Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?)
7.4.2018 12:46

Omlouvám se za zmatek a pokusím se vysvětlit. Vysel jsem jadérka několika zimních kulturních odrůd. V prvém roce dosáhly některé semenáče výšky až jednoho metru - ty jsem si pojmenova jako bujně rostoucí. Další semenáče v prvém roce dosáhly výšky 20 cm - ty jsem si pojmenoval jako slabě rostoucí. No a všechny ostatní s výškou od 20 do 90 cm jsem pojmenoval jako středně bujně rostoucí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
      
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 7.4.2018 12:23

tak ja som zakupil vcera angold... pan jirko co znamena stredne bujne rastuci semenač, v dobrom sa pytam, aby ste to nezobral ako provokaciu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 7.4.2018 12:46

Omlouvám se za zmatek a pokusím se vysvětlit. Vysel jsem jadérka několika zimních kulturních odrůd. V prvém roce dosáhly některé semenáče výšky až jednoho metru - ty jsem si pojmenova jako bujně rostoucí. Další semenáče v prvém roce dosáhly výšky 20 cm - ty jsem si pojmenoval jako slabě rostoucí. No a všechny ostatní s výškou od 20 do 90 cm jsem pojmenoval jako středně bujně rostoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.129 (?), 17.4.2018 22:22

teď narychlo osm Dabinettů na cider/calvados a přeroubovla pět hrušňových semenáčů takovým hořkým plnětem, které se báječně chová v kvasu. Pak jsem rouboval Boikovo obrosvské a na podzim vysazoval Grávštýna a kdouloň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 3.29 (?), 18.4.2018 22:15

Dnes jsem z části přerouboval Jonagoldem palmety Karmíny a Goldenu.

Karmína dlouho vydrží ve sklepě, ale chuťově a vzhledově nic moc. Goldenů máme šest, úrodu nestačíme spotřebovat, vydrží max do ledna. Jonagold máme jen jeden a chuťově i výdrží je to skvělé jablko.

Karmína
Karmína
Karmina
Karmina
Golden
Golden
Golden
Golden
Golden
Golden
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 4.6.2018 21:15

Zdravíčko

Letos jsem začátkem února kopulací narouboval na zaslané podnože M26 a M7 odrůdy jabloní Cameo a Enterprise - foto 1.Nahradí zpravokořenělý Melrose (malá plodnost) a dále Šampion (silné nekrotické napadení kůry kmene).Pokračoval jsem v přeroubování Verierovy palmety (Banánové zimní).Použil jsem rouby z ujmutých loňských letorostů odrůd Jarka a Deliga.No spíše to byly nitky.Narouboval jsem je do tenkých plodonošů původní odrůdy - foto 2a3.Ujmutí Jarky 4 ze 4, Deliga zatím 2 ze 4 roubů.Vnější vertikály palmety na počtvrté přeroubovány tentokrát odrůdou Angold.Konečně se chytly - foto 4a5 + narašený roub Deligy.Použil jsem však tentokrát štěpařský tmel Legocortex.Velká spokojenost, odolává výborně vysokým teplotám západní zdi.Nezatéká do řezu roubování.Za 15 min. zatuhne a žádná teplota s ním nehne.To Primax a Jenten zatékají a způsobily předchozí nezdary. - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 6.6.2018 13:36

Já vysadil: Čačanská rodná, Hanita, President, Gabrovská, Presenta, Toptaste, Tophit, Stanley, Durancie vše na slivovičku a doplnil o Katinku na sušení. Střední Morava 250m.n.m. U Čačanské rodné pozoruji na listech silné napadení šarkou. Uvidím co plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:12

Po několika letech začíná plodit Grávštýnské kterému jsem věnoval nejlepší místo na zahradě pod husím jezírkem takže má pravidelnou závlahu i hnojení:).

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:38

Také se letos objevili(asi po 7 letech) první nesmělé plody mého oblíbeného boskopského, které jsem ze sadu přerouboval na semenáč jaderničky do zahrady na mladém stromku je osluněný plod první úrody předčasně rzivě zlatý.

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:44

Jablka na otcovském stromu boskopského v sadu si zatím spořádaně udržují zeleno kožovité zbarvení.

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.31 (?), 29.7.2018 12:58

Ještě přidám jeden off topic a to osluněnou stranu vysokokmenu jaderničky. Strom sadil praděda, takže se do vlákna jako nově nasazený stromek moc nehodí:). Na tuhle odrůdu dokážu nahlížet stejně kriticky, jako moderní rodič (po přečtení několika brožur o výchově) na své děti. Dokonce lze už i ochutnat předčasně opadlé žluté jablíčka - v červenci!

Jenca


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika