Nadejny nahodny semenac - postup



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?)
27.9.2018 21:09

Z jablek v mém příspěvku z 22.7. se vyklubalo jablko s bílou nehnědnoucí dužinou, převládající chuť byla citronová kyselost. Na počátku zralosti byla dužina šťavnatá, do poloviny září však dužina všech jablek zmoučnatěla. Žádný stres, nenechám se odradit a budu zkoušet další náhodné semenáče ze strání a z příkopů.

Nyní mám další dva nadějné, o tom žlutém se dá říct že je vzhledově docela atraktivní. Má zdužnatělý konec stopky podobně jako Kidd's Orange. Možná že jsem nalezl odrůdu, která zastoupí Golden Delicious v chladnějších polohách, ale zatím o tom nikdo neví, dokonce ani já sám laugh

Náhodné semenáče
Náhodné semenáče

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 16.11.2013 18:07

Zdravím všechny diskutující, také se chystám otestovat na zahradě dva náhodné semenáče, které jsem našel letos na vyprahlé krasové stráni. Oběma teď v listopadu začíná konzumní zralost. Obrázky plodů jsou přiloženy.

Náhodné semenáče
Náhodné semenáče
Náhodné semenáče
Náhodné semenáče
Náhodné semenáče
Náhodné semenáče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.8.2015 11:28

Zdravím všechny ovocnáře, jablíčkáře zvlášť. Včera jsem objevil další nadějný náhodný semenáč, který by mohl zajímat vyznavače zelené barvy. Odrůdu jsem pracovně pojmenoval Letní kovářovic babička laugh, ang. Summer Granny Smith cool  Strom je nejméně 30-ti letý, tzn. dostatečně mrazuodolný, nenáročný na půdní podmínky, úrodný, odolnost proti známým chorobám jak je možné vidět na snímcích je dostečná i bez chemického ošetření, chuť na letní jablko je výjimečná, spíše jako u pozdnějších odrůd harmonická, se zvláštní příchutí, slupka při konzumaci několika padaných plodů nevadila. Takže další odrůda z náhodného semenáče, kterou budu testovat u sebe na zahradě.

Letní Granny Smith
Letní Granny Smith

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.8.2015 12:13

Podobné jablko mi podrostlo ze semenné podnože. Zraje na přelomu srpna a září, plody jsou velké a chuť výrazně - až hruškově - sladká, bez kyselin. Nazval jsem je pro podobu se žňovkou Průsvitné podzimní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.8.2015 12:50

Zdravím Vás pane Vysloužile. Podobně jako vy jsem pojmenoval další náhodný semenáč "Průsvitné zlepšené" laugh K mojí velké lítosti byli se sklizní těch největších a nejvyzrálejších plodů rychlejší ptáci a vosy. Ale i na tom zbytku jsem vyhodnotil mnohem lepší chuť a větší šťavnatost, než u klasického Průsvitného.


"Průsvitné zlepšené"
Stromek zlepšeného průsvitného
Stromek zlepšeného průsvitného
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 20.8.2015 13:39

Vyfotím, jen co dozrají. Škoda, že nemohu vyfotit tu  - až nejablkově sladkou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 26.8.2015 10:40

Další náhodný semenáč s osobitým líčkem, které je naprosto nezávislé na jakémkoli vzoru. Menší velikost plodů je způsobena letošním suchem.  Konzumní zralost nastává v polovině září a končí koncem října. Chuť výtečná, při zakousnutí "teče sladká šťáva po bradě." Pro tu chuť se s ním nemám sílu rozloučit, přestože je náchylný na strupovitost.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 18.9.2015 7:25

Letní Granny dozrála. Plody vydávají příjemnou renetovitou vůni, dužnina je chutná, sladká a šťavnatá. Pro srovnání jsem se hned poté zakousl do spadeného červivého Rubínu a musím říct, že na chuť Rubína nemá. Letní odrůdy zkrátka svojí chutí nepřekonávají chuť pozdnějších odrůd. Ale přesto ji naroubuji. Přidávám fotku dalšího náhodného semenáče, tentokrát s kalvilovitým tvarem plodů. Jaké křížení asi vedlo k takovému tvaru?

Kdo jsou asi rodiče?
Kdo jsou asi rodiče?

Letní Granny dozrála
Letní Granny dozrála
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 22.7.2018 11:52

Pokračuji se zkoušením náhodných semenáčů nalezených v okolních stráních nebo v příkopech u polních cest. Vzhledově vydařené plody předvedl tento semenáč na snímcích. Zatím jsem jej neochutnal ani z přírody ani ze zahrady. Roub jsem vzal proto, že mě zaujalo hnědočerveno až fialové zbarvení letorostů, s výraznými četnými světlými lenticelami.  Marně hledám podobnost s nějakou známou odrůdou, podle vyobrazení v pomologických knihách. Připomíná vám někomu tento semenáč některou známou odrůdu?

Plodnost a odolnost je jistá
Plodnost a odolnost je jistá
Velikost plodů dokonce překonala dokonce plody Admiralu (v pozadí) Admirl
Velikost plodů dokonce překonala dokonce plody Admiralu (v pozadí) Admirl
Pěkné jablko s neobvyle zbarveným líčkem.
Pěkné jablko s neobvyle zbarveným líčkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 22.7.2018 11:57

vybarvení v sklizňové a konzumní zralosti napoví víc. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 27.9.2018 21:09

Z jablek v mém příspěvku z 22.7. se vyklubalo jablko s bílou nehnědnoucí dužinou, převládající chuť byla citronová kyselost. Na počátku zralosti byla dužina šťavnatá, do poloviny září však dužina všech jablek zmoučnatěla. Žádný stres, nenechám se odradit a budu zkoušet další náhodné semenáče ze strání a z příkopů.

Nyní mám další dva nadějné, o tom žlutém se dá říct že je vzhledově docela atraktivní. Má zdužnatělý konec stopky podobně jako Kidd's Orange. Možná že jsem nalezl odrůdu, která zastoupí Golden Delicious v chladnějších polohách, ale zatím o tom nikdo neví, dokonce ani já sám laugh

Náhodné semenáče
Náhodné semenáče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika