sám, ale ja by som sa nedržal kŕčovito definície v zmysle "sloupcovitá má být jenom sloupcovitá". Prečo? Môj návrh je na fotke (keď už je to takto zapestované...).Nechal by som všetky štyri vetvy, kašľať na "sloupcovitou" dogmu. Ide Vám o efekt alebo o úrodu? Takto bude zhruba 3-násobná, ako keď necháte len jeden "sloup". Kmienok by som oholil, na 4 hlavných vetvách ale udržiaval superkrátky obrast rezom na listovú ružicu, ďalšie vetvenie už nedopustiť. IH (Ak chcete byť konformný klasik, tak nechajte len jeden terminál. Ja sa konformizmu rád vyhýbam. Nenútim Vás byť ako ja, rozhodnutie je na Vás. Veľa zdaru!).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.227 (?), 6.4.2017 18:34

Někde na netu jsem viděla řez sloupovitých jabloní, ale teď to nemohu najít.. Byly jako topol, úzké, ale měly postranní větve směřující vzhůru, jako je tomu u vás. Odstranila bych jen dvojáky na špičkách, do stran jdoucí spodní větve a udělala to, jak píše pan IH.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.4.2017 18:55

Já se naopak přikláním k radě pana Mimmo. Je to sloup, tak ať to je sloup. Občas to roste divoce a musí se to usměrnit. To ale neznamená, že se z toho má udělat nějaký mezipatvar. Rostlo mi to doma podobně a taky jsem kolem toho chodil a vymýšlel. Vyřešil jsem to motykou, protože ani mně, ani třem příbuzným, které jsem ukecal o výhodnosti to nerodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.4.2017 18:36

Ten čtverák se mi docela líbí (pokud je jeden a ne celá hustá řada). Jenom nevím, zda se ujme při tak malém zastřižení. Stromek byl přesazen nyní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.165 (?), 6.4.2017 18:55

Právě že se mi taky líbí spíše ten čtverák jak píše pan Hlavatý, díval sem se na stromek a podle toho nákresu by vypadal hadovite, na fotce to tak zřejmě není.stromek sem Sadil v sobotu, chtěl sem počkat s řezem na pár názoru od vás zkusenejsich.Akorát jak říkáte trochu mám obavy když ponechám čtverák, aby se ujmul?Taky mě napadá jak to bude s úrodu v příštích letech když bude tolik větvený... Nebude to pro něj velká zátěž?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika