Příspěvky uživatele - Humila

Pach po acetonu, 4.7.2019
Dovolil bych si předložit dotaz. Kdysi dávno, v r. 1974, jsme zpracovali meruňky na kvas. Tehdy jsem si odložil láhev, zavřel naparafinovanou zátkou a teď ji otevřel.  A dnes má z té láhve výrazný zápach po acetonu. Kvas byl pálen v úřední... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 29.7.2015
V době, kdy jsem ve šlechtitelské stanici pracoval, se "clingy" teprve začaly dovážet k vyzkoušení. Kompoty z nich byly dobré, právě proto, že se dužnina nerozvářela. Problémem bylo rozkrájení plodů na dílky, protože jsme na to neměli patřičné... celý příspěvek >
Volně rostoucí živý plot - výška 3-4 m, 29.7.2015
Ze stálezelených dřevin je pěkný také zeravinec, Thujopsis. Řízky dobře koření, ale pomaleji roste. I buxus, zimostráz, je dobrý, ale roste ještě pomaleji.
Šarka u třešně?, 20.7.2015
Máte někdo zkušenost, jak se šarka u třešně projevuje?
Šarka u třešně?, 19.7.2015
Soused má třešeň, pozdní, špatně dozrává, většinou plody popukaly vlivem dešťů. Teprve letos masivně zaplodila. Stejně ji chce skácet, kvůli tomu dozrávání a také, že plody jsu flekaté. Teprve letos jsem si plody pořádně prohlédl. Nejen že jsou... celý příspěvek >
Prosba o (dobrou) radu, 14.7.2015
Již třetím rokem mně něco ničí dva keře rododendronů. Mám obavu, že by letos už nemuseli přežít. Na spodní straně listů je hnědavý prášek, lepkavý, lepkavý je i povrch listů, okraje se skrucují a špatně rostou. Hned od začátku jsem měl podezření na... celý příspěvek >
Volně rostoucí živý plot - výška 3-4 m, 1.2.2015
Na jedné straně zahrady mám zelený plot z tisů - mého oblíbeného stromu - je vzhledný, celý rok zelený, dá se krásně tvarovat, je hustý¨. Stromy už plodí a kolem pobíhají sousedovy děti. Ve škole vedu Přírodovědný kroužek a jedna z prvních činností... celý příspěvek >
Spendlik, 26.1.2015
Je to již 7 let, kdy jste napsal tento příspěvek. Nevím tedy, zda je dosud aktuální. Špendlíky, jako ovoce, kdysi dávno přinesly do zahradnické učňovské školy moje spolužačky. Tenkrát jsem se o zahradničení až tak moc nezajímal a proto jsem si... celý příspěvek >
Rozmnožování přísavníku, 26.1.2015
Nařežete řízky "psího vína" Parthenocissus quinquefolia který velmi dobře koření a na jaře je naroubujete. Přísavník třílaločný se dá i vysévat, ale semenáče rostou slaběji, listy má menší a ne tak dobře vybarvené jako "Veitchi".
Která odrůda Vám hýbe s rozumen nebo žlučí, 22.1.2015
Myrobalány jsou běžně označovány jako renklody.
Jurrský ovopark, 22.1.2015
Já jsem v sadu "zdědil" Smiřické vzácné, s nímž jsem velice spokojený. A pak ještě Booskopské. Ostatní nemám určené. K tomu jsem sehnal Kopřivnický kuželek - znáte někdo?
Pinova - neznáma choroba, 22.1.2015
Pod tím "černým flekem" odumírá kůra, lýko a dřevo? Na dalších snímcích vidím, že stromek dobře roste. Je možné, že ze dřeva (stále) vytéká nějaký výpotek, na němž vegetují černě. Jak už jiní doporučovali, zkuste "flek" pořádně umýt kartáčem a natřít... celý příspěvek >
Pinova - neznáma choroba, 22.1.2015
Kdysi daaaaávno bylo do ČSSR dovezeno něco málo pilových listů ze Švédska. Měly kalené zuby, do zahradnické pilky se musely zkrátit, ale jeden ten list používám dodnes. Jen jsem si ho nechal přebrousit a brusič na něm zkazil "šraňk". Ty moderní... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 13.1.2015
Když jsem si loni koncem léta koupil v marketu španělské broskve, vzpomněl jsem na dobu, kdy jsem pracoval ve Šlechtitelské stanici ve Valticích, na úseku šlechtění teplomilných dřevin, a tedy i broskvoní. Jaké jsme tam měli veliké, šťavnaté... celý příspěvek >
Jakou motorovou pilu?, 10.1.2015
Nrdávno jsem si koupil jakýsi spotřebič do kuchyně. Koukám na štítek, a vida:  Výrobce -  adresa do Německa. A dole skromný nápis Made in China.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika