Lišejník na ovocných stromech



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 81.42 (?)
10.3.2021 20:06

Nejenom proti lišejníkům jsem natřel kmeny a část spodních větví vápnem se zelenou skalicí. Nejhůře zasažené stromy jsem touto naředěnou směsí i postříkal rosičem. Uvidím, jak to zabere.

Meruňka - postřik vápnem a zelenou skalicí
Meruňka - postřik vápnem a zelenou skalicí
Netřené kmeny
Netřené kmeny
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 91.196 (?), 11.3.2021 8:01

S Vaším názorem nesouhlasím-byť by příčina kvůli lišejníkům nebyla sto prc., souvislost to má! Praxe to dokazuje, žádné absolutno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 11.3.2021 10:13

S Vaším názorem nesouhlasím-byť by příčina kvůli lišejníkům nebyla sto prc., souvislost to má! Praxe to dokazuje...

Máte pravdu, lišejník škodí! Stejně tak škodí i kosodřevina. Praxe jasně dokazuje, že jak někde vyroste kosodřevina, tak se ovocným stromům výrazně nedaří. Mnohokrát ověřeno. Určitě by pomoho vykácet ty kleče...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 10.3.2021 17:07

Ono to čisté ovzduší má taky své mouchy. Múžem vděčně vzpomínat na ten krapet síry ve vzduchu za dávných nedávných časů. Nevěděl jsem, že existuje padlí. Na tohle býval skvělý historický Arborol, což byl v podstatě dinitroorthokresol. Tím když se postříkalo v předjaří, byly stromy čisťounké. Ale zas to nebylo nějak moc zdravé a ekologické. Nevím, jestli by pomohl postřik třeba zelenou skalicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.220 (?), 10.3.2021 19:13

A nepomohla by třeba Sulka? Předjarní postřik?     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 81.42 (?), 10.3.2021 20:06

Nejenom proti lišejníkům jsem natřel kmeny a část spodních větví vápnem se zelenou skalicí. Nejhůře zasažené stromy jsem touto naředěnou směsí i postříkal rosičem. Uvidím, jak to zabere.

Meruňka - postřik vápnem a zelenou skalicí
Meruňka - postřik vápnem a zelenou skalicí
Netřené kmeny
Netřené kmeny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.3.2021 12:30

Na zahradě mám výsadbu od drobného ovoce až po stromy.Rybíz neošetřuju - výskyt lišejníků.Angrešt ošetřuju dvakrát proti padlí - výskyt minimální.Jádroviny ošetřuju pravidelně a preventivně proti houbovým chorobám (padí, strupovitost) - žádný výskyt lišejníků, rzí a řas.Zdá se, že tyto přípravky mají i vedlejší účinek proti těmto neřádům.Vyjímečně se někdy během vlhkého roku objeví jakási čerň na dřevě.Při ošetřování broskvoně vždy ze zbytku ošetřím mědí (Champion) nejhůře zasažené stromky.Čerň zmizí a dřevo se jakoby očistí a stromky vypadají opět zdravě.Já bych zkusil měď.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika