Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 46.80 (?) 
5.2.2012 16:50

Lipno... Střížovický rezistent Vanda x Rubinola. Velké jablko, zploštělé, mírně mastné slupky, velmi šťavnatá dužnina. Chuť proti Vandě sladké, proti Rubinole kyselé. Zkrátka je tam cítit po Vandě ta ostřejší kyselinka, ale dá se to snést. Slupka se dá dobře stahovat. loupat. Jablko pro Vánoce až leden.

Lipno
Lipno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 46.80 (?), 5.2.2012 16:15

malá galerie k výše napsanému...

Gala Schniga
Gala Schniga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 5.2.2012 16:24

...

Red Cap
Red Cap
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.6 (?), 4.4.2013 12:24

Máme na chalupě starý sad a v něm několik jabloní, necháváme je dožít, neřežeme, neošetřujeme, jablka moštujeme. Střídavá plodnost, jeden rok metráky jablek, druhý rok sklidíme košík z celého sadu. Zvláštní je, že jsou zdravá, bez strupovitosti a jiných nemocí. Jedna jabloň dává středně velká, tmavě fialovo vínová jablka, vždy jsou ojíněná do modra. Slupka je hladká, silná a chuť je výrazně sladká, úplně bez nějaké kyselosti. Až to není dobré. Možná že by uložením nějak došla, ale skončí hned na podzim v moštu, který krásně osladí. Ta tmavě fialová barva prosakuje i do dužiny. Tvar je spíš podlouhlý, mírně "hranatý". Nevěděl by někdo, o jakou by mohlo jít odrůdu. Bohužel nemám fotku. Jsme 700 m.n.m.. Děkuji Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 4.4.2013 12:56

Malinové hornokrajské

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.6 (?), 4.4.2013 17:38

Díky za odpověď, mohlo by to být ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 5.2.2012 16:44

Rozela... Střížovický rezistent Vanda x Bohemia, atraktivního vzhledu a ještě lepší chuti. Trpí hořkou pihovitostí za nedostatku Ca v půdě. Charakteristicá je souměrnoust plodu, kališní jamka je jakoby vmačklá zpět viz. plod nahoře v pravo. Slupka slabě mastná. Dužnina žlutobílá, křehká velmi šťavnatá, příjemné chuti. Vydrží do února. 

Rozela
Rozela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 5.2.2012 16:55

Opál... Střížovický rezistent Topaz x GD. Tvrdé zimní jablko schopné vydržet to co Topaz tedy do dubna. Velikost jablek v plné plodnosti menší, slupka někdy středně rzivá. Chuť žluté dužniny sladká, kořenitá.

Opál
Opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 175.52 (?), 5.2.2012 23:34

Ďakujem za príjemné osvieženie po doterajších chvíľami až ostrých diskúsiách na tému Staré odrody. Pripomenul ste, že úsilie šľachtiteľov má svoj zmysel a budúcnosť a že aj medzi novými sortami existujú lahôdkové odrody. Rád by som sa Vás opýtal, či plody Gala Schnitzer Schniga boli už na strome lesklé, alebo ste ich vyleštil? Tie moje boli matné (na snímke).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 6.2.2012 0:11

Já se omlouvám, já jsem je otřel, vím, že se to dělat nemá. Ale byly zaprášené, nesli jsme to v papírové krabici a upadlo nám to na asfalt. Slupka Schnigy normálně není mastná, lesklá, spíš matná. Mastná slupka je u toho Lipna.  Ty Vaše jsou zase tak ojíněné, že mi připomínají Florinu:-) No pravda, otřel jsem i ty Red Capy. Holt neprofesionál:-(

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika