Která odrůda Vám hýbe s rozumen nebo žlučí



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?)
22.1.2015 10:20

Myrobalány jsou běžně označovány jako renklody.

U amatérů to chápu. Prodejce by asi měl napsat slíva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.248 (?), 5.1.2015 1:08, zobrazeno: 12949x

Zdravím

Mě neustále zkouší odrůda Jonathan, ať udělám co udělám pokaždé reaguje jinak a častečně i Lucasova.

Odrůda Topaz mě docela vytáčí.

A jak je to u Vás???

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.1.2015 8:53

Když se taková odrůda vyskytne - a je jich dost -  vytrestám ji. Zruším ji a nahradím jinou, která nevytáčí, naopak věrně slouží. Jonathan byl jednou z nich, ztrestal jsem ho už před 25 lety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.68 (?), 5.1.2015 10:35

Vůbec nechápu, proč by někomu mělo hýbat žlučí pěstování nějaké odrůdy. Všechny šly společně s lidma a vyjadřují spoustu práce a námahy, které jim ti pěstitelé dali. Sám smekám přede všemi stromy, které mám možnost stále ještě vidět. O to víc jsem rád, když se o ně mohu nějakým způsobem postarat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.1.2015 10:52

Ono, pokud jste pánem na vlastní zahradě, tak problém se vyřeší dříve než začne být vážný (viz pan doktor Vysloužil). Blbý je, pokud se někomu staráte o jeho zahradu. Pak máte dvě možnosti :

  • za peníze cokoli (i opravy Jonatanu po zásazích majitele v mezidobí)
  • mít klid na zahradě o dům dál (a nikoliv peníze)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 5.1.2015 10:53

yes...Pěstitelům zdar, otrokářům zmar! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 5.1.2015 11:11

Souhlasím s Vámi, té rozhýbané žluči je mezi lidmi zbytečně mnoho. A většinou jde o podobně veledůležité záležitosti jako třeba zvolená odrůda rajčete, o které zjistím, že mi vlastně nechutná.

Hodně radosti ze zahradničení do roku 2015 všem, a žlučařům obzvlášť ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 52.15 (?), 5.1.2015 12:40

Rozumen mi před pár lety zahýbaly tři slivoňové odrůdy. Hollywood, vzhledově celkem pěkný myrobalán, který prodejci bez jakýchkoli skrupulí označovali za renklódu, Aprimira, povedená mirabelka (o meruňkách slyšela jen z vyprávění) a Jojo, průměrná řepa v pološvestkovém obalu do nebes vychválená. Žlučí si jen tak zahýbat nenechám, ale nad lhaním některých prodejců zůstává rozum stát. Omlouvám se, že jsem zkritizoval slivoně v jabloňovém vlákně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Humila - (26) - 75.64 (?), 22.1.2015 0:51

Myrobalány jsou běžně označovány jako renklody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 22.1.2015 10:20

Myrobalány jsou běžně označovány jako renklody.

U amatérů to chápu. Prodejce by asi měl napsat slíva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.140 (?), 5.1.2015 13:17

Jonathan je opravdu oříšek.Dělám mu pomyšlení ale odhadnout dobu sklizně je velmi těžké.Jonathanovou skvrnitost nemám (dělám prevenci) ale na přelomu roku začína na plodech ve skládce sklovitost.Je to zřejmě způsobeno uskladněním.V počátku vyžaduje uskladnění při teplotě 4÷6*C na vydýchání a asi po14 dnech by měl jít na 0÷+1*C a to mu v říjnu a listopadu nemohu zajistit.Přesto ho neodstraním, těch 20÷30 jablíček co odolají sklovitosti mě na spestření chuti stačí.
Pokud mám strom odstranit, vždy s ním hodím řeč a dám mu podmínku 2 roky.Nepomůže-li péče ani domluva je rozhodnuto jako loni u Topazu (nemoc dřeva).
Rubínovou chuť na zahradě mám v originále (Bohemia) a křížence (Rozela) tudíž Topaz neobnovím.Potom ještě pár dalších českých odrůd.které nejsou ovlivněny rubínovou příchutí. (2ks Jantar, Orion a Šampion).Valnou část výsadby zaujímá americká a zvláště kanadská škola.Potom jsem nakoukl do japoské školy (Akane a čerstvě dva klony Fuji).Nyní se zaměřuji na novozélandskou školu.Braeburn už plodí.Na podzim jsem vysadil Galu a jejich křížence Kanzi(Belgie).Připočteme ještě pár stromků z jiných států a zahrádka je nabytá.Proč Vám to píšu?Pestrostí chutí rozhodně netrpím.A votom to je! - Mičurin Ii (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika