Mc Intosh



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?)
8.10.2013 22:46

Hmm, snad jednou ochutnám tohoto praotce řady chuťově špičkových odrůd. Je však všeobecně známo, že je velice náchylný na strupovitost. Když si v hlavě vybavím, jak uboze letos u mě vypadal neošetřený Rubín (středně náchylný/odolný), nedovedu si představit, že bych McIntoshe vůbec mohl pěstovat.

Tak s pravdou ven, kolik u Vás "Mc" potřeboval letos postřiků proti Venturii?

Zdraví a ke krásné úrodě gratuluje. M

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 8.10.2013 22:22, zobrazeno: 53971x

Mc Intosh - 2013 - štíhlé vřeteno
 

Další ukázka vynikající kanadské školy.Znalci na její chuť a vůni nikdy nezapomenou. - Mičurin II



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?), 8.10.2013 22:46

Hmm, snad jednou ochutnám tohoto praotce řady chuťově špičkových odrůd. Je však všeobecně známo, že je velice náchylný na strupovitost. Když si v hlavě vybavím, jak uboze letos u mě vypadal neošetřený Rubín (středně náchylný/odolný), nedovedu si představit, že bych McIntoshe vůbec mohl pěstovat.

Tak s pravdou ven, kolik u Vás "Mc" potřeboval letos postřiků proti Venturii?

Zdraví a ke krásné úrodě gratuluje. M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 9.10.2013 6:34

Pan Polehla má Macky krásný. Protože nestříkám, strupovitost řádí jak černá ruka. Asi budu muset začít. Ale mám plody všeobecně meší až malé. Nevím proč, strom nepřeplozuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.10.2013 8:40

Když jsem kdysi ochutnal darovaně MacIntoshe, byl jsem jejich chutí nadšen. Pak jsem je vypěstoval sám a chuť byla horší, dokonce zaostávala i za Spartanem. Usoudil jsem, že chce víc tepla. 
   Ještě lépe jsem hodnotil chuť křížence MacIntoshe a Jonathanu s názvem Holiday.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 9.10.2013 10:49

Zdravím pane Mittwoch.A proč se nepřiznat.Bylo to pět postřiků proti houbovým chorobám.Můj absolutní rekord a doufám že jej nebudu muset dlouho vyrovnat.Reaguji vždy na vývoj počasí.Podcenil jsem letos rezistenty a zle nato doplatil u Topase.Loni celá úroda zmrzla než pořádně začala a telos jsem se měl dívat jak celou úrodu schlastají plísně.Na to jsem neměl sílu.Díky za zdravici. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 9.10.2013 11:43

Pokud chcete někoho přesvědčit pro pěstovaní této staré kanadské odrůdy s názvem MAC INTOSH (Dundely, Dundas County, stát Ontário, objeven jako náhodný semenáč Johnem McIntoshem r. 1810), přes její nepříznivou silnou náchylnost ke strupovitosti, tak je třeba zdůraznit originální chuť a to ještě lepší, než je tomu u také velmi chutného, ale strupovitostí méně trpícího Spartanu, který díky tomu bohužel Mac Intoshe z pěstování vytlačil. Takže právě pro tuto ještě intenzivnější chuť stojí za to Mac Intoshe pěstovat. Jinak by to opravdu nedávalo smysl a Spartan by byl plnohodnotnou náhradou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 9.10.2013 16:14

Mac Intosh i Lobo mají chuť, dalo by se říci, původní, intenzivnější, nikoliv snad výraznější, protože tu má i Spartan výraznou dosti. Pokud to nepotvrdí i další pěstitelé těchto odrůd, tak potom nemá smysl tyto choulostivé odrůdy pěstovat a Spartan je převálcuje hlavně se svojí větší odolností ke strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.116 (?), 9.10.2013 16:33

Spartan som pestoval viac rokov. Dobre skladovateľné, chutné, sladko-voňavé, vzhľadovo atraktívne jablko- pred aj po nakúsnutí. Chrastavitosťou mi tento kultivar netrpel. Možno to bolo tým, že som mal vtedy o polovicu menej rokov, poctivo som študoval príručky chemickej ochrany a podľa ich návodov som v týchto pionierskych časoch ošetroval Novozirom, Bayletonom, Metationom... Dnes vnímam chemický zásah do zložitých medzidruhových vzťahov patogénov a nepatogénov v záhradke z ceľkom iného uhla. Ak by sa Spartan dostal do prostredia s nízkym infekčným tlakom Venturie, som si istý, že by chrastavitosťou netrpel. Čo mi však u Spartana prekážalo, bolo padanie plodov vo vetre ešte pred sklizňovou zrelosťou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 9.10.2013 20:26

Já jsem do Spartanu narouboval před lety Topaz, s čímž by patrně nesouhlasil pan Vlastimil, protože tím byla porušena odrůdová čistota, a tento Topaz už ve stromě zcela převládl, takže jsem si Spartany nějaké dokoupil. Ale protože považuji Topaz za nejchutnější rezistentní odrůdu, jež jsem kdy jedl, tak toho nelituji a snažím se mít úrodu Topazu co nejvyšší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 161.61 (?), 9.10.2013 21:56

Pane Petře, ráno jsem začínal jablkem Mollies Delicious Už je na hraně.Poté jsem si podal Akane, letos jakož i minulé roky skvělé.Nakonec jsem prubnul Lobo ta sněhově bílá dužina a fantastická chuť lehce přebila obě předcházející.Kdo nejedl Lobo netuší o jaký chuťový zážitek přichází. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika