Melrose



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?)
22.10.2013 22:13

Melrose - 2013 - štíhlé vřeteno + zákrsek - Mičurin II





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 220.186 (?), 11.10.2011 0:31

Melrose jsem měla 2ks a zrušila. Chutné, velké, ve sklepě dlouho vydrželo, ale na stromě se sklizně dožilo vždy jen málo jablek, většinu plodů něco naďbalo a opadaly.                                                     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.33 (?), 11.10.2011 8:55
Odroda Melrose mi rodila veľké plody, ale málo a striedavo. Smutná farba šupky a chuť plodov nič extra. V Poľsku však bola v 50.-60. rokoch Melrose odrodou č.1. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 155.2 (?), 11.10.2011 22:28
Pal'o, to jsem netušil, že je to tak stará odrůda. Sám bych tipoval její vznik tak do 60. let. Jak jsem si vahledal: první představení 1944, USA. A Idared 1942. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.33 (?), 11.10.2011 23:25
Zdravím Vás Josefe! Pred vojnou pestovali Poliaci v sadoch prevažne Landsberskú, Boikovo, Boskoopské, Malinové hornokrajské, Vilémovo, Parménu zlatú a Antonovku. Už vtedy, ale hlavne po vojne začali dovážať a pestovať americké sorty- Jonathan, Wealthy, Starking, Bancroft. Pre Red a Golden Delicious tam sú chladné podmienky, ale pri odrode Mc Intosh sa zakrátko stali jej najväčšími pestovateľmi v Európe. Dokonca sa lepšie vyfarbovala ako v rodnej Kanade. V posledných rokoch je tam veľmi rozšírená veľkoplodá sladká sorta Ligol (Linda x G.D.), ale má dosť nectností (striedavá rodivosť, horká pehovitosť...) Vrúble odrody Melrose som si zohnal v ovocinárskej stanici Klčov pri Levoči. Rodila veľmi málo a chuťovo ma dosť sklamala, napriek dobrým podmienkam pre pestovanie jabloní. Idared z vedľajších stromov bol tiež dlhodobo skladovateľný a chutnejší. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.10.2011 20:06

Na starším stromě v chladné poloze velké plody Melrose letos nenarostly ani do poloviny října.  Jen o málo větší než Bláhova oranžová

Melrose
Melrose
Bláhova
Bláhova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.216 (?), 11.10.2011 11:48

Melrose uznávám. Nepřekonatelná skladovatelnost, chuť možná kolísá, ale spíše je v dobrých letech ještě lepší, než obvykle. Příchuť Red Delicious znatelná, v kombinaci s Jonathanem příjemná. V minulosti společně s Idaredem, dvě nejdéle skladovatelné odrůdy, které jsou i konzumně kvalitní. Ve vyšších polohách je bohužel kvalita asi horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 17.10.2011 21:08

Melrose určitě do chladnějších oblastí nepatří.

A myslím si, že mu nevyhovují vzrůstnější podnože.Jak už jsem uvedl, měl jsem ho na M4, nyní J-TE-E a na nějaký drobný plod si nepamatuji. Jeho trochu problémem je krátká stopka, kdy se tyto velké plody vytlačují a také padají a otlaky od větví kazí vzhled plodů. Na druhé straně tyto otlaky nemají vliv na skladovatelnost.

Jak jsem zde kdysi uvedl, větší propad byl na zákrsku podnož M4, nyní vřeteno na J-TE-E - propad zanedbatelný (možná to je částečně proto, že na zákrsku bývalo těch plodů více, a tak propad byl vizuelně větší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 22.10.2013 22:13

Melrose - 2013 - štíhlé vřeteno + zákrsek - Mičurin II





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 23.10.2013 11:38

Znáte jistě předvolební billboard, kde stojí nápis: "Poctivou prací k miliardám". Nikdo z nás se zřejmě poctivou prací k miliardám nedopracuje, nicméně pan Vlastimil se poctivou prací dopracoval k výstavnímu ovoci. Abych se přiznal, tak já dávám přednost Glosteru před Melrosem, ovšem Melrose pana Vlastimila jsem nikdy nechutnal. Je také možné, že Gloster z Třebíče nebude tak chutný, jako z příhodnějších oblastí. Ovšem pan Vlastimil dokáže hotové zázraky i s choulostivějšími odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 23.10.2013 14:18

Plody Gloster jsem kdysi míval vzhledově jako opravdu výstavní kousky, Melroze vždy převyšující. Ovšem dužnina Melroze chutí po většinu let Gloster výrazně převyšovala. Slupka Melroze mi však vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika