Příspěvky uživatele - Jaroslav u Prahy

Uz nekde uzraly tresne?, 2.6.2016
Rivan jsem ani neochutnal - na ptáky jsem krátký! Karešova a Burlat jsou starší a právě se zapalují - tak snad budeme mít víc štěstí. J.
Neplodnost Třešní a peckovin, 18.5.2016
Já si peckovin moc nevšímám. Zásahy řezem, přehnojování nebo opačné extrémy se mi obvykle nevyplácejí. Burlat měl klejotok, za rok se sám vysušil a kůra se zacelila. Kvete na plné pecky. Karešova, Rivan - jak by smet! Jediný problém mám se... celý příspěvek >
Podzimní až raně zimní, 13.5.2016
Těch je spousta, vyberte si podle své chuti. Solidní školkař poradí. Podle polohy se u mě jako podzimní chovají Matčino, Kidd's orange, Lotos, Spartan. Raně zimní Rubinola, Rajka, Rosana, Rezista, Melodie... Vždy záleží, do jaké míry... celý příspěvek >
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 5.5.2016
Na sudech to může klamat - mám ověřeno, že na kbelíku s 1cm vody je led, na sudech ne. Tam je větší kapacita, která nepromrzne tak rychle. J.
Nejpozdnější třešeň - Ladeho pozdní - zralost začátek září, 4.5.2016
A co červíci? Nebo vám chutnají postřiky? J.
Jak vám letos kvetou jabloně?, 29.4.2016
U Prahy jsou jabloně i peckoviny v plném květu, meruňky odkvetly a mají plůdek (snad už nás mrazy opustí), broskvoně jsou slabší. Vysadila jen Gala a Rubinola (50%). Rajka, Topaz, Melodie, Rosana, Lotos bude nutno protrhat J.
Rána v kůře jabloně, 25.4.2016
Po přeroubování několika rouby je nutno řezné rány náležitě stáhnout a věnovat dalšímu vývoji pozornost, vázání a ošetření voskem kontrolovat.  Tady to vypadá, že nedotažená okolní kůra kolem roubů se uvolnila a zaschla. J.
Idú do sladkovišne červíky? Aký podpník: colt alebo mahalebka?, 25.4.2016
Moucha vrtule klade vajíčka do pozdnějších třešní (prý i do višní). Z toho důvodu pěstuji jen rané třešně (Rivan, Karešova, Burlat -zrají v květnu) - červa jsem nikdy nenašel. Ve višních jsem červa taky neviděl, mám jen mladé Vackovu a Erdi... celý příspěvek >
Vysokokmen, 24.4.2016
Mně se osvědčily moje vlastní semenáčky, které vysadím na místo, dopěstuji je na potřebnou výšku, očkuji je žádanou odrůdou (nebo roubuji). Většinou ženou do výšky, zarazím je řezem, pak se rozkošatí a rodí o 106! J.
Rána v kůře jabloně, 24.4.2016
S názorem p.M.V. souhlasím a dodávám, jak jsem zachránil jabloň po okusu zvěří: Po očištění okrajů rány (třísky, přebytečná kůra...)jsem ránu obalil pružným neprodyšným obalem (rozstřiženou veloduší). za 1/2 roku se vytvořila pod obalem nová světlá... celý příspěvek >
Co s trávou v sadu pod stromy, 22.4.2016
Mně se osvědčuje mulčování posekanou trávou, půda tak rychle neprosychá. Před deštěm se může rozhrnout, po dešti nahrnout - není nutno tolik zalévat. Také živiny zůstanou v sadu. J.
Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní, 9.4.2016
Přesun na zahradu doporučuji v období, kdy se vysazují stromky koupené ve školce: jaro, podzim mimo vegetaci. Jinak s mými semeny nedělám žádné štráchy, přes zimu jich nahromadím stovky, propláchnu je, na jaře je vyseju jako jiná semena na záhon,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 13.3.2016
Před 10 lety mi Topaz na M9 také odešel. Naštěstí jsem včas odebral rouby, a narouboval jsem 1 starší PK a 10 semenáčků. Všechny plodí a nevykazují žádné choroby. Chuťové vlastnosti jsou výborné. Průběžně roubuji další semenáčky. Topaz je spolu s... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 10.3.2016
U Prahy jsou květné pupeny řádně nalité a prosvítá bílé spodní prádlo. Doufám, že noční mrazíky pominou a úroda dopadne jako loni - bohatá - bude nutno protrhávat. J.
Meruňka z pecky, 28.2.2016
Jedna z meruněk už zarodila, po 5 letech, velké plody vynikající chuti. J.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika