Náhrada za Idared



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?)
19.10.2010 21:29

Jste si jist, že takhle vypadá Melrose, Já mám stejné podle obbrázku a je to Bancroft Red. Zkusím zítra vyfotit pro porovnání.

P.S. Dotaz na p. Vysloužila

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.4.2011 22:35

To je pravda. Gloster nikdy nevadnul, plody byly do pozdního jara jako čerstvé, ale jen na pohled. A pokud hnil, tak ne od slupky, nýbrž odprostředka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 6.11.2008 7:49

Zajímal jsem se o Melrose a během asi 20 let jsem posadil 3 stromky, které byly deklarovány jako Melrose a jak zaplodily, tak to bylo něco jiného. Je faktem, že jsem to vždy koupil ne ve velké prodejně ale někde na trhu a pod. Naposled se to ukázalo jako Starking. Právě mne fascinovala ta jeho dlouhá skladovatelnost. Poté jsem posadil 2 Bancroft Red. Dbře plodí i uchvává se ale chuť pouze průměr. Uvítal bych praktické zkušenosti s Melrose a porovnal, zda by to mohla být náhrada za Idared.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 6.11.2008 9:33

Melrose jsem pěstoval přes 20 let. Skladovatelnost velmi dlouhá - Idared ale krapet delší. Barva až hnědočervená - Idared vypadá atraktivněji. Chuť má oproti Idaredu asi lepší, u mě ale jen v hodně dobrých letech. Nároky na teplo vyšší než Idared. Strupovitostí trpěl asi stejně, možná trochu méně než Idared, ale bez chenmické ochrany se neobešel. Plodnost dobrá, ale Idared vyšší. Rostl o dost bujněji než Idared (jedna z mála odrůd, která jakž takž rostla na M9). Měl tendenci ke střídání větších a menších sklizní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PetrK - (24) - 80.10 (?), 31.3.2023 18:41

Dobrý den,

čtu tu Vaše různé příspěvky ohledně různých stromů a je vidět, že se vyznáte. Mohl bych poprosit o radu? Zajímají mne některé staré odrůdy. Pročetl jsem na internetu přehled všelijakých jabloní a vyselektoval jsem nějaké, které mne zaujaly. Dal jsem to jako otázku zde do fóra. Jinak ani nevím jak tu psát, možnost zeptat se třeba napřímo mimo forum jsem nenašel. Jestli byste o těch odrůdách něco nevěděl a neporadil mi. 

Předem velmi děkuji.

https://www.zahrada.cz/forum/jablone/stare-odrudy-jake-jsou-a-kde-sehnat-rouby-nebo-str-482738/?kotva=

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 6.11.2008 23:53

Měla jsem původně 3 stromky Melrose, nyní mám jeden (zmenšuji počet ov.stromů). Pěkně rostly, plodily o něco méně než Idared. Jablka velká, červenohnědá se rzivostí, dužina smetanové barvy, šťavnatá, voňavá (kříženec Jonathan x Red Delicious).Sklízí se v 2.pol.října, vydrží i v obyčejném sklepě do poloviny dubna, pak trošku vadne. Strupovitostí u mne opravdu netrpěl (a to proti ní nestříkám) - zahrádku mám v HK, možná výš by trpěl víc - nevím. Idared jsem nikdy neměla ráda kvůli tuhé slupce. Zkoušela jsem také kdysi, které jablko nejlépe snese panelákový sklep - tam nejdéle vydrželo Wagenerovo a Bláhovo oranžové  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.10.2010 11:32

Melrose by mělo mít menší nároky na teplo a větší odolnost na strupovitost. Pak by patřilo k nejlepším.

Melrose
Melrose
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 19.10.2010 16:51

Vkládal jsem naděje do Melrose (450 m nad mořem) ale jsem zklamán a platí to co tvrdí p. Vysloužil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.10.2010 18:52

Já na Melrose nedám dopustit. Pravda je, že nadúrody u něho nehrozí. Kdysi jsem míval zákrsek Melrose hned vedle Idaretu. Plody Melrose dle mne byly atraktivnější. A také trpěl o něco méně strupovitostí než Idaret. Jeho necností je krátká stopka.

Nyní ho mám jako vřeteno na podnoži J-TE-E a spokojenost. Aby mělo dobrou chuť, musím ho česat od poloviny října (cca 330 m n.m.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 19.10.2010 21:29

Jste si jist, že takhle vypadá Melrose, Já mám stejné podle obbrázku a je to Bancroft Red. Zkusím zítra vyfotit pro porovnání.

P.S. Dotaz na p. Vysloužila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 19.10.2010 22:13

Jsou si podobné, příště vyfotím oba pro porovnání. Bancroft red je pěkné, plodné jablko, dlouho vydrží, ale příliš mi nechutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika