Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit



host - 226.194 (?)
6.2.2012 17:05

Ano, normálně mají matnou slupku, někdy i částečně rzivou. Počínaje stopečnou jamkou. Plodnost je jistě vysoká, tak jako u starého dobrého GD.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 175.52 (?), 6.2.2012 8:24

Skromnosť šľachtí profesionála, pán Juraj. Nemáte dôvod sa ospravedlňovať. Naleštené sú krajšie. Potreboval som iba vedieť, či aj tie Vaše boli na strome matné? Gala je veľmi úrodná. Na jar som mladý stromček prevrúbľoval Lipnom a Rozelou. Nechal som iba pár kvetov. Napriek tomu priniesla preštepená palmetka (na snímke) slušnú misku lákavých plodov.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.194 (?), 6.2.2012 17:05

Ano, normálně mají matnou slupku, někdy i částečně rzivou. Počínaje stopečnou jamkou. Plodnost je jistě vysoká, tak jako u starého dobrého GD.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 8.2.2012 14:40

Pročetl jsem si celou diskusi a nenašel to jablíčko, které je mým favoritem. Jedná se o Ontário, které přímo miluji - jeho nakyslou chuť, svěžest apod.  Sami opět vidíte, že to je, jak bylo několikrát zmíněno o každém z nám, jaké máte chutě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 6.5.2019 10:31

"Mám 75 odrůd jablek 5 stromech + jmelí"

Mrzí mě, že jsem si toto přečetl až dnes. Ihned jsem si tento a předešlé úryvky zkopíroval a vytiskl pro "rodinnou estetickou komisi" (prostě pro moje nejbližší), která je sice ráda, že se mi něco z roubování daří, ale už 3 roky připomínkuje mé roubování stran více odrůd do jednoho stromu (už dvě odrůdy je prý moc!). Takže letos vroubované Matčino, Citrónové zimní, hruška Žlutaňa a (ze zakoupených) Sirius, Admirál, Merkur, Angold na celkem 5 stromů je hluboce pod průměrem.

V této souvislosti se chci zeptat(či potvrdit, pokud to někdo sleduje). Kupř. dříve (za kůru) roubované Zvonkové do Wealthy Doubble Red (na čtvrtkmenu) roste bujně, plodí, a krásný, tedy hlavně rychlý a pevný srůst mě překvapil. Stejně kvalitní srůst byl u Altahnovy na podnož po zlámané meruňce. U žádné jiné kombinace podnož-roub jsem tak spokojen nebyl (až na poměrně dobrý srůst je obecně u hrušní). Existují nějaká doporučení na základě zkušeností?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.162 (?), 22.2.2012 11:37

Close je bujně rostoucí, ale dobře a brzy plodí na M IX i na M IV. Nenazval bych ho lahůdkovým, jeho výhoda je v rannosti, už v červnu propadává zralé a je možno sklízet postupně do konce července. Na letních nových jablkách si pochutná každý. Mantet je mnohem kvalitnější, zraje v srpnu, jako všechny voňavé odrůdy je zvláště napadáno vosami a hnije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.42 (?), 3.4.2013 21:37

Lahůdková jablka pro labužníky.

Pozorně jsem si přečetl všechny příspěvky a chybí mi tam jedna chuťově vynikající sorta- a to Landsberská reneta. Podzimní jablko zvláštní kořenité chuti, šťavnaté v horších letech velmi mírně rzivé, jinak velmi odolné proti houbovým chrobám. Svoji zláštní kořenitou chuť si udržuje zároveň se šťavnatostí do konce skladovatelnosti-v našem starém kamenném sklepě a u kamaráda v Soběsicích v pískovcovém sklepě do konce ledna.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.149 (?), 8.10.2013 13:48

Takové jabka jako Banánové, Raneta,to byly odrudy, ted jsou jenom kyselé šmejdy, málo je kvalitných zimných odrud k dostání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 27.10.2014 12:31

Pěkná diskuze, budu ji sledovat, právě rozmýšlím nákup jabloní do vlastní zahrady v rámci obnovy stromů.

Za mě (jakožto čistě konzumenta zatím zahradničením nedotčeného) jsou favoriti tito: Idared - z jablek, která mohu sehnat v obchodech. Řehtáč soudkovitý ze starých odrůd, které jsem měla možnost ochutnat (přes osm druhů). A velice mě překvapil Redlove, který si koupila z nějakého katalogu maminka. Strom je to takový chcípáček, snad se sám ani neudrží na kminku, ale jablka jsou naprosto fantastické chuti. Taková šťavnatá, sladká, a je v nich cosi, co jsem u jablek nikdy v chuti necítila, snad něco z malin?

Naopak jablko, které mi absolutně nechutná, je Godlen Delicius.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 230.9 (?), 30.3.2015 15:16

Je těžko se vyjadřovat k chuti konzumních jablek v obchodech, kam jsou často dodávána jablka podtržená a proto kyselá.

Opět jsem si to potvrdil na cv Rajka, Topaz, Rosana, Resista atd. U mě dozraje raně zimní Rajka ke sklizni v září-říjnu, v listopadu je konzumně zralá, sladce navinulá výborné chuti i konzistence. Mám ovšem teplý sklad, což je vada. V obchodu jsem pro srovnání nyní koupil Rajku - malá kyselá jablíčka bez chuti.

Většina jablek (i jiného ovoce) v ideální zralosti sklizená je ideální chuti - na př. Golden Del. dobře vyzrálý a uložený je lahůdkové ovoce s banánovou příchutí! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.132 (?), 29.3.2015 19:48

Já dávám hlas podzimním odrůdám Dezert a Spartan. Z raných je to Průsvitné letní. A James Grieve, když je dobrý rok, jsou k nezaplacení! Dave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika